סגור

תשתית ראייתית נגד ליצמן על הצעת שוחד והפרת אמונים

עם סיום החקירה המשטרתית נתגבשה תשתית ראייתית מספקת לכאורה כנגד סגן שר הבריאות לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים והדחה בעדות בשתי פרשיות שונות

גלעד כהן, חדשות כיפה
ה באב התשעט
,
06 באוגוסט, 2019 11:06
ליצמן

ליצמןצילום: פלאש 90

משטרת ישראל סיימה חקירה בעניינו של סגן שר הבריאות ויו"ר יהדות התורה, ח"כ יעקב ליצמן. בסוף החקירה נתגבשה תשתית ראיתית מספקת לכאורה, כנגד סגן שר הבריאות לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים והדחה בעדות ב"פרשת ההסגרה" ועבירות מרמה והפרת אמונים והצעת שוחד ב"פרשת בית העסק לממכר מזון".

ביחידה הארצית לחקירות הונאה 'להב 433' הסתיימה חקירת הפרשה המכונה "תיק 1452". במסגרת הפרשה נחקרו מספר אירועים בהם עלה החשד שסגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן - ניצל לכאורה את מעמדו ומרותו במשרד הבריאות במטרה להשפיע באופן פסול על שיקול דעתם של מגוון גורמי מקצוע הכפופים לו במשרד הבריאות.

האירוע הראשון שנחקר במסגרת הפרשה עסק בניסיונו של סגן השר ליצמן להשפיע באופן פסול על חוות דעתם של מספר פסיכיאטרים עובדי משרד הבריאות אשר מונו על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים לקבוע את כשירותה הנפשית של מועמדת להסגרה לשלטונות אוסטרליה בגין עבירות מין בקטינות, וזאת בעיצומו של הליך הסגרה תלוי ועומד בבית משפט – להלן "פרשת ההסגרה". 

צילום: חדשות12

האירוע השני שנחקר במסגרת הפרשה עסק בהתערבות פסולה לכאורה של סגן השר ליצמן בניסיון להשפיע על הדרגים המקצועיים במשרדו לטובת בית עסק בתחום המזון שבעליו מקורב אליו, וזאת כדי למנוע את הליכי סגירתו בעטיים של ממצאי תברואה חמורים שנמצאו בו והביאו לתחלואה של מספר אנשים שאכלו מתוצרתו – להלן "פרשת בית העסק לממכר מזון". 

במסגרת החקירה נחקרו חשדות לאירועים נוספים, בהם סגן השר ליצמן פעל לכאורה על מנת להשפיע באופן פסול על הדרגים המקצועיים במשרד הבריאות ובמשרדים נוספים למען מספר אסירים, חלקם שפוטים בגין עבירות מין, והכל במטרה לסייע בידם להשתחרר בתום שני שליש מתקופת מאסרם ו/או לצאת לחופשות מהכלא – להלן "פרשת האסירים". 

החקירה החלה לאחר אישורם של היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, נוהלה בפיקוחם של ר' אח"מ ור' להב 433, ובוצעה על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה בליוויה של פרקליטות מחוז ירושלים.

עם סיום החקירה עמדת משטרת ישראל הינה, כי נתגבשה תשתית ראייתית מספקת לכאורה כנגד סגן שר הבריאות חה"כ יעקב ליצמן לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים והדחה בעדות ב"פרשת ההסגרה" ועבירות מרמה והפרת אמונים והצעת שוחד ב"פרשת בית העסק לממכר מזון". אשר לאירועים שנחקרו ב"פרשת האסירים", חלק מן האירועים התיישנו ולגבי היתר לא נמצאה תשתית ראייתית מספיקה להוכחת החשדות. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות מחוז ירושלים לעיון והחלטה.

06.08.2019

1. דמוקרציה - תופרים לו תיק כי הולך עם נתניהו (דמוקרציה - תופרים לו תיק כי הולך עם נתניהו)

דמוקרציה - תופרים לו תיק כי הולך עם נתניהו

דווח על תגובה לא ראויה
11.08.2019

2. משטרת ישראלמשתפתפעולה עם השמל (רפישטרן)

זה כבר ברור רודפים את כל הימין כי הפסידו בבחירות איזה אישומים מגוחכים אישה פדופילית איזה שטויות מה הם עוד ימציאו כדי לרדוףצדיקים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראש עיריית בני ברק עם מפקדי המשטרה צילום: דוברות עיריית בני ברק

ראש העיר בני ברק עם מפקד המחוז: תכנית משותפת להשבת השקט והסדר לעיר

קרא עוד