הזוכים בפרס ליוצרים בתרבות יהודית בתחום המוזיקה

הרב רפי פרץ הודיע היום לאתי אנקרי וישי ריבו על זכייתם בפרס שר החינוך בתרבות יהודית בתחום מוזיקה ע"ש אורי אורבך לשנת 2019

חדשות כיפה 22/08/19 11:37 כא באב התשעט

הזוכים בפרס ליוצרים בתרבות יהודית בתחום המוזיקה
הרב רפי פרץ, צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי

פורסמו הזוכים בפרס שר החינוך ליוצרים בתרבות יהודית בתחום מוסיקה לשנת 2019:  אתי אנקרי וישי ריבו.
 
שר החינוך, הרב רפי פרץ, הודיע היום (ה') לאתי אנקרי וישי ריבו על זכייתם בפרס שר החינוך ליוצרים בתרבות יהודית בתחום מוסיקה ע"ש אורי אורבך לשנת 2019.

השר פרץ ברך את הזוכים על תרומתם הייחודית למוזיקה ולתרבות היהודית, ואמר: "תרבות יהודית היא דבר נפלא, חי, ופורח המחבר את העבר אל העתיד, המאחד את השונים לשלם אחד גדול וממלא את הנפש באוצרות של עושר רוחני. ישי ריבו ואתי אנקרי, בדרככם הייחודית של יצירה, קרבתם לבבות והרחבתם דעת ורוח והצלחתם בדרך עדינה ומיוחדת לחשוף לקהל הרחב את אוצרות היהדות והתרבות היהודית״.

בחבר השופטים ישבו: הגב' דבורה קיציס, יובל סטופל ושיבי פרומן.

בנימוקי הוועדה למתן הפרס ציינו השופטים:

"ועדת השופטים החליטה להעניק את פרס השר לתרבות יהודית ליוצרת והזמרת אתי אנקרי, על היותה קול נשי חם בוטח ואמיץ, שתרומתה לתרבות היהודית בעלת ערך וחשיבות גדולה. היצירה של אתי אנקרי נובעת מכנות בלתי מתפשרת לצד עדינות רבה. היא נושאת את קולן של נשים יוצרות רבות בכך שהיא מעזה להביא אל המוזיקה את עצמה את עולמה הפנימי הרוחני. דרך הנגיעות שלה בשירי משורר התהילים, ריה"ל ושירת הקודש של הנשים בג'רבה ניכרת יכולתה של אתי אנקרי להתמזג בתוך עולם היצירה היהודית לדורותיה, ועם זאת להשמיע קול חדש ורענן. במילותיו של אורי אורבך ז"ל שעל שמו קרוי פרס זה שכתב בעבר על אתי אנקרי וחתם כך: אתי אנקרי, זמרת נשמה יהודית, נושאת בפני קהל שירת-תפילה בלי לפחד כלל. תשירי אסתר לעולם".

הזמרת אתי אנקרי

הזמרת אתי אנקריצילום: אסנת רום

"ועדת השופטים החליטה להעניק את פרס השר לתרבות יהודית לזמר והיוצר ישי ריבו, על היותו קול משפיע ובולט ביותר, בתרבות היהודית בשנים האחרונות. יצירותיו של ריבו מוטבעות בחותם ייחודי, היונק את מקורותיו ממנעד רחב של פרשנות מקראית ומשלבן בשפה הישראלית העכשווית. בקולו הייחודי הצליח ריבו לפרוץ את גבולות הז'אנר ולסחוף אחריו קהלים רבים ומגוונים, המוצאים ביצירותיו ביטוי לאישיותו הצנועה והלבבית ואשר כל כולה רצופה אהבה. ריבו הינו יוצר מקורי שזוכה להערכה רבה מצד קהילת היוצרים".

הזמר ישי ריבו

הזמר ישי ריבוצילום: דודי חסון

פרס שר החינוך לתרבות יהודית ע"ש אורי אורבך ניתן ליוצרים בתחומי התרבות היהודית: ביצירה מתחום התיאטרון, קולנוע, מוזיקה, מחול, ספרות ושירה. הפרסים נועדו לבטא את הוקרת עם ישראל ליוצר בתרבות היהודית.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר