סגור

בחסות הבית היהודי: פגיעה בציבור הדתי לאומי בירושלים

למרות התנגדותה של חגית משה מלפני ימים אחדים, יו"ר הסניף של הבית היהודי בירושלים תמכה בהקמת כולל קומפלקס חרדי בלב שכונה דתית-לאומית

חדשות כיפה
ז בתמוז התשעט
,
10 ביולי, 2019 21:17
משה ליאון עם חגית משה

משה ליאון עם חגית משהצילום: יח"צ

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה היום (ד') הקמת קומפלקס חרדי הכולל בית כנסת גדול וחדר אירועים, בלב גבעת מרדכי, שכונה דתית לאומית.

אישור הוועדה התקבל על רקע התנגדות התושבים, ולמרות שהתכנית חרגה מהמקובל בהיבטי תכנון כולל, חנייה וגודל הבניה. מדובר במתחם רב קומות שישפיע על האופי של השכונה בצורה דרמטית.

הועדה אישרה את התכנית למרות שהיא סותרת מפורשות החלטה של ועדת ההקצאות בעבר. ועדת ההקצאות סירבה להקצות את השטח לשתי עמותות יחד, דתי לאומית וחרדית כיוון שלטענתה ניתן לבנות שם 500-700 מ"ר, אלא התכנית שהובאה היום לוועדת התכנון והבניה מעניקה היתר בניה ל 1,600 מ"ר לעמותה חרדית בלבד.

פרוטוקול העירייה מהועדה הקודמת

פרוטוקול העירייה מהועדה הקודמתצילום: ללא

הבית היהודי הצביעו בעד התכנית למרות ההצהרות המוקדמות של יו"ר הסניף הירושלמי של הבית היהודי, חגית משה, כנגד התכנית ולמרות ההתנגדות התושבים בשכונה. לעומתה חברי התעוררות, דן אילוז וימית יואלי, הצביעו נגד התכנית.

משה אמרה לפני מספר ימים בשיחה ל"כל העיר": "אנחנו לא הולכים לוותר על זה",והוסיפה, "אני ישבתי עם העוזר אישי של אליעזר ראוכברגר, והבהרתי לו חד משמעית שנתנגד להקמה. היתה התחייבות כלפי כל התושבים שזה יהיה רק בית כנסת – בקדנציה הקודמת הנושא עלה כשאנחנו מאשרים בית כנסת, ופתאום זה הופך לאיזה תלמוד תורה או איזה כולל".

דן אילוז, חבר מועצת עיר מטעם התעוררות בירושלים:"קואליציית ליאון-ראוכברגר ממשיכה לפלג בין המגזרים השונים בירושלים ולהדיר את רגלי האוכלוסייה הציונית בעיר. במקום ליצור ירושלים של כולם בה כל מגזר יכול להתפתח ולשגשג, ליאון בונה מציאות של מאבקים בין-מגזריים בה מגזר אחד מבקש לגדול על חשבון השני. קומפלקס חרדי בשכונה דתית לאומית, תוך כדי התנגדות רבה בתוך השכונה, ותוך כדי הפרה בוטה של כללים תכנוניים בסיסיים, היא פגיעה בציבור הדתי לאומי ובציבור הציוני ממלכתי בעי"ר.

אילוז הוסיף: "נראה שנציגי הבית היהודי מעדיפים כסאות נוחים על פני ערכים. ליאון ממשיך לפגוע באוכלוסיה הציונית בעיר, הפעם הציונות הדתית על המוקד. על כל הסיעות הציונות במועצת העיר, אשר בנוכחותם בקואליציה מכשירות את השרץ, לקום ולעזוב את הקואליציה אם החלטה זו לא תשתנה". 

את תגובתה של משה לא היה ניתן להשיג 

 

11.07.2019

1. אופי "דתי לאומי" והבית היהודי (משה)

למה אתם מתלוננים? אתם בס'ה חרדל'ים --שסרסתם את כוחה הפוליטי של הציונות הדתית--כולכם נוהים אחרי האג'נדה של החרדים אז למה אתם מתבכיינים? הצטרפו אליהם--הבעיה שהם לא רוצים לקבל אתכם.

דווח על תגובה לא ראויה
11.07.2019

2. ובושה וחרפה לחגית משה ולבית היהודי (ארז)

מכרו את הציבור הדתי- לאומי לחרדים

דווח על תגובה לא ראויה
12.07.2019

3. חגית משה פועלת רק עבור עצמה (עדי)

לא רוצה ולא מסוגלת לפעול למען הציבור הדתי לאומי ופועלת רק לטובתה האישית בחסות משה ליאון

דווח על תגובה לא ראויה
12.07.2019

4. להדיח את ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה שמאיים (חילונית)

על האופי היהודי של העיר.

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

5. את חגית משה מעניין רק הכסא . כך היא פעלה גם בבחירות נגד הציונות הדתית. אופורטוניסטית מיייללת. (תומר)

אל תאמינו לאף מילה שלה. אוהבת את עצמה ורק מי שיבטיח לה כסא תזחל עבורו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: דובר צה"ל

אלופי צה"ל נחשפו למפות הריבונות והחלו להערך לתרחישים אפשריים

קרא עוד