סגור

ואמרו אמן: אמנון אברמוביץ' אומר קדיש על נתניהו

בסיום אחד אייטמים שהגיש בתוכנית של עודד בן עמי, אמר הפרשן הפוליטי: "כל מי שמגיע כי הוא יתמודד מול נתניהו, לאחר עידן נתניהו, היה רוצה שהעידן הזה יגיע לקיצו". בן עמי ענה במילים: "'בעגלא ובזמן קריב', אתה אומר'". הפרשן הפוליטי השיב: "בעגלא ובזמן קריב, ואמרו אמן"

חדשות כיפה
יז בתשרי התשפ
,
16 באוקטובר, 2019 21:03
בן עמי ואברמוביץ

בן עמי ואברמוביץ' בשידורצילום: צילום מסך

קדיש על ראש הממשלה: הפרשן הפוליטי של חדשות 12 אמנון אברמוביץ' העביר ידיעה בתכנית 'שש עם עודד בן עמי' ואמר כי: "כל מי שמגיע כי הוא יתמודד מול נתניהו, לאחר עידן נתניהו, היה רוצה שיעשו נתניהו סוף סוף יגיע לקיצו". מגיש "שש" המשיך וענה לאברמוביץ' במילים: "'בעגלא ובזמן קריב', אתה אומר'". הפרשן הפוליטי השיב: "בעגלא ובזמן קריב, ואמרו אמן", ובן עמי השלים אותו במילה "אמן".

במפלגת הליכוד לא פספסו את העקיצה ומיהרו להגיב בטוויטר לדברים: "אמנון אברמוביץ׳ ועודד בן עמי אפילו לא מנסים להסתיר את שנאתם לראש הממשלה נתניהו - ואומרים עליו היום קדיש בשידור חי. תארו לכם מה היה קורה אם מישהו מהימין היה אומר קדיש על אחד ממנהיגי השמאל. אפילו בושה כבר אין להם".

לאחר פרסום הדברים פרסם עודד בן עמי בחשבון הטוויטר שלו הבהרה: "בעקבות התגובות לדברי בתכניתי הערב, אני מבהיר שסיכמתי את דבריו של אמנון אברמוביץ', שאמר שיתכן שיש מי שמעוניינים שהעידן שאחרי נתניהו יבוא במהרה, במילים 'בעגלא ובזמן קריב' שהן תרגום דבריו של אמנון בארמית. כל פרשנות אחרת לאמירה הזאת אינה במקומה, ולא ראוי ליחס לי כל כוונות נסתרות. אני מאחל לראש הממשלה בריאות טובה ואריכות ימים".

16.10.2019

1. כל איש דתי השתמש בביטוי בעגלא ובזמן קריב בלי להגיד קדיש על כלום (יהא שלמא רבה)

מתי הפכנו לעמי ארצות שמוציאים דברים מהקשרם שבבשים משמעות בישביל מניפולציות. ולסיום בדיחה מוכרת על אישה בהריון שהולכת עם עגלה. זה בעגלא ובזמן קריב . או בעצם לפי כיפה אני אומר קדיש על אימא בהריון

דווח על תגובה לא ראויה
16.10.2019

2. אני לא בבלוק הימין. אני במפלגת ההגינות והטעם הטוב. המפלגה שתומכת בכך שאת הויכוחים שלנו נעשה בדרך תרבותית ועניינית. לא כמו אחותנו הגדולה מעבר לשני האוק (מגיב)

אני לא בבלוק הימין. אני במפלגת ההגינות והטעם הטוב. המפלגה שתומכת בכך שאת הויכוחים שלנו נעשה בדרך תרבותית ועניינית. לא כמו אחותנו הגדולה מעבר לשני האוקיינוסים.
עודד בן עמי אומר שבסה"כ תרגם את דבריו של אמנון אברמוביץ'. אני מתעלם מההקשר של המילים בארמית והולך איתו. אח"כ אמנון מוסיף ואמרו אמן. הוא עדיין לא ניסה להסביר את דבריו, אבל אני כבר הולך איתו ומסביר שבסהכ סיים את המשפט. ניחא. ואז עודד בן עמי אומר "אמן". לא "ואמרו אמן" אלא "אמן"!
אופס... מה זה? הוא לא בור, הוא יודע מה זה אמן, הוא יודע מתי אומרים את זה, הוא אמר בהטעמה הנכונה, אני מרשה לעצמי להאמין שהוא כבר אמר אמן כמה פעמים בחייו בהקשר של תפילה. הוא גם לא התייחס בהסברו למילים האלה. אז נפלטה לו דעתו הפרטית? עדיין לא נורא. כבר היו דברים מעולם. אבל עכשיו הוא גם יודע מה זה קדיש.
אנחנו שומעים כל כך הרבה על התבטאויות לא ראויות של פוליטיקאים כולל ראש הממשלה. התבטאויות שפוסלים רבים, לא רק מהשמאל. אז פתאום דווקא מתבטא בצורה עוד יותר חמורה??
גבר, תגיד עכשיו דברי אמת. תגיד שקרה משהו לא ראוי. או שקדיש הוא לא בהכרח קדיש יתום, או שקשקשת בלי לשים לב למשמעות. אבל תגיד משהו עם ריח של אמת. כל כך גדול עליך??

דווח על תגובה לא ראויה
16.10.2019

3. לא ידעתי שהארמית היא שפה מדוברת נפוצה אצל צופי הערוץ שצריך לתרגם את הדברים לארמית... וזה עדיין לא מסביר את החזרה על "אמן" (בכל מקרה, זה נשמע יותר כמו ניצול הבעה להבעת עמדה ולא פרשנות )

דווח על תגובה לא ראויה
17.10.2019

4. זוג יהיר וזחוח אברמוביץ ובן עמי (מהעם)

עודד בן עמי ואברמוביץ שני רשעים יהירים וטפשים. הרשות צריכה להשעות אותם לשנה לפחות.

דווח על תגובה לא ראויה
17.10.2019

5. כולנו משתמשים בביטוי בהרבה הקשרים וזה לא הסתה (יאללה יאללה-די לדמגוגיה)

דווח על תגובה לא ראויה
17.10.2019

6. חבל שגם אתם נפלתם בפח (רחל)

בכתבתכם נאמר: "במפלגת הליכוד לא פספסו את העקיצה...". חשבתי שדווקא באתר "כיפה" אמורים לדעת שהביטוי "בעגלא ובזמן קריב" איננו ייחודי לקדיש יתום. ומכיוון שציטטתם את הדברים שאמרו אמנון אברמוביץ ועודד בן-עמי, אתם - כעתונאים - בוודאי יודעים לשמוע ולקרוא, ולהבין שהדברים נאמרו על רחשי לבם של חברי כנסת מהליכוד ששואפים לרשת את נתניהו - ולא על נתניהו. אבל למה לא להיגרר אחרי המתלהמים ולהרוויח עוד פרוטה פוליטית אם אפשר?

דווח על תגובה לא ראויה
17.10.2019

7. הצמד לא חמד שאני לא סובל לא מר קדיש (הכותרת שיקרית)

שקא בלי בסיס

דווח על תגובה לא ראויה
24.10.2019

8. שני ליצנים במכה אחת - והמבין יבין! (אוראור)

דווח על תגובה לא ראויה
28.10.2019

9. הם אמיתיים - או מה?????????????????????? ממש לא יאומן! (אוראור)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ניצב קובי שבתאי צילום: משה שי, פלאש 90

הממשלה אישרה את מינוי קובי שבתאי למפכ"ל המשטרה

קרא עוד