נעצר חשוד בהצתת ארונות קודש

כתב אישום הוגש בחמישי האחרון נגד גבר בן 37 מראש העין בחשד שהצית ארונות קודש בפתח תקוה ובראש העין. נגד החשוד השוהה במעצר הוגשה גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

חדשות כיפה
כב באלול התשעט
,
22 בספטמבר, 2019 11:13
נסיון ההצתה

נסיון ההצתהצילום: דוברות המשטרה

כתב אישום הוגש נגד גבר בחשד שהצית ארונות קודש בפתח תקוה ובראש העין. כתב האישום כולל 3 אישומים בעבירות של הצתה.

ב- 30.8.19 התקבל במשטרה דיווח על שריפה בבית כנסת בבניין בי"ח בלינסון בפ"ת. מחקירה האירוע מתברר כי החשוד נכנס לבית הכנסת, אחז בנייר שמצא במקום והצית אותו באמצעות גפרורים. מיד אחרי, החשוד הצית באמצעות הנייר הבוער את הפרוכת של ארון הקודש ואת ארון הקודש ועזב את המקום. כתוצאה מההצתה נשרפו ספרי תורה, ארון הקודש, פרוכת הארון ושטיח שהיה בסמיכות לארון הקודש.

חוקרי המשטרה הצליחו לקשור את החשוד לשני מקרי הצתה נוספים: האחד מיום 2.8.19 בו החשוד נכנס לבית הכנסת הגדול ברח' חובבי ציון בפ"ת ובאותה שיטה בדיוק, הצית נייר ובאמצעותו הצית את הפרוכת של ארון הקודש ועזב את המקום. כתוצאה מההצתה, נשרפו פרוכת ארון הקודש ורצפת העץ אשר מתחת לארון הקודש. אירוע נוסף אירע בחודש יוני בו החשוד הגיע לבית כנסת ברח' יהודה הלוי בראש העין. המקום היה סגור והחשוד לקח נייר טואלט, שפך עליו שמן והצית אותו ובאמצעות הנייר הדולק, הצית את דלת הכניסה של בית הכנסת ועזב. כתוצאה מהצתתה, נשרף החלק התחתון של דלת הכניסה ונשרף שטיח גומי.

החשוד נעצר עוד ביום ההצתה ב-30.8.19 ומעצרו הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. ביום חמישי האחרון הוגש נגדו כתב אישום בגין . יחד עם כתב האישום הפרקליטות הגישה נגדו גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: באדיבות המצולם

הזיכרון האחרון של אב החייל מבנו

קרא עוד