סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

הרב רפי פרץ מגיב: "עיוותו את דבריי, פופוליזם זול"

יו"ר הבית היהודי מגיב בפוסט ארוך למתקפה עליו, לאחר דבריו על היחס לטיפולי המרה בראיון לערוץ 12: "יש כאן מאבק על הזכות לחשוב אחרת. מסתבר שגם שר חינוך בישראל לא יכול לחשוב אחרת, שיש רק מחנה אחד שמרים דגל של חופש הדיבור"

חדשות כיפה
יא בתמוז התשעט
,
14 ביולי, 2019 14:41
הרב רפי פרץ

הרב רפי פרץצילום: פלאש 90, הדס פרוש

הסערה סביב דבריו של יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, אמש (מוצ"ש) בראיון לערוץ 12, בנוגע לקיום מה שמכונה 'טיפולי המרה' להומואים ולסביות, מסרבת לגווע, ולאחר שהותקף מכל כיוון אפשרי מאז שידור הראיון, הרב פרץ עולה להתקפה, וטוען: "יש כאן מאבק על הזכות לחשוב אחרת, יש פה ניצול ציני של מערכת הבחירות, שמחפשת לעשות הון פוליטי על גבם של הקהילה הלהט"בית".

"מאז כניסתי לפוליטיקה אני לומד שיש אמת ויש עולם של ציוצים". כותב הרב פרץ בפוסט בפייסבוק. "יש חופש הדיבור לאמירות מסוג אחד וחופש השיסוי למי שמסביר עמדה אחרת, מורכבת.
מי שכבר חרץ דין, התנער וקרא לי להתפטר, ומי שרוצה להקשיב, דבר שמאוד חסר במרחב הציבורי שלנו היום, מוזמן לקרוא ולשתף.

"מאז אמש אני מותקף מעל כל במה אפשרית על ראיון ארוך (ישבתי לראשונה בחיי כשלוש שעות מול מצלמה שמהם בעולם התקשורתי צריך להוציא רק 10 דקות) שבסופו יוצאת כותרת שלא מתכתבת עם המציאות.

"אני מאמין כי רוב מי ששמע את גלי ההדף של הראיון כלל לא צפה בו, התגובות הגיעו מהבטן, תוך עיוות דבריי, פופוליזם זול שמשרת בעיקר את המשך השסע והעמקת הקרע בחברה הישראלית ועל כך אני מיצר".

מצעד הגאווה בירושלים

מצעד הגאווה בירושליםצילום: Gili Yaari/Flash90

"נתחיל מהסוף. אני אוהב ומכבד כל אדם באשר הוא, זו מהות דרכי החינוכית. זו גישתי לחיים, זה החינוך שזכיתי להעניק לאלפי בוגרי המכינה. השילוב של רב ופוליטיקאי לא מחייב אותי להעלים את האמת. באתי לפוליטיקה בשביל החינוך, לא באתי לחינוך בשביל להיות פוליטיקאי.

"מה היה שם? דיברתי על המורכבות של אדם ובפרט רב ואיש ציבור במרחב הישראלי. אמרתי שתפקידי כשר חינוך הוא לחזק את לימודי הדמוקרטיה, האזרחות, האנגלית והמתמטיקה בדיוק באותה מידה שצריך לחזק את לימודי ההיסטוריה והמורשת. אמרתי גם שאהיה שר החינוך של כולם. יהודים ולא יהודים, דתיים ולא דתיים. אמרתי שאין לי כוונה לכפות שום אמונה על אף אחד. דיברתי בגאווה על הבחירה של בני תום להיות מג"ד בגדוד מעורב ועל העזרה והתמיכה שקיבל ויקבל ממני למרות שאני לא בהכרח מסכים עם זה.

"וכן, נשאלתי גם על יחסי לקהילת הלהט"ב מי שרוצה לשמוע את כל מה שאמרתי בדיוק מוזמן לצפות בריאיון ולראות שזה לא כצעקתה.
אמרתי שקודם כל אני מכבד כל אדם באשר הוא אדם. הדגשתי שאני לא נותן ציונים לאף אחד. כשנשאלתי באופן ספציפי לגבי טיפולי המרה, אמרתי מניסיוני בלבד שכאשר פנו אליי תלמידים מהציונות הדתית וביקשו הכוונה הפניתי אותם לגורמים מקצועיים לבקשתם וראיתי שזה אפשרי. לא אמרתי שאני בעד טיפולי המרה. 
ממני תלמידים קודם כל קיבלו חיבוק ומילים חמות מאוד. יחד עם זאת ובנוסף גם הצעתי ללמוד ולהתבונן יחד, כשהמטרה שהתלמיד שמולי יכיר את עצמו יותר טוב ומשם הבחירה היא אישית, ואני מכבד ומעריך ואוהב כל אחד ואחת ללא קשר לנטייתם המינית.

"לפעמים הכי נוח זה לשחות עם הזרם ולצעוק עם כולם. תלמדו שיש גם קולות אחרים מורכבים אך מכילים. קבלת האחר היא לא נחלתו של צד אחד. לא כפיתי ואני לא מתכוון לכפות דבר על אף אחד. 
נכנסתי לתפקיד שר החינוך מתוך אחריות שילדי ישראל על כל גווניהם וסוגיהם יהיו מאושרים מוגנים ובטוחים בעצמם. כשר של מערכת החינוך בישראל אמשיך לדאוג לכל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדלים של נטייה מינית.

"ושלא תתבלבלו, זו לא האמירה שלי שאותה הם תוקפים אלא את מי שאני מייצג ומה שאני מייצג. יש כאן מאבק על הזכות לחשוב אחרת. מסתבר שגם שר חינוך בישראל לא יכול לחשוב אחרת, שיש רק מחנה אחד שמרים דגל של חופש הדיבור.

"יש פה ניצול ציני של מערכת הבחירות, שמחפשת לעשות הון פוליטי על גבה של הקהילה הלהט"בית. מי שקורא לי חשוך מנסה לכבות את האור של הבחירה החופשית, מי שחושב שנטולי שדרה אנחנו ואסור לנו לומר את אמיתת חיינו, בנועם ובכבוד לכל אדם, ימצא את הציונות הדתית חזקה ומכילה כפי שהייתה ותהיה תמיד. זה בית המדרש שלי זו הציונות הדתית שאני עומד בראשה".

14.07.2019

1. שמעתי את הרעיון שהיה ראוי ומכובד. (קובי מרוז)

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

2. אל תירא ואל תחת הרב רפי היקר (דוד)

לא לפחד מהטרור וסתימת הפיות!
הרב רפי דיבר כל כך יפה וברגישות לסיטואציה. מה שכל הקופצים למיניהם לא מבינים זה איך מתמודד אדם דתי מאמין בקב"ה יום יום עם העובדה שהוא עובר עבירה דאורייתא! למה הם לא חושבים שאדם כזה אולי רוצה לנסות לשנות את המציאות שלו?? למה אדם שיש לו נטיה לגנוב, לרצוח זה מובן אם ילך לטפל בעצמו ודבר כזה לא מובן?
ואל תקפצו לי עם השוואות - אני מדבר על מהות! מהות שמותר לחשוב אחרת ומותר להאמין בדרך התורה ובדרכו של הקב"ה..
בעזרת ה' הרב רפי הקב"ה יחזק אותך ויתן לך כוח!!!

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

3. רפי פרץ הביתה !!!!! (שמעון לוי)

אתה לא מתאים להיות נבחר ציבור !!!!!
אתה מתאים להיות חבר של נתניהו המושחת !!!!

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

4. נכנע לתקשורת (צפוני)

ידעתי שהתנצלות מגומגמת בא תבא, צא ולמד מיהודי ערכי הרב הראשי של צפת, איך מדברים עם תקשורת, מתי תבין שרוב רובו של העם תומך בדבריך (לא בגמגום) וכל הרעש וההתקפות שאתה קורא להם, הם מערכת משומנת של עיתונות שתמיד אתם נכנעים להם, וחבל.

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

5. נכנע לתקשורת (צפוני)

ידעתי שהתנצלות מגומגמת בא תבא, צא ולמד מיהודי ערכי הרב הראשי של צפת, איך מדברים עם תקשורת, מתי תבין שרוב רובו של העם תומך בדבריך (לא בגמגום) וכל הרעש וההתקפות שאתה קורא להם, הם מערכת משומנת של עיתונות שתמיד אתם נכנעים להם, וחבל.

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

6. מה יעשה מי שנמשך לאגזוזים של רכבים? (חיים)

מה יעשה מי שנמשך לאתונות?

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

7. הפתרון לא מגיע משרד בחינוך, זה צריך להגיע מליצמן משרד הבריאות. (שמוליק)

יש מחלות שאין להן פתרון אבל אפשר לטפל בסימפטומים.

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

8. סור לך מהשקר (טל )

הראיון מצולם והדברים ברורים מאוד. הרב רפי אומר שם בפירוש כי הוא מאמין שטיפולי המרה יכולים להצליח וכי פעל בדרך זו בעבר. כל הניסיון לטשטש ולעשות פליקפלאקים של בדיעבד הם לא פחות מלשקר לציבור.
אפשר להעריך את הרב רפי על כך שבתמימותו הפוליטית וחוסר הניסיון התקשורתי אכן אמר את אשר ליבו, ולמרות שהאמת היא נוראית, אמר את אמונתו בכנות. אבל גם כנות זו הושלכה לפח ביום שאחרי.

הפך לאדם שלא ניתן להאמין לו יותר

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

9. אל תהיה צודק, תהיה חכם (אבי)

לא יודע איך לדבר בתקשורת. נכשלת ולא בפעם הראשונה. עזוב, לך הביתה. פנה מקומך למוכשרים ממך בתחום.

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

10. אז שר חינוך יכול לחשוב שהעולם שטוח ועומד על שלושה פילים? (גליליאו)

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

11. אשריך שנתפסת על דברי תורה (משה)

כשיש דחיפה ל'עבירה' עושים הכל להנצל מהעבירה..........

וכן.. עוברים על איסור קל של טיפולי המרה להנצל מאיסור חמור של סקילה.......

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2020

12. להתבים (נעם)

זה כואב לקבל זין בתחת יסוטים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שופטי בית המשפט העליון. ארכיון צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בג"ץ הוציא צו על תנאי לממשלה בשל אי העברת התקציב

קרא עוד