סגור

טרור הבלונים: ירידה משמעותית בהיקף השריפות בעוטף עזה

לפי נתוני הגופים השונים, בשלושת החודשים האחרונים פרצו 190 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה, ירידה של כ-80% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בין הגורמים לירידה: שיפור מערכי הכיבוי ויירוט הבלונים מרצועת עזה, לפני שחצו את הגבול לישראל

חדשות כיפה
ז בתמוז התשעט
,
10 ביולי, 2019 18:34
שריפה בעוטף עזה

שריפה בעוטף עזה צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

בשלושת החודשים האחרונים חלה ירידה משמעותית בהיקף השריפות בעוטף עזה, כתוצאה משיגור בלוני תבערה, בשיעור של כ-80% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כך עלה מנתונים של מספר גופים ביניהם, כבאות והצלה, רשות הטבע והגנים וקק"ל.

לפי הנתונים, בחודשים אפריל, מאי ויוני פרצו 190 שריפות, לעומת 977 בתקופה המקבילה בשנת 2018. אז גם נשרפו כ-34 אלף דונמים לעומת 1,400 השנה.

עוד עלה מהנתונים כי בשנת 2018 פרצו בממוצע 9 שריפות כשביום השיא זינק המספר ל-30. השנה ירד הממוצע ל-2 שריפות ביום כהשיא היומי השנה עומד על 10דליקות שפרצו כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו על ידי מחבלים מרצועת עזה לישראל. בימי שישי, זמן ההפגנות האלימות על גדר המערכת, ניחנו במספר שריפות גדול מהרגיל בשנה שעבר, 21 בממוצע. בשנת 2019 צנח המספר ל-2 בלבד.

בין הגורמים הבולטים לירידה בהיקף האירועים ניתן לציין את התפתחות מערכי הכיבוי ובמיוחד את קיצור זמני הגעתם לזירה. בשנת 2018 לקח לצוותים לזהות את מוקדי השריפות ולהגיע אליהם בתוך 8 דקות, ואילו בשנת 2019 הזמן התקצר ל-5 בלבד.

פרמטר נוסף נוגע למאמצי צה"ל באזור שהתבטאו בין השאר בזיהוי הפרחת הבלונים וכן בפגיעה בחוליות שיגור וכן בבלונים עוד בטרם עברו את שטח הרצועה לתוך שטח ישראל.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מנדלבליט צילום: דוברות הכנסת, איציק הררי

מנדלבליט עוצר את ועדת הבדיקה בפרשת הצוללות

קרא עוד