סגור

"סופת טורנדו אופקית" הפחידה את הנופשים בברזיל

צפו: המתרחצים בחוף בריו דה ז'ניירו נבהלו מהענן האימתני שהגיע לעובי של שני קילומטרים ולאורך של לא פחות מאלף קילומטרים, אולם מסתבר שזוהי תופעת טבע מוכרת, מרהיבה וכלל לא מסוכנת

חדשות כיפה
יב באלול התשעט
,
12 בספטמבר, 2019 11:17
"סופת טורנדו אופקית"

"סופת טורנדו אופקית"צילום: צילום מסך

תופעת טבע מדהימה התרחשה בחוף ריו דה ז'ניירו בראשון האחרון, כאשר כשענן עצום דמוי סופת טורנדו אופקית נוצר מעל הים והתקדם במהירות לעבר המתרחצים על החוף. 

הנופשים המבוהלים מיהרו לברוח מפני הענן הענק, אולם מסתבר שהוא אינו מסוכן ואף מתרחש בתדירות גבוהה.המטאורולוג ג'ואו קטאנו מהאוניברסיטה הפדרלית של ריו דה ז'ניירו הסביר לחדשות "פוקוס-און" במה מדובר: "התופעה נקראת ענני גליל או ענני תהילת בוקר. הם צפויים להופיע מוקדם בבוקר או בשעות הערב המאוחרות. הם לא נמשכים לאורך זמן. למרות שהם מסיביים, הם נעלמים במהירות. אני מעריך שהענן הזה הגיע לאורך של אלף קילומטרים ולרוחב של שני קילומטרים".

ענן גליל הוא ענן נמוך בעל מבנה אופקי שנוצר משילוב של רוחות הנושבים בכיוונים מנוגדים בחלקו העליון והתחתון של הענן. הוא עשוי להביא למשבי רוח חזקים אך לא מדובר בתופעת טבע מסוכנת.
 

12.09.2019

1. למה לנפח ידיעה מענינת בכותרות שטותיות ומשקרות? האמת מספיק טובה (אריאל)

כך כתוב בכתבה "הנופשים המבוהלים מיהרו לברוח מפני הענן הענק" -מי בורח ? מי מבוהל? הצלמים נראים ונמעים רגועים ונהנים מכל רגע
גם ילדיהם רצים בכיף לקראת התופעה ולא בורחים בחרדה ובאימה ממנה.
אל תנפחו את הראש, תכתבו מדויק.
האם גם בכתבות פוליטיות אתם אולי מקשקשים כמו כאן? הלו כתבים - דווחו אמת ונכון.
בהצלחה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מעלעל צילום: shutterstock

ה'מעלעל' חוזר: מי השתלט על הפרסום בעלוני השבת?

קרא עוד