סגור

נתניהו בהודעה דרמטית: עם הקמת הממשלה-אחיל את הריבונות הישראלית בבקעת הירדן

ראש הממשלה בהצהרה, שהפכה לתעמולת בחירות, ביקש מתושבי ישראל לבחור בו מכיוון "ישנה הזדמנות היסטורית להחיל את הריבונות הישראלית על כל היישובים ביהודה ושומרון, ולקבוע את גבולה המזרחי של מדינת ישראל"

חדשות כיפה
י באלול התשעט
,
10 בספטמבר, 2019 18:07
ראש הממשלה בנימין נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: פלאש 90

מול כל חברי הכנסת ושרי הליכוד בכפר המכבייה, ראש הממשלה נתניהו הודיע כי הוא יחיל את החוק הישראלי בבקעת הירדן, מיד לאחר הקמת הממשלה. ראש המועצה האזורית, דוד אלחייני, כבר הודה לראש הממשלה על החלטתו. 

ראש הממשלה אמר בנאומו: "הנשיא טראמפ אמר שאחרי הבחירות הוא יציג את תכנית השלום שלו, מיד אחרי הבחירות, אפילו כמה ימים אחרי הבחירות, וזה ממש מעבר לפינה. זה מציב בפנינו אתגר גדול וזה מציב בפנינו גם הזדמנות גדולה. זאת הזדמנות היסטורית, שעת כושר חד פעמית להחיל את הריבונות הישראלית על ישובינו ביו"ש וגם על אזורים חשובים למורשתנו ועתידנו.  

גנץ ולפיד אמרו שיעקרו שמונים אלף מתיישבים. אצלי אף אחד לא ייעקר. גנץ ולפיד אמרו שצריך ליישם את לקחי ההתנתקות במקומות אחרים, אצלי לא תהיה עוד התנתקות. להפך. אני מאמין שבזכות הדרך שלי, הניסיון המדיני שלי והיחסים האישיים שלי עם הנשיא טראמפ ועם רבים ממנהיגי העולם אוכל להבטיח את התתישבות בלב מולדתנו ואת האינטרסים הבטחוניים החשובים לעתידנו".

תיאור מתווה הגבולות של נתניהו

תיאור מתווה הגבולות של נתניהוצילום: ללא

עוד הוסיף ראש הממשלה: "אזרחי ישראל, אני מאמין שהדמוקרטיה מחייבת שאציג בפניכם לפני הבחירות ולא אחריהן את מה שאני מתכוון לעשות אם תבחרו בי ולכן כשברור שתכנית טראמפ כנראה תבוא לפיתחנו מהר מאוד, בזמן הקרוב ביותר, אני מבקש לקבל מכם מנדט ברור להחיל את הריבונות הישראלית על כל הישובים. 

מתוך כבוד לנשיא טראמפ או מתוך אמונה גדולה בידידותינו, אני אמתין עם החלת הריבונות עד הצגת התכנית המדינית של הנשיא. ככל שניתן הדבר אני רוצה להכיל ריבונות בישובים ואזורים אחרים בתיאום מירבי עם ארה"ב. כמובן שהדבר יחייב הקמת קואליציה שמחויבת לעקרונות הללו, זה יחייב גם היערכות בטחונית מתאימה, אבל יש מקום אחד שבו ניתן להכיל את הריבונות הישראלית מיד לאחר הבחירות. אם אקבל מכם, אזרחי ישראל, מנדט ברור לעשות זאת. 

בחודשים האחרונים הובלתי מאמץ מדיני, ובימים האחרונים בשלו התנאים המדיניים לכך. היום אני מודיע על כוונתי להכיל עם הקמת הממשלה הבאה את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן וצפון ים המלח. זה יהיה הצעד הראשון אם אקבל את אמונכם. עכשיו למה הדבר כ"כ חשוב? כי זהו הגבול המזרחי של מדינת ישראל. 

יחד עם רמת הגולן שהנשיא טראמפ הכיר בריבונותינו בה אחרי שיחותי איתו, זהו קיר המגן המזרחי שמבטיח שלעולם לא נחזור להיות מדינה ברוחב של כמה קילומטרים, ולצורך זה צה"ל חייב לשבת בכל בקעת הירדן ולא רק ברצועה צרה ליד המים, ציר פילדלפי צר שאי אפשר להגן עליו, אלא בכל בקעת הירדן במובן הרחב של המילה. אבל כדי שצה"ל ישב שם תמיד הכרחי שבקעת הירדן תהיה בריבונותנו לעד. זהו החזון בעבורו אני מבקש את אמון הבוחר. 

כפי שקיבעתי את גבול הביטחון המדיני שלנו מול סיני בהקמת גדר הביטחון שם, כפי שקיבעתי את אחיזתנו ברמת הגולן בהשגת ההכרה האמריקנית, כך אני מבקש לעשות מול בקעת הירדן. המפה שאני מציג כאן מבוססת על השטח שמערכת הביטחון הגדירה פעמיים, ב-2014 ושוב ב-2017, כמעניק ביטחון מירבי לישראל. המפה הזאת מבטיחה עומק אסטרטגי לישראל ושטחים שונים כלפי מזרח. 

יחד עם החלת הריבונות בכנסת הבאה אביא לממשלה הבאה תכנית נרחבת לחיזוק ההתיישבות היהודית בבקעת הירדן ופיתוח התשתיות שם. אני רוצה להדגיש שוב, אנחנו מדינה דמוקרטית, לא אעשה שום דבר בלי לקבל מנדט ברור מהציבור, ולכן אזרחי ישראל אני מבקש מכם מנדט ברור לעשות את המעשה הזה. 

יש פה הזדמנות יחודית וחד פעמית לעשות משהו שיש עליו הסכמה רחבה ולהביא גבולות קבע בטוחים למדינת ישראל. זה יבטיח שיו"ש לא תהפוך לעזה, ושכפר סבא נתניה ותל אביב לא יהפכו לישובי עוטף יו"ש. 

אף ראש ממשלה לא הביא מפה כזו בפני הבוחר. היא מגדירה את גבולנו המזרחי, היא ברורה והגיונית. לא הייתה לנו הזדמנות כזאת מאז מלחמת ששת הימים וספק אם תהיה בחמישים השנים הבאות. לכן אני פונה אליכם אזרחי ישראל, למען הדורות הבאים, תנו לי את הכוח לפעול למען בטחון ישראל, תנו לי את הכוח לקבוע את גבולות ישראל"  

בהמשך הערב, תהיה גם הצהרה אמריקנית בנושא של הנשיא טראמפ ושר החוץ פאמפאו. בשעה 20:30 נתניהו יקיים תדרוך עם הבית הלבן. כזכור, לקראת סוף הבחירות הקודמות הנשיא טראמפ הצהיר כי הוא מכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן. 

 

10.09.2019

1. שמחתי לעזור (נערת הבושם "מגנת המנדטים")

ימינה בהתרסקות, אמנם הם קיבלו 7 מנדטים בסקר... אבל למעשה, במקרה הטוב הם עם 5/6 מנדטים... כל הדף פייסבוק של הגברת שקד עוצמה יהודית... לאחי בני הציונות הדתית שזרקו את הקול לימין החדש... גם הפעם, הם לא יעברו את אחוז החסימה, חבל לבזבז שוב את הקול שלכם עליהם... לא נעים להצביע שוב ושוב למפלגות שמתחילות בעשרה מנדטים ומסיימות בחיפוש פתקים בוועדת הקלפי... אין להם שום בייס חילוני, כולם עזבו את המפלגה... 80 אחוז ממצביעי הבית היהודי חונים בעוצמה יהודית.. אז מאיפה הם ישיגו 4 מנדטים?!

דווח על תגובה לא ראויה
10.09.2019

2. כן, בטח, והוא גם יתגרש משרה. (נו באמת)

דווח על תגובה לא ראויה
11.09.2019

3. ביבי שקרן פחדן קמצן ומושחתן! (נתי חתוכה)

עוכר ישראל לך למעשייהו האגף התורני ונתפטר ממך ומהמטורפת שלך והבן הזנאי הגזעני שלך.

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

4. לנבל אין בושה, לעבוד על הביבונים רפיי השכל, כל כהונתו היזרים טריליונים לישובי מפלגת הסרוגים ורבניהם, חנק את ישובי הביקעה עד פשיטת רגל,(הם אינם ישובי ג (המוכיח בשער)

ועתה הנבל שנחוץ לו עוד כמה קולותץ שעה ליפני הבחירות מבטיח הבטחות סרק (אפילו מיפלגת הסרוגים לעגה לו)
שימו לב לנתונים 1) הוא רועד מפחד מטרמפ ומייד מבהיר שזה יהיה רק ברשות טרמפ (טרמפ ב100 אחוז לא יאשר, בטח לא ירצה להכשיל תכניתו עוד יותר) הוא טוען שפירסום תכנית טרמפ תהיה היזדמנות לספח, הכיצד? הרי זה כמו לחרבן על טרמפ ותכניתו, ואם סבור נתניהו שסיפוח הביקעה זה חלק מתכנית טרמפ, שהרי זה לא יתכן, שכן אם כבר אז סיפוח הגושים שעל זה כבר דובר עם הפלסטינאים וזה רק נגד שניתן להם שטחים אחרים, ואם יעלה על הדעת שתכנית טרמפ תיכלול סיפוח הגושים והבקעה, אז מה נישאר לפלסטינאים? איזה מין תכנית זו?
ברור שהכל לצרכי בחירות כשהסקרים מראים שנתניהו יתקשה להקים ממשלה ואם יפסיד זה כלא בטוח.

ולסיכום, לנבל אין גבולות, ותמה אני שעיתונאים המבינים עיניין לא שמים אותו לקלס וללעג על שקריו ומצגי השווא, בושה לכיפה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות  צילום: פלאש 90, הדס פרוש

סקר מנדטים: נתניהו מתחזק, סער נחלש, סמוטריץ' בחוץ

קרא עוד