משרד הבריאות אוסר על מתן חיסונים הומאופתיים

כחלק מהמאבק במתנגדי החיסונים, משרד הבריאות אוסר על רוקחים להכין חיסונים הומאופתיים ומזהיר מרופאים הממליצים עליהם. האזהרה יוצאת גם על רקע התפשטות חסרת תקדים בחומרתה של מגפת החצבת בישראל

חדשות כיפה
ג בסיון התשעט
,
06 ביוני, 2019 19:06
חיסון. אילוסטרציה

חיסון. אילוסטרציהצילום: shutterstock

משרד הבריאות אוסר על רוקחים להכין חיסונים הומאופתיים ומזהיר מרופאים הממליצים עליהם. האיסור נובע גם מהתפשטות מגפת החצבת, וגם כחלק מהמאבק במתנגדי החיסונים. המטרה של האיסור: התמודדות עם תופעת אי חיסון ילדים. כך מתפרסם ב "ישראל היום" .

משרד הבריאות הוציא אזהרה חדשה לכל הרוקחים בישראל, האוסרת באופן גורף על הכנת חיסונים מדוללים (הומואופתיים). האזהרה החדשה הוצאה כחלק מהמאבק של משרד הבריאות ברופאים שמייעצים להורים שלא להתחסן, ובעקבות תלונה שהועברה למשרד הבריאות על רוקחים ורופאים המעורבים בהכנה של חיסונים מדוללים במסגרת פעילות של מתנגדי החיסונים בארץ. חיסונים מדוללים מסוכנים אלה ניתנים בהמלצת קומץ רופאים,  במקום חיסון או לעיתים בזמן מחלה מידבקת שחלה בה מי שלא קיבל חיסון. 

האזהרה יוצאת גם על רקע התפשטות של מגפת החצבת בישראל, שהיא מזה עשרות שנים המגיפה החמורה ביותר בארץ של מחלה מידבקת קשה ומסכנת חיים שניתנת למניעה על ידי חיסון. על פי נתוני משרד הבריאות, בשנה האחרונה חלו כבר מספר שיא של 4,242 ישראלים.

07.06.2019

1. מה אתם יודעים על חיסונים בכלל? (יעל)

תקראו את הספר "צבים כל הדרך למטה" שעד עכשיו אף אחד לא הצליח לתת מענה על השאלות הלא פתורות בקשר לחיסונים. די עם שטיפת המוח הזה. חיסונים לא באמת נועדו להגן עלינו - מי שיודע איך העולם מתנהל ועל ידי איזה קבוצות מרושעות כבר חכם יותר ובריא יותר.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
השר רפי פרץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דיווח: נתניהו עשוי למנות את רפי פרץ כשר במינוי אישי

קרא עוד