סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

גורמים בליכוד ובכחול לבן בודקים את האפשרות לביטול הבחירות

בשתי המפלגות הגדולות הבינו באיחור של כמה שבועות שיש להם מה להפסיד מהסיבוב השני בבחירות, והחלו לבדוק את האפשרות לביטול חוק פיזור הכנסת ברוב של 80 ח"כ. במידה ויצליחו לגייס את מספר התומכים הדרוש תיסלל האפשרות לממשלת אחדות

חדשות כיפה
כ בסיון התשעט
,
23 ביוני, 2019 20:25
מליאת הכנסת

מליאת הכנסתצילום: דוברות הכנסת. יצחק הררי

גורמים בשתי המפלגות הגדולות,הליכוד וכחול לבן, בודקים, ביחד ולחוד, את האפשרות לבטל את החוק לפיזור הכנסת, ולהמשיך בכנסת הנוכחית בלי צורך ללכת לבחירות חוזרות בספטמבר. במידה ושמונים חברי כנסת יצביעו בעד ביטול פיזור הכנסת, אז החוק שעבר לפני שלושה שבועות מתבטל ואיתו מערכת הבחירות כולה.

במידה ותצלח התכנית, השלב הבא הוא ממשלת אחדות עם כחול לבן, כשגישושים ברוח זו כזכור כבר היו ביום פיזור הכנסת. אז לפיד שלל על הסף אבל רוב צמרת כחול לבן דווקא הייתה - ועודנה מוכנה לשקול שותפות עם נתניהו בנסיבות מסוימות. ראשי שתי מפלגות נוספות אישרו כי גורמים מהמפלגות הגדולות אכן דיברו איתם על האפשרות לתמוך בביטול הבחירות, האפשרות לא נפסלה על ידם. 

אולם טרם נספרו מספר האצבעות הנדרש. הליכוד בתוספת כולנו וכחול לבן מגיעים רק ל-74 ח"כים. מיכל רוזנבוים, שהייתה מועמדת מטעם הליכוד למבקר המדינה, מסתובבת בין הליכוד, כחול לבן והעבודה במטרה למצוא ח"כ נוספים שיצביעו בעד ביטול החוק, סבורה כי צריך רק 61 ח"כ לביטולו. 

מכחול לבן נמסר בתגובה: "יש רק אפשרות אחת לביטול הבחירות - נתניהו יתפנה לטפל בענייניו המשפטים וכחול לבן תוביל ממשלה רחבה".

23.06.2019

1. שיהיו בריאים... ( )

דווח על תגובה לא ראויה
23.06.2019

2. גלגל הצלה לבג׳׳ץ (זאב שטרן)

ממשלת אחדוד זהו אסון , זהו רק גלגל הצלה לרודן המשפטי , לעריץ כל יכול המרעיל את מדינת היהודים.

דווח על תגובה לא ראויה
23.06.2019

3. ביבי לכלא (גדי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בהלת הקורונה צילום: דוברות מד"א

ספינת הקורונה: ישראלי נוסף שחזר לארץ אובחן כסובל מהנגיף

קרא עוד