סגור

הסתיים הדיון בבקשת פסילת עוצמה יהודית

הדיון בעליון הסתיים. עו"ד ארי שמאי: "קשה לנתק בין דבריו של מר גופשטיין למורשת - מורשת התנ"ך, מורשת חוק השבות, ומורשת ז'בוטינסקי"

שירה זהבי, חדשות כיפה
כא באב התשעט
,
22 באוגוסט, 2019 12:44
שופטי העליון, הבוקר

שופטי העליון, הבוקרצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בבית המשפט העליון הסתיים הדיון בבקשת פסילת רשימת עוצמה יהודית ומועמדיה, עו"ד איתמר בן גביר, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין

עו"ד ארי שמאי, המייצג את יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין, טען בשמו כי פעילותו ממוקדת בהתנגדות בהתבוללות: "קשה לנתק בין דבריו של מר גופשטיין למורשת - ממורשת התנ"ך, ממורשת חוק השבות, וממורשת ז'בוטינסקי. המורשת של מר גופשטיין היא מניעת התבוללות. מה שמניע את מר גופשטיין היא לא שנאת הערבים, היא לא שנאת הגויים, אלא מניעת התבוללות", אמר שמאי.
בנוסף, אמר שמאי כי "רוב 'המסה הקריטית' שהוגשה היא מקטעי עיתונות, מדברים שלא בקולו". 

גופשטיין עצמו לא התייצב לדיון, כפי שהודיע הבוקר שכך ייעשה. 

עו"ד איתמר בן גביר, שייצג את רשימת עוצמה יהודית וברוך מרזל, אמר במהלך הדיון בעניינו של מרזל,כי אם בית המשפט העליון אישר את התמודדותה של חנין זועבי, אין שום סיבה שלא יאשר את התמודדותו של מרזל. 

מרזל עצמו קיבל במהלך הדיון את רשות הדיבור, ואמר בין היתר לשופטים: "הרפורמים לא הביאו את המחלוקת שהייתה ביני לבין לה פמיליה. כשהובא שחקן כדורגל ערבי לבית"ר ירושלים, אמרתי לאנשי לה פמיליה שאם הוא לא פועל נגד מדינת ישראל, אז אין לי בעיה איתו". 

בנוסף, התייחס עו"ד בן גביר לכך שבמסגרת הבקשה לפסול את רשימת עוצמה יהודית, ביקשו הרפורמים לפסול גם את ד"ר אדווה ביטון, מועמדת המפלגה לכנסת ואמה של הילדה אדל ביטון הי"ד שנרצחה בפיגוע אבנים. בן גביר התייחס לכך שהובא ציטוט של ביטון שנחתך גם הוא בידי אנשי התנועה הרפורמית, ואמר: "מי שמסלף דברים של אם שכולה לא רק עושה מעשה שלא ייעשה, אלא הוא שם מכשול בפני בית המשפט".

22.08.2019

1. זה יהי מעניין לקראו את כל הדיון (גלגל)

הטעונים שדווחו פה מאוד שיטחיים ואין בם טענות על עצם הווכוח.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המפכ"ל החדש, קובי שבתאי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סבב מינויים במשטרת ישראל - דורון תורג'מן ימונה למפקד מחוז ירושלים

קרא עוד