סגור

ה-BDS איים, והאירוע של תנועת רגבים בלונדון - בוטל

הרצאה של תנועת רגבים שתוכננה להתקיים בלונדון בתחילת שבוע הבא בסוגיית הפעילות הבלתי חוקית של האיחוד האירופי והרשות הפלסטינית, בוטל עקב סדרת איומים מצד גורמים אנטי ישראלים ופעילי BDS

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כז באב התשעט
,
28 באוגוסט, 2019 12:40
הפגנה של ה-BDS באמסטרדם. ארכיון

הפגנה של ה-BDS באמסטרדם. ארכיוןצילום: shutterstock

ברגע האחרון, ערב חשיפה שתוכנן להיערך בלונדון ב-1 לספטמבר בוטל, עקב הצטברות משמעותית של איומים מצד פעילי BDS וגורמים אנטי ישראלים, כלפי מארחי האירוע. באירוע היו אמורים אנשי תנועת 'רגבים' לסקור את המצב החוקי של המתרחש ביהודה ושומרון ובמדינת ישראל בכלל, מבחינת שימוש במשאבי קרקע וטבע לאומיים, ולהפנות זרקור על  המעורבות המאסיבית של האיחוד האירופאי וממשלת אנגליה בעניין. 

לאירוע נרשם קהל מגוון של פעילי ארגונים ציוניים, עורכי דין, עיתונאים מקומיים ומובילי דעת קהל. בימים האחרונים קיבלו מארחי האירוע סדרת איומים מצד ארגוני שמאל קיצוני, פעילי,BDS אנרכיסטים, וארגונים פלסטינים הפועלים בלונדון. 

תחת הסיסמה ״נראה לרגבים ותומכיהם שהם אינם רצויים בבריטניה,״ ארגוני שמאל קיצוניים כגון ״קמפיין הסולידריות עם פלסטין״, ״לעצור את ההריסות״, תנועת הסולידריות הבינלאומית (רמאללה), יח״ד UK, הקרן החדשה לישראל, ואחרים, איימו ב״יום זעם״ בריטי - יום שלם של הפגנות נגד האירוע המתוכנן.

בעקבות הערכת מצב והחשש שהאיומים עלולים לגלוש לאלימות ממשית, הוחלט לדחות את האירוע במספר שבועות, תוך דאגה לסידורי ביטחון תואמים. 

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים, אמר: "אנחנו מתארחים שנים רבות להרצאות ושיחות, וכמובן נענים ברצון לכל הזמנה להציג את עמדותינו ואת פעילות רגבים בפני כל מי שמעוניין לשמוע. האיומים האחרונים מהווים שיא חדש של שיתוף פעולה בין פעילי שמאל קיצוני מישראל ומחו״ל, לבין ארגונים פלסטינים אלימים שפועלים להשתיק את הצגת דעות אחרים שנוגדים את הנראטיב שלהם. לשמחתנו, במקום ההרצאה שבוטלה, קיבלנו הזמנות לפגישות אישיות עם תורמים שזעמו על האיומים וביטול האירוע". 

28.08.2019

1. במילים אחרות: האירוע נדחה עקב איומים אלימים של ארגונים המסנים להשתיק באופן אנטי דמוקרטי דיעות שונות (אני מופתע שהקרן החדשה משורבבת בצורה פומבית לדבר הזה. אם אכן )

דווח על תגובה לא ראויה
28.08.2019

2. במילים אחרות: האירוע נדחה עקב איומים אלימים של ארגונים המסנים להשתיק באופן אנטי דמוקרטי דיעות שונות (אני מופתע שהקרן החדשה משורבבת בצורה פומבית לדבר הזה. אם אכן )

דווח על תגובה לא ראויה
04.09.2019

3. סילוק מיותר (שמעון יוסף)

אירופה הולכת להיגמר הופכת לאט לאט למוסלמית קיצונית כבר אינה מסוגלת להקשיב לדעות שונות אין לנו ליהודים מה לחפש שם יותר חיזרו הביתה לישראל שלנו כאן אנו בעלי הבית.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רק חלב ישראל? צילום: פלאש 90

סערת החלב | ארגון 'כושרות' נגד רשות התחרות: "העובדות לא נכונות"

קרא עוד