סגור

"חוברת הצניעות - עדות נוספת להקצנה בציונות הדתית"

אביגדור ליברמן מגיב לחוברת בנושאי צניעות בצה"ל שנכתבה בידי רבנים צבאיים במיל': "לאסור על הפצת החוברת בקרב חיילי צה"ל". נאמני תורה ועבודה: "ישנם גורמים שמטרתם להביא לפירוד והקצנה דתית נוספת"

חדשות כיפה
כד בתשרי התשפ
,
23 באוקטובר, 2019 9:56
רבנים צבאיים. אילוסטרציה

רבנים צבאיים. אילוסטרציהצילום: מרכז י.נ.ר

אחרי פרסום החוברת - מגיעות התגובות. הבוקר (ד') פורסם ב'ישראל היום' כי רבנים צבאיים במיל' כתבו חוברת המיועדת לחיילים דתיים, העוסקת בפירוט בהלכות צניעות בצה"ל. בחוברת מפורטים ענייני צניעות שונים בהם חייל דתי יכול להיתקל במהלך שירותו, כמו לוחמה מעורבת, שירות משותף עם נשים, שירות תחת פיקוד נשים, דיני ייחוד, שמיעת קול אישה ועוד. 

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הגיב לפרסום וכתב כי "הפרסום הבוקר על ניסוח חוברת הלכות צניעות לחיילים דתיים על ידי רבנים צבאיים במיל׳ ובתמיכת רבנים בכירים, הינה עדות נוספת להקצנה ההולכת וגוברת בקרב הציונות הדתית הנגררת על ידי האגף החרד״לי. הניסיון הזה להפוך את צה"ל לצבא השם עם דפוסי התנהלות כמו בכולל חרדי הוא חלק מאותה תפיסת עולם משיחית שחודרת לחברה הישראלית ומנסה לפגוע במרקם החיים ובסטטוס-קוו בנושאי דת ומדינה. חייבים לאסור על הפצת החוברת בקרב חיילי צה"ל ולמנוע מהרבנים החתומים עליה מלשרת במילואים או להרצות בפני חיילים".

גם בתנועת נאמני תורה ועבודה הגיבו לפרסום החוברת ומסרו: "צר לנו לראות שוב, כי ישנם גורמים שמטרתם להביא לפירוד והקצנה דתית נוספת, בתוך הצבא ומחוצה לו וכי כעת ישנו תו תקן של ׳כשרות׳ גם על יחידות בצבא ההגנה לישראל. 
גאוותו של הציבור הציוני דתי הייתה לאורך כל השנים, על השתלבותו המלאה בצה״ל ותרומה למדינה ללא תנאים. הדבר נעשה גם הודות לפקודות מסודרות, מנגנונים צה"ליים קיימים והידברות ברוכה הקיימת על מנת למצוא פתרונות לאתגרים הקיימים.
החוברת החדשה מציבה סטנדרטים מתבדלים וקיצוניים, אשר לצערנו הופכים לנפוצים בכל תחומי החיים של הציבור הדתי - מהחינוך בבתי הספר, עבור בתנועות הנוער, וכעת גם בשירות הצבאי. הדחיפה להתרחק מכל סביבה שיש בה נשים, גם כשאין בכך צורך הלכתי, היא כשלעצמה אינה צנועה".

הרב עמיחי אליהו, יו"ר "צו 1" סיפר ל'ישראל היום' כי "אנו מקבלים מחיילים פניות רבות בבעיות שירות משותף, ביחס לא מידתי לפניות בנושאים כמו שבת וכשרות. בסופו של דבר, החייל מתמודד עם מקלחות ומגורים לא מתוכננים, לינה מעורבת וסיור ממושך עם נהגת. איך שלא נהפוך את זה, זה פשוט לא אורח החיים הדתי".

עוד סיפר: "לעומת זאת, מחיילים חרדים אנו מקבלים הרבה פחות פניות, כי שם הצבא החליט לא לכפות שירות משותף, כדי לעמוד במכסות הכיוס שהגדירה הממשלה. עם הורדת פקודת השירות המשותף לשטח, נוצר ואקום שבו אין מענה הלכתי ברור לחיילים. רבנים בכירים החליטו שאי אפשר כבר לעמוד מנגד ואני מברך את הרבנים על היוזמה".

החוברת המלאה:


להורדת הקובץ

23.10.2019

1. החלפת המפקדים ברבנים ( יגאל)

עוד נגיע לסרובי פקודה כי הרב ציוה אחרת.
מה שקורה זו השתלטות הרבנים על הצבא.
סוף הציונות.

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

2. רואים שהוא גדל ברוסיה (ארנון יששכר)

רואים שליברמן גדל ברוסיה והושפעמהק.ג.ב שאסר כל סממן של יהדות. מקווה שליברמן לא יעצור אותי ויכניס אותי לחקירה במרתפי השב"כ.

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

3. לא ראיתי בחוברת החמרות חדשות או הקצנה (משה71)

מדובר על אותן ההדרכות שאנחנו קיבלנו לפי שני עשורים. שום דבר חדש.

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

4. נאמני תורה ועבודה שווים לליברמן הלוחם בדת, חבל מאוד (גנרלית הימים )

אנשי נאמני תורה ועבדוה, כבר יצאו מגדר מסורת התורה הקדושה, הם מזלזלים ברבנים מזלזלים בהלכות ומנהגים פשוטים ומפורסמים מדורי דורות, בטענה מצחיקה של "חרדיות" או "הקצנה".

לצערי הם יצאו מדרך התורה הבסיסית, אני מקווה שיחזרו בתשובה שלימה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

5. 1 - שטויות. האנשים האלה שירתו בצה"ל ומחזקים אותו, זאת לא החלפת המפקדים ברבנים (מה שכן צריך להדאיג זו החלפת המפקדים במרצים והחלפת ערך הניצחו)

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

6. עולם הפוך ראיתי - רצון לשמור על ההלכה כראוי = "הקצנה" ואילו יצירת פירצות בהלכה = יהדות (זה מראה מי נלחם על המסורת ומי נלחם במסורת)

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

7. נאמני תורה ועבודה = רפורמים. ממונים על ידי הקרן החדשה. איך לא מתביישים להטיף מוסר??? (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

8. זה טוב שאנשים מורידים את המסווה מעל פניהם וחושפים מה באמת נמצא בליבם... במקרה הזה רואים מכנה משותף שעניינו - חוסר הנאמנות לה' יתברך ולתורתו, בשורה התח (מישהו)

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

9. מה זה מעניין? (אפרים- מיוצאי הרבנות הצבאית )

מה אכפת לכם אם כמה עלובים יוצאי הרבנות הצבאית כותבים חוברת? גם אלי סדן כתב חוברות שנזרקו לביוב
תנו לחרבנים הסרוגים לכתוב מה שירצו - אין להם השפעה על החיילים
הרבנות הצבאית היא שמש עלוב המסתובב סביב עצמו ומזמן לא מעניין

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

10. אני מפרסם גם חוברת צניעות. (גיא)

התכנים: נטע אלחמיסטר ונועה בני יעשו טורנות שבת עם ביקיני.

דווח על תגובה לא ראויה
24.10.2019

11. אז בקיצור, אין מקום לדתיים בצבא... (שי)

וזה רק ענין של זמן עד שגם הדתיים החזקים יודיעו שלא מתגייסים, ואז תיהיה עוד מכה קשה לליברמן, כי הרי מי שימנע מהם להתגייס, זה הוא, אז בעברית אומרים את זה, ליברמן מחליש את כוח המדינה....

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מושקו מושקוביץ ז"ל צילום: צילום מסך

משה (מושקו) מושקוביץ הלך לעולמו

קרא עוד