סגור

מחבל חדר מרצועת עזה; שלושה לוחמי צה״ל נפצעו

קצין ושני לוחמים נפצעו מירי של מחבל שחדר לישראל, סמוך לגבול הדרומי של רצועת עזה. המחבל חוסל על ידי כוחות צה"ל ועמדת חמאס הותקפה

חדשות כיפה
כט בתמוז התשעט
,
01 באוגוסט, 2019 6:48
כוחות צה"ל בגדר המערכת ברצועת עזה. ארכיון

כוחות צה"ל בגדר המערכת ברצועת עזה. ארכיוןצילום: פלאש 90. חסן ג'די

קצין צה"ל נפצע הלילה (ה') באורח בינוני ועוד שני לוחמים נפצעו קל בגבול רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי במהלך הלילה, לוחמי צה"ל זיהו חשוד מתקרב לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. בעקבות הזיהוי במערכות הוקפצו כוחות לאזור והוכרזה כוננות. 

לאחר שחצה את גדר המערכת לשטח ישראל ביצע המחבל ירי לעבר הלוחמים. הלוחמים איתרו את המחבל ופתחו באש לעברו. המחבל נהרג מירי כוחות צה"ל. כמו כן, עמדת חמאס הותקפה על ידי טנק במהלך האירוע. נחסמו מספר צירים וכוחות תגבור נוספים אבטחו את הישובים הסמוכים. 

באירוע נפצע קצין צה"ל באורח בינוני ושני לוחמים נוספים נפצעו באורח קל, מירי שבוצע לעברם על ידי המחבל. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. הודעה נמסרה למשפחתם.

דובר צה"ל, רונן מנליס, אמר בשיחה עם כתבים כי "בשלב הזה ההבנה אצלנו שמדובר בפעולה עצמאית של המחבל, הוא פעל לבדו ועל דעת עצמו". בכך למעשה שלל מנליס את האחריות לפיגוע מהחמאס.

01.08.2019

1. כל הכבוד ל-3 הלוחמות ששקד ובנט מקדמים כדי לעצור מחבל בודד. כשעם ישראל יבחר בעוצמה יהודית, לוחם צה"ל בודד יחסל שלושה מחבלים. (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
02.08.2019

2. שטויות במיץ עגבניות (יעקב הלל)

כרגיל משתמשים עם דובר צה"ל לומר דברים לא נכונים. לחמס יש צבא ענק. יש להם הכוחות למנוע ממפגעים לעבור את הגבול. עם העשרות אלפי חיילים ורצון להיות מדינה עצמאית הם חייבים על כל אחד הרוצה לעבור את הגבול. העובדה שהם משבחים כל מפגע, מוכיח שם תומכים במעשים אלו. רצוי שמנליס ימצא תפקיד אחר.

דווח על תגובה לא ראויה
02.08.2019

3. לייבש את עזה (ללא שם)

מיד להפסיק כספים ושרותים לעזה, לתמוך כספית ובטחונית באלה שרוצים לעזוב, הסברה בכל העולם ובמיוחד בארץ לאלה שעדיין חולמים על שלום עם מחבלים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

האסון המירון צילום: David Cohen/Flash90

התיקון הגיע: אושרה ועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון

קרא עוד