סמוטריץ': "כואב לי כשרומסים את היהדות"

שר התחבורה ויו"ר האיחוד הלאומי הגיב לטענות נגד המתקפה שלו על סגירת הר הבית ליהודים וגם על ההחלטה בעפולה שלא לאפשר הופעה מופרדת בין גברים לנשים: "זה טרלול. זה לא פסק דין"

חדשות כיפה 12/08/19 09:46 יא באב התשעט

שר התחבורה המיועד, ח"כ בצלאל סמוטריץ', צילום: פלאש 90, יונתן סינדל
שר התחבורה המיועד, ח"כ בצלאל סמוטריץ', צילום: פלאש 90, יונתן סינדל


שר התחבורה ויו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ' דוחה הבוקר (ב') את הטענות נגד המתקפה שלו אתמול על סגירת הר הבית ליהודים בתשעה באב ואמר: "אלמלא הלחץ הציבורי שנוצר החל מאתמול הבוקר ההר לא היה נפתח, נקודה. שכל אחד יעשה עם זה מה שהוא רוצה. ההר היה פתוח מעט מדי ומאוחר מדי. היהודים עשו סיבוב קצה של 200 מטר ולא את המסלול הרגיל".

בראיון לרשת ב' טען סמוטריץ' כי "אם אנחנו לאורך זמן מרגילים ונמשיך להרגיל את הערבים שאנחנו מקבלים איומים בטרור ומשנים את ההתנהלות שלנו אז אנחנו נקבל עוד איומים בטרור".

לדברי סמוטריץ' יהודים לא מורשים להתפלל בהר הבית וכל מי שמעז למלמל חלקיק של פסוק נעצר. "איפה שהיה אפשר להשפיע השפעתי, איפה שלא מותר לי כאיש ציבור לתת אמירה ציבורית".

בעקבות הציוץ שלו אמש כנגד התנהלותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו חטף סמוטריץ' ביקורות רבות על סגנון ציוציו. "יכול להיות שסמוטריץ' זה לא חנה בבלי, כשכואב לי אני צועק", אמר בתגובה לביקורת נגדו. "אני ארבע שנים מנסה לנהל את האירוע הזה, אירוע שבז ליהדות ומבקש לחנך אותי ועוד אזרחים במדינת ישראל חינוך מחדש. אני לוקח על עצמי את העניין הזה, יש לי לפעמים התבטאויות חריפות וקשות משקפות את העובדה שאני לא משחק. כואב לי כשרומסים את היהדות, כואב לי כשרומסים ציבור שלם".

הלחץ עבד. יהודים בהר הבית, הבוקר

יהודים בהר הבית                                                                                        צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש


על פסק הדין בנוגע להופעה בעפולה אמר, "זה טרלול, זה לא פסק דין. יש סעיף מפורש בחוק איסור אפלייה במצרכים ושירותים שמאפשר אירועים בהפרדה ופסק הדין אפילו לא מזכיר את זה ולא מתייחס לזה. בואו נעשה סדר. אין החלטת ממשלה מ-2013, יש החלטת ממשלה על הקמת צוות של לימור לבנת. הדו"ח של הצוות הבין-משרדי מעולם לא אומץ בהחלטת ממשלה. אני ב-2013 לא הייתי לא חבר כנסת ולא חבר ממשלה. כל האירוע הזה שבו מנסים לכפות על הציבור הדתי לחיות בניגוד לאמונתו ואורחות חייו הוא אירוע בלתי חוקי לחלוטין". אמר שר התחבורה סמוטריץ'. 

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר