אחרי מותו: צל"ש לרב אחיעד אטינגר הי"ד

לאחר שחתר למגע ושילם על כך בחייו, משפחתו של הרב אחיעד אטינגר קיבלה בשמו צל"ש אזרחי מראש מועצת שומרון, יוסי דגן

גלעד כהן, חדשות כיפה 01/07/19 10:30 כח בסיון התשעט

הצל"ש שניתן לבני משפחת אטינגר, צילום: רועי חדי
הצל"ש שניתן לבני משפחת אטינגר, צילום: רועי חדי

הרב אחיעד אטינגר הי"ד נרצח בפיגוע לפני כחצי שנה בצומת אריאל. ברגעיו האחרונים, הגן הרב אטינגר על האזרחים ששהו במקום, תוך כדי שהוא חותר למגע עם המחבל. השבוע, משפחתו של הרב אחיעד אטינגר קיבלה בשמו צל"ש אזרחי, מראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

בין הנוכחים בטקס הענקת הצל"ש היו ילדיו של הרב אטינגר, אשתו, הוריו, אחיו ומשפחתו. אביו של הרב יורם אטינגר חובש בכיר במד"א בעצמו אמר: "תודה לכם על הכוח הזה לעזור כל הזמן. יציאה לעזרה ולתת הכל מכל הלב, אני מתנדב כבר 25 שנה; והעזרה לזולת היא דבר שנותן כוח". מי שהפתיעו את המשפחה בנוכחותם היו החובשים של מחלקת הרפואה של המועצה האזורית שומרון ומד"א שטיפלו ברב אטינגר לפני מותו. 

הרב אחיעד אטינגר

הרב אחיעד אטינגר הי"דצילום: באדיבות המשפחה

חזי גוטמן חובש בקורס חובשים בכירים תושב יקיר שטיפל ברב לפני מותו ונפגש עם המשפחה בטקס אמר: "לא תמיד אתה רואה משפחה שטיפלת ביקר להם, וזה טוב לראות אותם, זה סוגר קצוות. אנחנו ראינו את היקר להם בשעות האחרונות שלו עשינו כל מה שהיינו יכולים כדי להציל אותו".  

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן אמר בטקס: "אלמלא התושייה של הרב אטינגר, שראה מחבל משתולל ויורה בלי הבחנה, אם הוא לא היה מוציא את האקדח שלו, בעצם נכנס בהתנדבות לאירוע שהוא בכלל לא היה קשור אליו, היו אובדים חיים רבים נוספים. כל לב יהודי, כל אדם הגון בוודאי אנחנו תושבי השומרון צריכים להגיד תודה. ולהעלות על נס את גבורתו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר