סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

הברית מתהדקת: כחול לבן וישראל ביתנו חתמו על הסכם עודפים

שתי המפלגות חתמו על הסכם עודפים לקראת הבחירות, על רקע אמירותיו של ליברמן כי לא יישב עם החרדים, וכי ימליץ על המפלגה הגדולה ביותר. הליכוד: "יצא המרצע מהשק"

חדשות כיפה
יט באב התשעט
,
20 באוגוסט, 2019 12:06
ליברמן וגנץ, שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר ישבו ביחד?

ליברמן וגנץ, שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר ישבו ביחד?צילום: פלאש 90

הברית בין כחול לבן ובין ישראל ביתנו מתהדקת. שתי המפלגות חתמו הבוקר (ג') על הסכם עודפים, לאחר שבבחירות האחרונות ישראל ביתנו היתה חתומה על הסכם עם הימין החדש, ואילו כחול לבן לא חתמה כלל על הסכם עודפים.

החתימה על הסכם העודפים מהווה עניין טכני, אך ההערכות הן כי מדובר בהמשך ההתקרבות בין המפלגות, שהחלה בתקופה האחרונה. יו"ר ישראל ביתנו ליברמן אמר בראיונותיו יותר מפעם אחת כי ימליץ על יו"ר המפלגה הגדולה ביותר אחרי הבחירות להרכבת הממשלה, ועל רקע התחייבויותיו החוזרות ונשנות כי לא יישב עם החרדים, נראה כי מדובר בהתקרבות טבעית.

במערכת הפוליטית מעריכים כי צעד זה מהווה אינדיקציה נוספת לכוונתו של ליברמן לא להמליץ על בנימין נתניהו כמי שירכיב את הממשלה, בניסיון לכפות ממשלת אחדות של הליכוד עם כחול לבן. עם זאת, בליכוד היו מי שטענו שכוונתו של יו"ר ישראל ביתנו אחרת ומרחיקת לכת, והיא להמליץ על גנץ ובכך לדחוק את נתניהו מחוץ למערכת הפוליטית.

ראשי כחול לבן חוגגים מוקדם מדי

ראשי כחול לבן. יקבלו את המלצת ליברמן?צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מישראל ביתנו נמסר: "הסכם העודפים הוא עניין טכני בלבד. במערכת הבחירות הקודמת חתמנו עם הימין החדש שלא עברה את אחוז החסימה. ב-1999 חתמנו הסכם עודפים עם עמיר פרץ והרווחנו מנדט. מבחינה טכנית עכשיו לא נותרה שום אופציה אחרת, ואנחנו לא מוכנים להסתכן באובדן מנדט שניתן לקבל בזכות הסכם העודפים. 
כל אלו שהחליטו להיכנע לטרור מרצועת עזה ומשלמים דמי פרוטקשן לחמאס, ואלו ששותקים נוכח הביזיון והפגיעה האנושה בהרתעה הישראלית, אינם רשאים לדבר בשם הימין ואינם נמנים עם המחנה הלאומי בישראל".

מהליכוד נמסר: "יצא המרצע מהשק. ליברמן חתם הסכם עודפים עם לפיד וגנץ, זאת אחרי שהצהיר בגלוי שיתמוך בגנץ ולפיד לראשות הממשלה".

ח״כ מיקי זוהר (הליכוד) אמר בתגובה: "ישראל ביתנו וכחול לבן חתמו על הסכם עודפים, יש למישהו עוד שאלות או תהיות לגבי המטרה של ליברמן? ‏ידעו כולם: כל ימני שיצביע לליברמן נותן את קולו לממשלת גנץ-לפיד. ‏ומי שרוצה את נתניהו והליכוד בהנהגת המדינה חייב להצביע מ.ח.ל.
‏אסור לנו לסכן את עתיד המדינה בהקמת ממשלת שמאל, בע״ה ננצח".

20.08.2019

1. נעם (אריאל)

כל הבחירות הלו הן על דת ומדינה!
צריך להתעורר להבין שמפלגת נעם היחידה שמתעסקת בזה..

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2019

2. כל מי שהזהות היהודית של המדינה חשובה לו רק נעם! (זאביק)

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2019

3. נועם לא תעבור את אחוז החסימה, לכן כל מי שאומר להצביע לנועם בעצם אומר לתמוך במרץ והערבים, כי הוא מוותר על יכולתו להשפיע. תפסיקו לקשקש ברשת, ותבינו שנוע (מידע לציבור)

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2019

4. תבינו מה קורה פה (יאיר)

שימו לב מה משותף להם....
מאבק בזהות היהודית של המדינה, נגד כל מה שמריח יהדות
זה מסוכן וזה הולך ומתקרב.
חייבים להילחם על זה! מי נלחם על זה? למה רק נעם מדברת על זה לכל הרוחות?!

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2019

5. הליכוד: "יצא המרצע מהשק"? הליכוד רצו את מפלגת העבודה בקואליציה (ד)

זה קרה לפני חודשיים!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: פלאש 90

ג'יבריל רג'וב לחמאס: "אנו קוראים למאבק משותף מול ישראל"

קרא עוד