תושבי מבוא מודיעים בטוחים: השרפה שכילתה את יישובנו - הצתה מכוונת

ביישוב שנחרב כולו מברכים על אישור התקציב בממשלה לשיקום פגעי השרפה, אך מזכירים: "למרות שכולנו עם הפנים לבחירות, אסור בשום אופן לשכוח את האזרחים שחרב עליהם עולמם ביום אחד"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כט באייר התשעט
,
03 ביוני, 2019 15:00
נזקי השרפה במבוא מודיעים

נזקי השרפה במבוא מודיעיםצילום: אבי דישי, פלאש 90

לאחר שאושר אתמול תקציב סיוע של כ-4.5 מיליון שקלים ע"י הממשלה עבור היישובים שנפגעו בגל השרפות, היום (ב') יתכנס דיון בהשתתפות הגופים הרלוונטיים במשרד ראש הממשלה לבחינת המשך הסיוע והטיפול ביישובים לטווח הארוך. במושב מבוא מודיעים שנשרף כליל, מדברים על תחושות של חוסר וודאות, אך עם זאת תקווה שהעניינים יטופלו ע"י הממשלה, על הצד הטוב ביותר.

אמש אישרה הממשלה תכנית של ראש הממשלה נתניהו ושר הפנים, אריה דרעי, לתקצוב 4.5 מיליון שקלים שיועברו לרשויות המקומיות להתמודדות עם פגעי השרפות במבוא מודיעים וקיבוץ הראל.

שבוע וחצי לאחר האסון, ועדיין לא הוחלט האם מדובר בהצתה על רקע לאומני או על רקע אחר. במבוא מודיעים טוענים כי מדובר באופן ודאי בהצתה מכוונת, מאחר ובזמן השרפה נצפו ארבעה מוקדים ברחפן שהועלה לאוויר, כמו כן הם מספרים כי לאור העובדה שמדובר ביישוב קו תפר, אנשי הביטחון של היישוב מקבלים באופן קבוע עשרות התראות על פיגועים ומעשי חבלה, כולל פעילות חבלנית של הצתות.

תושבי מבוא מודיעים ברובם משתייכים למעמד הבינוני והנמוך, רבים מהם גם איבדו את מקור ההכנסה שלהם בשרפה. הם נותרו אך ורק עם הבגדים שלגופם, ללא בית, ללא חפצים, ללא בגדים, ללא משחקים לילדים, ללא כל ציוד מחיה בסיסי.

תושבים במבוא מודיעים על רקע בתיהם השרופים

תושבים במבוא מודיעים על רקע בתיהם השרופיםצילום: הדס פרוש, פלאש 90

בשבוע שעבר הקימו תושבי מבוא מודיעים ועד פעולה מקומי שייאבק על זכויותיהם הבסיסיות למגורים ראויים, לאחר שאיבדו את ביתם ואת כל רכושם, לאור העדרו של פתרון נראה לעין ולאור מצבם הקשה של התושבים השוהים כבר למעלה משבוע בפנימיה, בתנאים שלא הולמים משפחות עם ילדים, קשישים, ואנשים עם צרכים מיוחדים. 

בוועד הפעולה מברכים על החלטת ראש הממשלה לגבי תקציב הסיוע המיידי ומדברים גם על ההמשך, "אנו סומכים על הממשלה כי היא תמשיך לעשות את המרב על מנת למצוא את הפתרונות גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך בכדי להקים מחדש את יישוב מבוא מודיעים שנכחד כולו", אומר אלנתן גולומב יו"ר ועד היישוב, "למרות שכולנו עם הפנים לבחירות, אסור בשום אופן לשכוח את האזרחים שחרב עליהם עולמם ביום אחד".

השרפה במבוא מודיעים מכביש 443, אמש

השרפה במבוא מודיעים מכביש 443צילום: כבאות והצלה לישראל, מחוז מרכז

ברכי ספרונג, חברת ועד הפעולה של תושבי מבוא מודיעים מוסיפה כי, "אנו רוצים לחזק את ראש הממשלה בנימין נתניהו, את משרד ראש הממשלה ואת ראש מועצת חבל מודיעין שמעון סוסן שטורחים עבורנו למציאת פתרון זמני בימים אלה ולפתרון וקבוע בהמשך. מעולם לא קרה במדינת ישראל שיישוב שלם נמחק מהמפה, אנו מייחלים ליום שכל זה יהיה מאחורינו ונוכל לשבת מחדש כל תושבי מבוא מודיעים, ביישוב קבע בארץ ישראל".

גם במועצה האזורית חבל מודיעין מדברים על מאורע חריג ותקדימי של יישוב שלם שנכחד. ראש המועצה שמעון בן סוסן אמר כי "מדובר באירוע חריג בו נמחק ישוב שלם בישראל ואני בטוח שהממשלה תתגייס בכל כוחה כדי לשקם את הישוב".

03.06.2019

1. 4.5 מליון שקל לשיקום ישוב של 40 בתים מזה בדיחה עצובה עדיף לא לתת שקל בושה וחרפה (ישראל)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אסף ליברמן וגאולה אבן. יובילו את שידור האירוויזיון צילום: תומר נויברג וגילי יערי, פלאש 90

נחשפו פרשני האירוויזיון של 'כאן'

קרא עוד