סגור

סקר: רוב הציבור מעדיף לפנות לגוגל - ולא לרב

העידן הדיגיטלי משנה גם את פני הרבנות. סקר חדש מגלה כי כמחצית מהאוכלוסייה נמנעת מלפנות לרבנים; התכונה שרוב הציבור מחפש אצל רב, היא ענווה וצניעות; ובמקרה של סוגיות הלכתיות - אנחנו מעדיפים לפנות לרבי גוגל

גלעד כהן, חדשות כיפה
יג בתמוז התשעט
,
16 ביולי, 2019 11:08
פשוט שואלים את גוגל

פשוט שואלים את גוגלצילום: shutterstock

כמחצית מהאוכלוסייה נמנעת מפניות לרבנים באופן כללי, כמו כן, התכונה שרוב הציבור מחפש אצל רב, היא לא הידע וההשכלה שלו, אלא דווקא הענווה והצניעות שלו. בנוסף, רוב העונים אמרו כי במקרה של סוגיות הלכתיות - הם פשוט פונים לרבי גוגל. 

על פי סקר של מכון 'מסקר' שהוזמן ע"י קרן 'אחד לאחד' ומרכז ברקאי להכשרת רבנים, בו נשאלו סה"כ 400 איש ואישה דתיים עולה כי 90% מהציבור הדתי מחזיקים ברב קבוע או מעוניינים ברב קבוע שאיתו יוכלו להתייעץ, כאשר מעל 50% העידו שהתכונה החשובה ביותר להם בבחירת רב היא 'צניעות וענווה' לעומת 38% שהעידו כי יבחרו רב לפי ידע תורני עשיר.

מתוך הסקר

מתוך הסקרצילום: הותר לשימוש

נתון מעניין נוסף שעולה מהסקר הוא הקשר עם הרב בנושאים שאינם הלכתיים, כך למשל יותר משליש (35%) מהדתיים הליברליים מתייעצים עם רבנים גם בנושאים שאינם קשורים באופן ישיר להלכה. כאשר בקרב הציבור הדתי כולו כמעט 50% מכלל הנשאלים בסקר העידו כי הנושא החשוב ביותר עליו יפנו לרב להתייעצות הוא פיקוח נפש, זהו נתון משמעותי להתחשב בעובדה שרק 28% אמרו שהתייעצו עם רב בנושאים של התפתחות רוחנית.

מתוך הסקר

מתוך הסקרצילום: הותר לשימוש

כמו כן, רוב הציבור מעדיף להתייעץ עם רב דווקא בנושאים כמו; התפתחות רוחנית והתלבטויות בנושאי פיקוח נפש, ובפחות בנושאים כספיים ועניינים הקשורים למקום עבודתם. 

מתוך הסקר

מתוך הסקרצילום: הותר לשימוש

עוד עולה מן הסקר כי נשים פונות יותר לרב לקבל תשובות לשאלות הלכתיות מאשר גברים כאשר 38% מכלל הנשים בציבור הדתי העידו שפונות לרב כאשר הן נתקלות בשאלה הלכתית לעומת 31% גברים בלבד. לא רק בקרב הנשים נרשמת פופולריות לרבנים, כ-53% מהצעירים מדווחים כי מחזיקים ברב קבוע אליו הם מרגישים בנוח לפנות כאשר נתקלים בשאלות הלכתיות.

מתוך הסקר

מתוך הסקרצילום: הותר לשימוש

הרב יצחק נריה מייסד קרן ׳אחד לאחד׳: "משמח לראות בתוצאות הסקר עד כמה לצעירים עד גיל שלושים חשוב שיהיה קשר לרב, החיבור הזה ממחיש בצורה נפלאה את הצורך לגדל תלמידי חכמים משלנו שיהוו כתובת ומצפן רוחני. אם זאת לציונות הדתית יש אתגר גדול והוא האינטרנט שהפך להיות אמצעי מהיר ופזיז לפתרון סוגיית הלכתיות אך לא איכותי, ולכן ישנה חשיבות רבה לגדל דור אברכים מצטיינים בישיבות הציונות הדתית שימלאו את הביקוש לרבנים איכותיים ובקיאים בציונות הדתית על שלל גווניה".

16.07.2019

1. לא פלא. אין אמון ברבנים! (אורות)

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

2. לנו יש רב שלמד במרכז ברקאי והוא הכי טוב בעולם! (מישהי)

.

דווח על תגובה לא ראויה
17.07.2019

3. רב או גוגל (דין דין)

גוגל נותן גם עצות בענינים שבינו לבינה.?

דווח על תגובה לא ראויה
17.07.2019

4. לגוגל אין את הנטיה המעצבנת הזאת לגבב תילי תילים של החמרות. (יהודי פשוט)

דווח על תגובה לא ראויה
17.07.2019

5. רח דויד ילין10 (פנחס מירילשוילי)

מבקש לוח שנה עברי וסידור תפילה

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

6. תוצאות מחרידות (תוצאות נוראיות)

התוצאות מראות שהנשים הדתיות הן ממש טיפשות.

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2019

7. לא מפתיע. גם בתחום הרפואה פונים לד"ר גוגל (אנשים חושבים שאת הכל אפשר להשיג בקליק)

דווח על תגובה לא ראויה
21.07.2019

8. אהבה לחשים Win-Back המאהב לשעבר (jimena)

היי חברים, השמות שלי הם Jimena Aslund, מ דור - ישראל, אני אחות רפואית במקצוע, לפני כמה ימים קראתי באינטרנט פורסמה תגובה על בלוג ייעוץ היחסים. גברת מאת מינכן מבוסס עיתונאי מגלה איך היא נרפא לצמיתות חלש זריקה & שפיכה מהירה בתוך שלושה שבועות לאחר אשתו עזבה אותו בגלל המחלה תוך כדי קריאת הסיפור שלה היא אמרה ... האיש שעזר לה להשיג את כל זה נקרא הכוהן הראשי Oduduwa להחזיר את אשתו לשעבר לאחר ההפרדה. אני בר מזל להעתיק את כתובת הקשר האישית Dr.Oduduwa כדי לתקשר איתו אישי לעזרה (dr.oduduwaspellcaster@gmail.com)
אני מתקשר עם הכומר אודודואה בגלל האתגרים שלי בחיי הנישואין. הייתי זקוקה לעזרה כה נואשת.
לפני כמה חודשים היה לי מאבק עם בעלי אנדרסון הוא הביט ישר לתוך העיניים שלי; אמר בינינו כי עשינו את יחסי הנישואין שלנו, הוא לקח את הבן שלי פליקס ולנסוע שלנו של המדינה כדי לחיות בספרד, מאז אני כבר מנסה להתקשר ולשלוח הודעות אליו באמצעות טלפונים, חברתי חציון ודוא"ל אבל הוא חסם לחלוטין את הקו שלי מלהגיע אליו, הייתי כל כך מתוסכל וזקק לעזרה כדי להגיע לפחות לדבר עם בננו פליקס, הייתי לקרוא להתנצל גם כאשר שנינו יודעים שהוא עשה לי עוול, הוא לקח את הבן שלי משם ממני במשך 7 חודשים אין מילים אין מכתב. מצב זה היה להרוג אותי כל יום הייתי מדוכא ואני זקוק נואשות לעזרה ופתרון כדי לפתור בעיה זו אז אני קשר כתובת דוא"ל של Oduduwa כפי שאני מאמין שהוא יכול רק מקווה לעזור לי להחזיר את בעלי הביתה עם הבן שלי. התקשרתי איתו והוא ד"ר Oduduwa הבטיח לי שהוא יכול לעזור לי להחזיר את בעלי ואת הילד בחזרה הביתה, אני לציית ופעל הוראות צעד צעד. יומיים לאחר מכן אמר ד"ר אודודואה שהוא סיים לגמור את כוח האיות של אהבה לאוויר על רקתו, כל אלה נעשו על ידו לבד, לא עשיתי שום דבר רק כדי לספק פריטים הנדרשים. באותו לילה טלפן אלי בעליו של אסלונד בטלפון הסלולרי כדי להתנצל, הוא דיבר אלי בחביבות רבה, הוא הצטער מאוד על כל מה שעשה כדי לפגוע בי. אנדרס לחזור הביתה אתמול לי עם הבן פליקס, אני כל כך שמח היום שיש לי המשפחה שלי משוחזר ובעלי ואני אוהב אחד את השני יותר מאי פעם בעבר. אני אהיה אסיר תודה על העזרה של עודדובה. אני מבטיח לחלוק את עדותי החדשות הטובות לחברי וכולם כאן. יש לי כוונה חיובית כי הדברים יעבדו בשבילי גם הבנתי שזה יהיה טוב לשתף אתכם כאן כמו שאני יודע שזה יהיה השראה לאחרים גם כמו שאני מוצא את עצמי לאחרונה, אני עד חי זה עובד עבור אני, בעלי חוזר הביתה בתוך שבעה ימים זה לא ייאמן ונס.
Oduduwa יש פתרון כדי לפתור את הבעיות הבאות אהבה: - * אהבה לחשים Win-Back המאהב לשעבר * הצלחה & קידום קסם קסם * קסם מזל - עסקים STAR
* wards - הגנה Hook * פתרון הקללה, טיהור רוחני מ רוח רעה.
* שורשים מסורתיים ו herbals כדי לרפא מחלה, תרופה למחלות סרטן, תרופה HIV, לחץ דם גבוה.
* פוריות קסם - פירות נשים יש ילדים. * הקסמירה, הקסם LOTTERY & WIN-GAMES SPELL
אני עצמי הייתי נואש מספיק כדי לקבל את הפתרון המיידי שלי. מהיר ודחוף תשובות נואשות בודדים המבקשים פתרונות מיידי דחוף להחזיר שותף אהבה לשעבר, אני עצמי היה מאוד נואש לקבל בעלי בחזרה הביתה, זה עובד בשבילי. אני מאמין שזה יעבוד בשבילך גם הרבה יותר טוב.
(dr.oduduwaspellcaster@gmail.com)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גבי אשכנזי  צילום: Miriam Alster/Flash90

אשכנזי: "תכנית טראמפ משמרת את הביטחון והרוב הלאומי"

קרא עוד