סגור

סטודנטים ישראלים טוענים: הותקפנו על רקע לאומני בפולין

ברק קשפיצקי מחיפה כתב פוסט בפייסבוק, שעורר סערה ברשת, בו טען כי אחיו הותקף באלימות קשה ע"י "דוברי ערבית", לאחר שנשאלו אם הם יהודים. קשפיצקי הובהל לבית החולים חסר הכרה. משרד החוץ: "המקרה מוכר ומטופל"

חדשות כיפה
ח באלול התשעט
,
08 בספטמבר, 2019 18:21

צילום: צילום מסך מיוטיוב

חבורת ישראלים, סטודנטים למשפטים שלומדים סמסטר קיץ בבית הספר למשפטים בוורשה שבפולין, טוענים שהותקפו לפנות בוקר על ידי תיירים זרים "דוברי ערבית". לטענתם, התקיפה האלימה בוצעה על רקע לאומני. בפוסט שעורר סערה ברשת כתב היום (א') אחיו של אחד המותקפים: "שאלו אותם אם הם מישראל – ואז הותקפו ללא רחמים". משרד החוץ: "המקרה מוכר ומטופל"

ברק קשפיצקי מחיפה, שאחיו יותם היה אחד הצעירים הישראלים שהותקפו באירוע, סיפר: "אחי הותקף בוורשה על רק לאומני. הרשו לי לקרוא לזה פיגוע, פיגוע שבאורח פלא החליטו להשתיק במקום לדאוג ולאבטח את אזרחי ישראל, ולמצוא את החבורה שגרמה לו לאבד הכרה, וכנראה גם אמונה. יותם הותקף לפנות בוקר על ידי חבורת ערבים. לא כי הוא התגרה בהם. לא כי הוא פנה אליהם. לא כי הם הגיעו לעימות. הערבים החלו להכות אותו ואת חבריו רק מפני שהם יהודים".

לדברי האח, "בשעה 4:00 יצאו חברי המשלחת מהמועדון. רובם כבר עלו על מוניות לכיוון המלון, ואז חבורה דוברת ערבית התקרבה אליהם ושאלה אותם אם הם מישראל. כשענו בחיוב, הותקפו ללא רחמים, בליווי צעקות 'Fuck Israel'. יותם עצר את המונית שלו ויצא ממנה לעבר חבריו במטרה להפריד ולהרגיע את הרוחות. בחור ערבי, שככל הנראה החזיק בידו אגרופן, נתן לו אגרוף ויותם איבד את ההכרה. לאחר מכן, ממונית אחרת, יצא חבר נוסף שניסה לעזור והוא הושלך לעבר השני על מכונית דוממת. למשמע צווחות הבנות, החבורה הערבית הסתלקה מהמקום".

ברק כתב בפייסבוק שאף אחד ממאות הבליינים הפולנים שהיו במקום לא ניגש לסייע, ואיש מהפולנים גם לא הזמין למשטרה: "אפילו מאבטחי המועדון שנקראו לעזרה לא הושיטו יד. 2019, וורשה, והמציאות חוזרת על עצמה. פולנים עומדים בצד וצופים, בעוד אנשים 'לא מהעם שלהם' מכים עד אובדן הכרה יהודים. היום זה אחי התאום, מחר זה קרוב משפחה שלכם. במזלנו האירוע הסתיים בשברים מרובים באף ובשבר בארובת העין. יותם יגיע לארץ לטיפול בשברים באופן פרטי ועצמאי".

הוא האשים את שגרירות ישראל בפולין ואת משרד החוץ שלא סייעו לאחיו: "הם שלחו אותנו להתמודד עם המשטרה הפולנית. אין אפילו נציג אחד מטעם מדינת ישראל שהגיע לסייע. למזלו, ולמזלנו, עמדו לצידו וטיפלו בו במסירות לאורך כל הדרך המכללה למנהל, ראש המשלחת והסגן שלו. מסירות ששגרירות ישראל לא השכילה לעשות. לאחי היה מזל, מי יודע מה יקרה להבא בתור".

במשרד החוץ הגיבו על המקרה החריג: "המקרה מוכר ומטופל הן במטה משרד החוץ בירושלים והן בשגרירות ישראל בוורשה, מרגע קבלת הדיווח הראשוני לקונסול ישראל בוורשה מני קאמרה, ב-8 בבוקר בשבת. אז נמסר לקונסול כי שני צעירים ישראלים מאושפזים בבית חולים לאחר שהותקפו על ידי תיירים זרים במועדון לילה מקומי, כמה שעות קודם לכן. במהלך השיחה הראשונה, הקונסול התעניין בשלומם של הפצועים, הציע כל עזרה שתידרש והעמיד עצמו לרשותם, ככל שיידרשו לכך. בנוסף, המליץ הקונסול על הגשת תלונה בתחנת המשטרה המקומית. גם לאחר שחרור הפצועים מבית החולים אתמול, הם ממשיכים לעמוד בקשר עם הקונסול ועם גורמים נוספים בשגרירות. משרד החוץ בוחן את האירוע ובהתאם תתקבל החלטה על צעדים נוספים מול הגורמים המקומיים".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ דוד ביטן. יואשם בשוחד צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

בכפוף לשימוע: ביטן יועמד לדין בגין עברות שוחד

קרא עוד