הרב לאו מפתיע: "חובתנו המוסרית לפעול למען העם הכורדי"

הרב הראשי אירח בסוכתו את נשיא המדינה כבכל שנה, והסביר לו את החשיבות לסייע לעם הכורדי במלחמה מול הטורקים. רבילין: "המשימה הראשונה כרגע היא הקמתה של אותה סוכת שלום עם היכולת של כלל שבטי ישראל לחיות יחד במדינת ישראל

חדשות כיפה
טז בתשרי התשפ
,
15 באוקטובר, 2019 13:02

צילום: יחצ

כמידי שנה הגיע נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לביקור חג בסוכתו של הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הגדול הרב דוד לאו. עם כניסת נשיא המדינה בירך אותו הרב הראשי על המסורת אותה הוא מקפיד לקיים מדי שנה, בהמשך הזכיר הרב הראשי את חשיבותו הגדולה של חג הסוכות כסמל האחדות והשלום לא רק בעם ישראל אלא גם בין אומות העולם.

הרב ביקש לציין כי בימים אלו לבנו עם העם הכורדי אשר עומד בסכנת השמדה המונית: "חובתינו המוסרית לפעול בנושא באופן מיידי ובטרם יהיה מאוחר". עוד הוסיף הרב הראשי ״ הזמנתי יחד איתי את ילדי שובו מכל רחבי הארץ אשר הם בפעולתם עושים קידוש ה׳ גדול מדי יום ומסייעים לחיבור של כל עם ישראל בדרכם הנעימה.

לאחר מכן בירך הנשיא ריבלין ואמר ״אני שמח מאד לקיים את המסורת של ביקור נשיא המדינה בסוכת הרבנים הראשיים, זאת מסורת חשובה ביותר להבנת התוכן האמיתי של מדינת ישראל, מלכות יחד עם הערכים היהודיים. בימים לא פשוטים אלו אנו מזכירים כל יום בתפילת השכיבינו "ופרוש עלינו סוכת שלומך ותקננו בעצה טובה מלפניך" והמשימה הראשונה כרגע היא הקמתה של אותה סוכת שלום עם היכולת של כלל שבטי ישראל לחיות יחד במדינת ישראל".

לאחר מכן פנה הנשיא גם לסוכתו של הראשון לציון הרב יצחק יוסף. הגר״י יוסף בירך את נשיא המדינה על קריאתו לשלום ולאחדות בעם ועל גינויי ההסתה נגד הציבור החרדי והדתי, עם ישראל הוא עם אחד ואין לנו מקום לפילוג בעם, אני רוצה לחזק את ידי הנשיא ושימשיך כך, צריך לעשות את הדברים במהירות המרבית ואסור שיהיה בחירות שלישיות, אני סומך על ידי הנשיא בכישרון שלו שהוא עושה ויעשה את זאת בצורה הטובה ביותר ובמהירות המרבית

צילום: יח"צ

 

נשיא המדינה ענה לרב הראשי כי הוא קודם כל מבקש למנוע כל הסתה בכל דרך ובכל זוית שהיא בתוך החברה הישראלית אחד כנגד השני, כולנו וכל אחד מאיתנו צריך להיות אחראי שלא להסית אחד כנגד השני, המסורת להתווכח היא מסורת טובה והויכוח הוא ויכוח דבר מפרה וחשוב אך הוא צריך לעשות בצורה הטובה וכמובן שבסוף צריך להכריע, נשיא המדינה סיפר לרב הראשי כי הוא פעל לקיים את ההתייעצות במהירות המרבית ולא ביזבזתי זמן, כדי לתת את ההסמכה במהירות המרבית ועכשיו צריך שגם הפוליטיקאים יבינו את זה.

הראשון לציון הדגיש בפני נשיא המדינה כי עיני יהדות התפוצות נשואות לעם בישראל והם רואים את ההסתה שמתחוללת והתחוללה פה ואני מבקש ממך לפעול ולמנוע כל הסתה בעם, מותר להתווכח אך אסור להסית כנגד הציבור.

בסיום הביקור בירך הרב הראשי הראש״ל הגר״י יוסף את נשיא המדינה בחג שמח, הודה לו על הביקור ועל שימור המסורת המיוחדת והעניק לו את ספרו ״ילקוט יוסף״ על המועדים, בביקור השתתפו גם מנכ״ל הרבנות הרב משה דגן ויועמ״ש הרבנות עו״ד הראל גולדברג.

15.10.2019

1. הרב (שמעון)

כבוד הרב אין לנו בעיה רק תגיס כמה מבחורי הישיבות ללכת לעזור להים במילחמה זה מוסרי

דווח על תגובה לא ראויה
15.10.2019

2. ''הרב לאו מפתיע'', תגדלו מהניסוחים האלה... (מזלזל)

דווח על תגובה לא ראויה
15.10.2019

3. זו חובתנו הדתית קודם לכלעם שחלק מהותי היותו אור לגויים חייב להיות הראשון והמתריע ובראש כל חוצות על כל עוול וודאי ככל שמתקרב להשמדת עם (משה אהרון עו"ד)

דווח על תגובה לא ראויה
15.10.2019

4. מפתיע? מה פה מפתיע? (נתי חתוכה, עו"ד)

טפשים. אז הרב הפטיר משפט קצר שכל אדם הגון זה מובן לו מאליו ולא הניף אצבע להצלה.
דמיינו חשמן מטונף קתולי שהיה אומר מסכנים היהודים שנשרפים באושוויץ וחוזר לזלול ולסבוא אם לא נשלח אותו לעזאזאל?! גזרה שווה ברב הזה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מרכז הבית היהודי  צילום: כיפה

לחץ בבית היהודי לאיחוד וקיום פריימריז

קרא עוד