סגור

בבית היהודי החליטו: במקרה של בחירות, לא יהיה שינוי ברשימת המפלגה לכנסת

מזכירות המפלגה קבעה כי הרשימה שהתמודדה בבחירות האחרונות תהיה זהה במידה ויוחלט על פיזור הכנסת. בשלב זה, לא ברור היכן ישובץ בן דהן ששריונו בליכוד בוטל

מירב כהן, משה ויסטוך, חדשות כיפה
כד באייר התשעט
,
29 במאי, 2019 16:54
החליטו להקפיא את הרשימה. חברי הבית היהודי

החליטו להקפיא את הרשימה. חברי הבית היהודיצילום: ללא

על רקע הסיכוי ההולך וגובר לפיזור הכנסת והליכה לבחירות, החליטה הערב (ד') מזכירות הבית היהודי כי רשימתה לכנסת הבאה תישאר ללא שינוי וכי לא ייערכו בחירות מקדימות נוספות.

ההצבעה התקיימה ללא קולם של חברי הכנסת שאינם רשאים להצביע על נושאים הקשורים בהם ישירות. בכל מקרה, החלטת המזכירות טעונה את אישור מרכז המפלגה שיתכנס מחר.

לפיכך, בראש הרשימה ימשיך לעמוד הרב רפי פרץ, במקום השני יישאר ח"כ מוטי יוגב, בשלישי ח"כ עידית סילמן ואת המקום הרביעי תופס סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, זאת לאור שריונו של ח"כ הרב אלי בן דהן בליכוד לקראת הבחירות הקודמות.

אלי בן דהן. השיריון בליכוד בסכנה?

לא ידוע באיזו מסגרת יתמודד אם תהיינה בחירות חדשות. בן דהןצילום: מרים אלסטר/פלאש 90

לצד זה, יש לציין כי לא ידוע מה יעלה בגורלו הפוליטי של סגן שר הביטחון. אתמול בישיבת מזכירות הליכוד הודיע ראש הממשלה נתניהו כי שריונו של בן דהן במקום ה-28 במפלגתו בוטל, לכן במידה ואכן יוכרזו בחירות חדשות הוא לא ישתייך לאף מפלגה, לאחר שעם שיריונו בליכוד הוא ביטל את חברותו בבית היהודי.

גורמים בפלגה ציינו כי במקרה של בחירות, הדבר ייבדק מבחינה משפטית. גורמים אחרים הדגישו כי מפלגתו של הרב פרץ לא תוותר בקלות כעל בן דהן, בין היתר מאחר והוא מביא עמו תקציב כמי שכרגע עומד בראש אח"י שהיא סיעת יחיד.

29.05.2019

1. ידיעה משמחת (ללא שם)

בן דהאן ראוי מכל בחינה.

דווח על תגובה לא ראויה
29.05.2019

2. הרב בן דהן אדם ראוי מאוד אבל לא לכנסת (יהודי)

הרב בן דהן הוא תלמיד חכם ואדם חשוב, אבל אין מקומו בכנסת. הכנסת היא מקום להשיג בו הישגים פוליטיים ואי אפשר להצביע על הישג אחד כזה שהוא עשה בקדנציה האחרונה שלו.
צריך למצוא לו תפקיד חשוב במקום שבו יוכל להוציא לפועל את כישוריו הרבים.

דווח על תגובה לא ראויה
30.05.2019

3. לא לשכוח ולא לסלוח (ניר)

לסמוטריץ על הסיבוב שעשה על בן גביר בעניין יו"ר ועדת חוקה,שהתכוון לתת אותה לסטרוק,לא ראה ממטר את בן גביר במו"מ הקואליציוני, וניסה לחוקק את חוק החסינות שהופך את הכנסת לעיר מקלט לעבריים בשם הציונות הדתית,סמוטריץ חתרן בילתי נילאה ואיש גאוה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

זבולון אורלב צילום: אורי לנץ, פלאש 90

זבולון אורלב יעמוד בראש המו"מ בין הבית היהודי לציונות הדתית

קרא עוד