סגור

ברק: "תוך שנה נבטל את חוק הגיוס"

ראש הממשלה לשעבר הציג את חברי רשימתו ואת תכניתו למהפכה בתחומי דת ומדינה וצה"ל: "כולם כולל הערבים, יהיו חייבים לשרת בשירות אזרחי". על האפשרות לממשלת אחדות: "לא נשב עם נתניהו בשום מצב ובשום שלב"

מירב כהן, משה ויסטוך, חדשות כיפה
כט בסיון התשעט
,
02 ביולי, 2019 17:10
מתכנן מהפיכה בצה"ל. ברק

מתכנן מהפיכה בצה"ל. ברקצילום: פלאש 90

אהוד ברק הציג הערב (ג') במסיבת עיתונאים בתל אביב את חברי רשימת מפלגתו החדשה ופירט חלק מהנושאים שאותו הוא מתכוון לקדם בכנסת הבאה.

"אנחנו נגד כפייה ונגד התנשאות וכניסה לחיי הפרט", אמר ברק והוסיף באופן דרמטי כי "תוך 12 חודשים נוביל לסוף חוק הגיוס".

בהמשך הוא הוסיף את תכניתו למהפכת השירות בצה"ל: "צהל יגייס לפי צרכיו, אך עדיין יישאר צבא העם,וכולם יהיו חייבים, כולל הערבים, לשרת בשירות אזרחי". בנושא שילוב החברה החרדית בשוק התעסוקה אמר כי יפעל לשילוב גברים ונשים מהמגזר החרדי בעבודות המשק השונות וכי יתיר "שילוב של חרדים מצטיינים בלימוד תודה". בנוגע לאפשרות שישב בממשלה תחת הליכוד אמר: "לא נשב עם נתניהו בשום מצב ובשום שלב".

ח"כ עופר שלח מכחול לבן תקף את דברי ברק ואמר על כוונתו לבטל את חוק הגיוס: "כל כך הרבה בורות, פופוליזם ושטחיות מתנקזים לנושא הדליק של גיוס החרדים. אי אפשר 'לוותר על הגיוס ולהוציא את החרדים לעבוד' בלי להרוס את צבא העם. לא יהיה גיוס חובה בלי גיוס לכולם".

לדבריו, הוא הציג תכנית מקיפה בנושא "לרמטכ"לים, ראשי אכ"א ובכירי צבא אחרים, במסגרת עבודתי מולם בוועדת החוץ והביטחון. הם מסכימים לה ומאמינים בה. אותה צריך לבצע, ולא פטנטים פוליטיים שכל תכליתם חנופה לפרטנרים מדומיינים לקואליציה". 

02.07.2019

1. בראשית ברא אלוהים (מפצים)

מה שקורה זה מפץ כי לא נישאר כלום אין יותר אידיאולוגיות. ארץ ישראל כולה מפצים. היא על טיבעית והיא פנטסטית כמו גן עדן. בסוף מה שצריך לצמוח זוה מטריקס הנבואה. השיבעים שנה שעברו הם ממש כמו אלפיים שנה במציאות המטורפת שלנו. לא נישאר דברקדוש. הזילותשולטת החמרנות אזמה יש להיתפלא. אבל סוף המסלול זה עולם הנבואה. אהבינו הנביאים והנביאות מחכים לנו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: Hadas Parush/Flash90

בג"ץ קבע כי יש להכיר בגיורים רפורמיים וקונסרבטיביים

קרא עוד