הקטין א' מפרשת דומא הורשע בחברות בארגון טרור

חדשות כיפה 24/10/19 09:43 כה בתשרי התשפ

הקטין א' מפרשת דומא הורשע בחברות בארגון טרור
משפט דומא. ארכיון, צילום: פלאש 90. תומר נאוברג

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (ה) את הקטין הנאשם בפרשת דומא, בחברות בארגון טרור.

ההרשעה היא במסגרת הסדר טיעון, בו נמחק האשמה מאירוע הרצח המרכזי אך הוא הואשם בקשירת קשר להצתת בית המשפחה ממניע גזעני ובפשעי שנאה נוספים. הפרקליטות תדרוש עונש של 5.5 שנות מאסר

א' יורשע באופן פורמלי רק לאחר קבלת תסקיר מבחן בעניינו עקב היותו קטין בעת ביצוע העבירה. נשיאת בית המשפט, השופטת רות לורך, הדגישה כי "הוא הודה בביצוע ממניע גזעני".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו ועו"ד ציון אמיר אשר מייצגים את הקטין תקפו את החלטת בימ"ש המחוזי מרכז להרשיע את הקטין שעונה בשב"כ בתיק דומא בחברות בארגון טרור.

עו"ד ציון אמיר "אנחנו מקבלים את ההחלטה בהפתעה גדולה מאוד, בדיון שבו ניתנו הסיכומים באישום, לא היה צל צילו של ספק ביחס לעמדתו של בית המשפט באישום הזה, הדברים היו כ"כ קשים ונוקבים. השופטים פנו בפורש לתביעה וביקשו להסכים לזיכוי של הנאשם הקטין. אנחנו לא יודעים להסביר את ההיפוך הזה של הדברים בצורה של 180 מעלות. אני הרבה מאוד שנים נמצא בבית משפט וקשה לי להיזכר במשהו דומה. זו הייתה עמדה כלך כך  ברורה, חוץ מלחתום את הזיכוי של העבירה של חברות בארגון טרור הכל נאמר בה, אז באנו כדי לשמוע את הזיכוי מהאישום הזה, זה לא קרה, אבל אנחנו נגיע לבית משפט העליון בעניין הזה."

עו"ד אמיר הוסיף "בימ"ש העליון צריך להכריע האם התרברבות מסויימת של קטין בגיל 15 או 16 היא הופכת אותו לטרוריסט, משום שהוא נגיד ניקב צמיגים של מכונית, זאת שאלה מורכבת, אני בטוח שעוד נשמע מזה בבית משפט העליון. אנחנו רוצים להזכיר שהאשימו אותו ברצח, ובשותפות לרצח. הדברים האלו ירדו ואינם עוד, אפילו לא קשירת קשר לרצח וצריך להתנצל בפני קטין שנעצר ועבר חקירות קשות מאוד במסגרת עינויים שעבר בחקירות. במשפט זוטא ארוך, נמרץ, וממושך בית המשפט קיבל את הטענות וביטל את ההודאות שנגבו תוך בפגיעה חמורה בזכויות היסוד שלו ובניגוד לרצונו, את זה כדאי לזכור. אז כשאנחנו נמצאים, דווקא במקום כזה ולאחר שהואשם בעבירות שהן קשות מהן, ברצח, ומיזה הוא זוכה בסופו של יום כך התוצאה הסופית, אז כדאי לזכור את זה ולומר לציבור כולו לציבור הישראלי היהודי והערבי כאחד, צריך לכבד את ההכרעה הזו ואת זה אנחנו לא שוכחים."

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר