סגור
חדשות כיפה

כמה מקרי גירושין היו בעיר שלכם השנה?

בתי הדין הרבניים פרסמו את סיכום הפעילות שלהם לשנת 2018. תל אביב, ירושלים ופתח תקווה עם מספר הזוגות שהתגרשו הגבוהים ביותר, לעומת אלפי מנשה, מעלות תרשיחא ואבן יהודה שסוגרות את הרשימה עם מספר מקרים בודדים בכל עיר

צילום: shutterstock

הנהלת בתי הדין הרבניים פרסמה את הסיכום השנתי של פעילות בתי הדין הרבניים בשנת 2018. בשנת זו הסתמנה עליה במספר הזוגות שהתגרשו בישראל באמצעות בתי הדין הרבניים. 11,145 זוגות התגרשו לעומת 10,661 זוגות שהתגרשו בשנת 2017, כלומר עליה של 5% במספר הזוגות שהתגרשו בישראל.

עשרת הערים בהם יש את אחוז הגירושין הגבוה ביותר הן:  תל אביב עם 750 מקרי גירושין, ירושלים, פתח תקווה, חיפה, ראשון לציון, אשדוד, באר שבע, נתניה חולון ורחובות. סוגרות את הרשימה, עם אחוז הגירושין הנמוך ביותר, הן: נצרת, שהם, קריית עקרון, אזור, תל מונד, אריאל, אלפי המנשה, מעלות-תרשיחא ואחרונה חביבה היא אבן יהודה עם 22 מקרי גירושין ב-2018. 

מסיכום הנתונים עולה שבשנת 2018 נפתחו 4,102 תיקים לתביעות גירושין ו 8,626 תיקים לבקשות משותפות לאישור הסכמי גירושין. נפתחו 7,857 בקשות ליישוב סכסוך בין בני זוג. בקרוב ל-3,000 תיקים הוגשו תביעות מזונות, כ-1500 לחלוקת רכוש וקרוב ל-2000 בנושא אחזקה ומשמורת ילדים. כ-1000 תיקים עסקו בנושא הכרת אבהות. כמו כן נפתחו בבתי הדין הרבניים 3,127 תיקים לירושה וכן בקשות לקיום צוואה. כ-3,500 תיקים הוגשו בנושא ברור יהדות.

צילום: ללא

 

בשנת 2018 נוצרה מגמה מתמשכת לצמצום מספר העגונות: היחידה המיוחדת של הנהלת בתי הדין הרבניים בנושא התרת עגונות, הצליחה להשיג גט ל-149 נשים שבעליהן נעלמו בארץ ובחו"ל. נציין כי צמצום תופעת העגינות מתבטא בירידה של 25% במספר הפניות לאגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים. עוד בשנת 2018 אושרה יהדותם של 4,350 שפנו לבית הדין בבקשה לאישור יהדות, לעומת 3,476 אשתקד.

עו"ד יוסי הרשקוביץ, הבעלים של משרד עורכי הדין יוסי הרשקוביץ ושות' המתמחה בתחום דיני המשפחה והירושה, התייחס לדו"ח ואמר כי הוא "רואה יחס ישיר בין רמת ומידת הדתיות לבין מספר מקרי הגירושין. ככל שמדובר בקהילה סגורה יותר וחרדית יותר כך נראה שאחוזי הגירושין נמוכים יותר, מאחר והעדר עצמאות כלכלית מקשה על הליך הגירושין והנגזרות שלו לאחריו ובשל הסטיגמה הנלווית לגירושין בקרב קהילות אלה".

לדבריו,"ניתן לראות מהדו"ח של הנהלת בתי הדין הרבניים, כי אחוז מקרי הגירושין בקרב ישובים בהם ריכוז של ציבור לאומי דתי, הינו כמעט כמו בישובים חילוניים ובשונה מערים חרדיות, כמו אלעד לדוגמא".

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בית הדין הרבני בחיפה. אילוסטרציה צילום: דוברות בתי הדין

מהי הדרך הנכונה לטיפול בסרבנות גט?

קרא עוד