סגור

שר החינוך פרץ: "נפתור את המשבר ושנת הלימודים תפתח כסדרה"

שר החינוך פרץ בכנס היערכות לקראת שנת הלימודים: ״אנחנו עמלים ומקדישים כל מאמץ כדי להביא לפתרון המשברים כדי שנפתח את שנת הלימודים כסדרה״

חדשות כיפה
יח באב התשעט
,
19 באוגוסט, 2019 12:06
הרב פרץ

הרב פרץצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

בכנס היערכות למנהלי אגפים ברשויות המקומיות התייחס שר החינוך הרב רפי פרץ לסוגיית המשברים בחינוך המיוחד ואיומי השביתה: "כל עיסוקינו בימים אלו הוא במאמצים לפתור את המשברים שעל הפרק. נפגשתי אתמול בצהריים עם שר האוצר, משה כחלון ובשעות הערב עם מנכ"ל משרד רוה"מ, רונן פרץ אנחנו עמלים ומקדישים כל מאמץ כדי להביא לפתרון בימים הקרובים. משימתנו לפתוח בצורה חלקה את שנת הלימודים ואני אומר לכם נפתור את המשבר ושנת הלימודים תפתח כסדרה."

עוד הוסיף,"עם כניסתי לתפקיד הצבתי את הטמעת הערכים כאחת מהמטרות המרכזיות שנקדם במערכת במהלך השנה הקרובה. אני מאמין שמערכת החינוך צריכה לחנך ולטעת ערכים לא פחות ממה שהיא צריכה להכשיר את בוגריה לשוק התעסוקה העתידי. בתוך מציאות דינאמית ומשתנה יש עוגן ברזל שאיתו נצמח לכל אתגר ואלה הם ערכי היסוד שלנו. 
אני באמת מאמין שצריך לחנך לאהבת אדם, אהבת הארץ וחיזוק הערכים היהודים והציוניים , למצוינות וערכיות.  אני מאמין בחינוך שוויוני ששומר על זהותו הייחודית של כל מגזר ומיעוט בישראל: יהודים, חילונים, דתיים, דרוזים, מוסלמים , נוצרים , צ'רכסים.
אני שר החינוך של כל ילדי ישראל."

בהתייחסות לאירועים באיה נאפה בקיץ האחרון אומר הרב פרץ:  "על רקע האירועים האחרונים בקיץ האחרון, יש לנו החובה לעצור ולעשות חשבון נפש גדול. האירועים האחרונים הציבו לנו כחברה תמרור אזהרה.
היה לי ברור שאני לא ממשיך את סדר היום לפני שנבחן איך נכון להתייחס במערכת לאירועים הללו. אם האירועים האלו היו קורים בשנת הלימודים הייתי עוצר כשר חינוך את כל הלימודים וביום למחרת היינו מדברים על האירועים הללו. איך אנחנו מחזקים שיח חינוכי שמסביר היכן מתחילים ונגמרים גבולות ההתנהלות של כולנו במרחב הציבורי והפרטי."

השר חשף את הנתונים: "הנתונים מדאיגים. מיום פתיחת המוקד הגיעו 8000 אירועים כאשר 70% מהם קשורים למערכת החינוך. בנוסף המדריכים של שפ"י במשרד טיפלו השנה בכ- 6000 אירועים מורכבים של פגיעה מינית כשהרוב בבתי הספר היסודיים . 
אנחנו חייבים להגביר את המודעות למניעת פגיעה בילדים ובבני הנוער שלנו ובד בבד להשקיע באיתור וזיהוי ילדים בסיכון בעולם הפיזי ובעולם הוירטואלי וכמובן במתן מענה .
על מנת לסייע ישלחו חומרים עדכניים מותאמים, ובמקומות בהם אין מספיק הדרכה
על מנת לסייע ישלחו חומרים עד המדריכים יתנו מענה בבתי הספר יתעוררו קשיים , בית ספר שירגיש שהוא זקוק לתמיכה יוכל לפנות למחוז ואנחנו נעזור ככל שניתן."

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בני גנץ. יועצו יוצא נגדו צילום: פלאש 90

יועצו של גנץ: "הוא סכנה לעם ישראל"

קרא עוד