שופרסל תשלם כמיליון שקלים בעקבות הטעיית כשרות

עוגיות שנמכרו ברשתות של החברה הוצגו בהשגחת ועד הכשרות OU ובאישור הרבנות הראשית לישראל. עכשיו שופרסל תאלץ לשלם יותר מ-740 אלף ש"ח כפיצוי ללקוחותיה

חדשות כיפה
יח בסיון התשעט
,
21 ביוני, 2019 10:29
סניף שופרסל

סניף שופרסלצילום: פלאש 90, אבי דישי

חברת הקמעונאות הגדולה שופרסל תאלץ לשלם יותר מ-740 אלף ש"ח כפיצוי ללקוחותיה, זאת לאחר שעוגיות אשר ייבאה מאיטליה הוצגו ככשרות, בהשגחת ועד הכשרות OU ובאישור הרבנות הראשית לישראל, אולם, העוגיות כלל לא עמדו תחת השגחת גופים אלו במשך תקופה ארוכה.

התובע הייצוגי, עו"ד אייל אמרגי, טוען כי רכש בסניף שופרסל בחדרה עוגיות מתוצרת ויצ'נז'י. בכתב התביעה נטען כי העוגיות סומנו כ"כשר חלבי אפיית ישראל, ללא חשש חדש, בהשגחת ועד הכשרות OU ובאישור הרבנות הראשית לישראל". אלא שעל פי הנטען, בהודעה שהופצה לציבור על ידי הרבנות הראשית לישראל מיום 22 בפברואר 2018, נכתב כי אין לעוגיות אישור של מחלקת היבוא של הרבנות הראשית לישראל, כמו כן התברר כי לפחות בחלק ניכר מהתקופה הרלבנטית שופרסל לא ציינה כי המוצר כשר לאוכלי חלב נוכרי, ופועל יוצא מכך נטען, כי המשיבה הפרה את הוראות חוק הכשרות.
 
מטעם שופרסל נמסר בבית המשפט כי "המוצר יוצר תחת השגחה מטעם גורמים מוסמכים באיטליה, ובהתאם לכלל דרישות הכשרות על פי דין תורה, כך שמבחינה הלכתית המוצר בעל השגחה כשרותית מלאה, וזאת אף בהתאם לתצהיר מפורש מטעם הסמכות הרבנית המשגיחה באתר היצור באיטליה". 

בסופו של דבר הצדדים הגיעו למסקנה כי ניתן ליישב את המחלוקת בדרך של הידברות והסדר פשרה. במסגרת ההסדר, חברי מועדון הלקוחות של הרשת יקבלו 740,000 שקלים סך הכל כפיצוי על המחדל. התובע הייצוגי אמרגי יקבל 30 אלף שקלים כגמול על ההטבה שהעניק לקבוצת הניזוקים, ועורכי דינו יקבלו 120 אלף שקלים נוספים.

עו"ד אייל אמרגי מסר בתגובה לפסק הדין: "אני שמח שהצדק יצא לאור ומקווה שהיצרנים ילמדו לכבד את הלקוחות. איש איש ואמונתו. ואני מודה מאוד לעו"ד יוסף חי אביעזיז ממשרד בן אריה אליאס ושות על העבודה המקצועית והמצויינת".

21.06.2019

1. ניצול אמון הלקוחות. בושה וחרפה. מוריד את הכובע בפני עורכי הדין! (משה)

דווח על תגובה לא ראויה
21.06.2019

2. פיצוי!? (מושיקו)

שילכו לעזאזל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

נתניהו החזיר את המנדט לנשיא

קרא עוד