פינוי חאן אל אחמר: שוב המדינה מבקשת לדחות את יישום פסק הדין

במענה לעתירה של תנועת רגבים לבג"ץ, מבקשת המדינה לדחות בשישה חודשים לפחות את יישום פסק הדין. העתירה הנוכחית, כמו קודמותיה, מופנית כלפי ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו

גלעד כהן, חדשות כיפה
יד בסיון התשעט
,
17 ביוני, 2019 13:18
הכפר חאן אל אחמר

הכפר חאן אל אחמרצילום: פורום עוטף ירושלים

זו הפעם השישית לאורך העשור האחרון, במסגרתה נדרש בג"ץ להתערב בעובדה שהמדינה נמנעת מלמלא אחר פסקי דין והתחייבויות בעניין פינוי המאחז הבלתי חוקי, חאן אל אחמר.

בהתאם להתחייבות המדינה, אשר קיבלה תוקף של פסק דין היה אמור המאחז הבלתי חוקי להתפנות כבר לפני כשנה, בחודש יוני 2018. בתנועת רגבים מזכירים כי עד למועד הבחירות, יושב על מקומו הדרג המדיני הנוכחי, אשר מקבל החלטות הרות גורל באופן שוטף גם בימים אלה ולו מסור מלוא שיקול הדעת להחליט בכל הנוגע למועד פינוי המאחז הבלתי חוקי.

יכין זיק, מנהל הפעילות של תנועת רגבים: "ראש הממשלה בנימין נתניהו עמד לפני כמה חודשים והצהיר בקולו כי "חאן אל אחמר יפונה בשבועות הקרובים". לא מדובר רק במתחם בלתי חוקי, שהמדינה הצהירה כי "יש חשיבות אסטרטגית בפינויו", אלא גם מבחן למוכנותה של ממשלת ישראל לפעול מול תכניות הרשות הפלסטינית להשתלטות על השטחים הפתוחים ביהודה ושומרון".

18.06.2019

1. אז יוצא שהעליון נותן פסק דין ימני, והביבי שובר שמאלה, אז מה הבסיסי עליו הוא מסית נגד בית המשפט העליון? העליון היום יותר ימני מאיי פעם, רוב השו (פרדוקס ביבי)

דווח על תגובה לא ראויה
18.06.2019

2. פינוי הבדואים שם ושאר פלסטינאים שהימטרפו כמיתנחלים לצרכי פרובוקציהת חשוב הרבה יותר מהצבת שלט בגולן "רמת טרמפ" שכל העולם צוחק ומבין שזה חרט (הביביוב יודע רק הצגות)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: פלאש 90. הדס פרוש

נקבע מותה של הפצועה מפגיעת האוטובוס בקרית ארבע

קרא עוד