סגור
חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

הסתיימה פגישת ראשי הסיעות: קוראים לממשלת ימין

פגישת ראשי הסיעות הסתיימה בקריאה כי "יש להקים ללא דיחוי ממשלת ימין באופן מיידי". ישראל ביתנו: "ממשלת 60 ח"כיום אינה ממשלת ימין אלא חרדית. נתנגד לה"

משאיר אות הרב פרץ וסמוטריץ לסוף? נתניהו

משאיר אות הרב פרץ וסמוטריץ לסוף? נתניהוצילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

בעקבות המשא ומתן התקוע, ראש הממשלה, בנימין נתניהו זימן אתכל ראשי הסיעות לשיחה דחופה הערב (ה') בבלפור. כולם אישרו הגעה מלבד יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

לפי גורמים בליכוד ראשי הסיעות החליטו פה אחד כי יש להקים ללא דיחוי ממשלת ימין שתפעל לטובת כל אזרחי ישראל. כמו כן המועמד לראשות הממשלה הוא יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, כפי שהתחייבו לבוחריהם במערכת הבחירות וכפי שהמליצו על כך לנשיא, וכי המלצתם לא תשתנה בעד אף מועמד אחר. 

מוקדם יותר פורסם כי בליכוד מעריכים שיו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן הגיע להחלטה לא להיכנס לממשלה, זאת אומרת שהאופציה היחידה כעת להרכבת ממשלה בראשת בנימין נתניהו, היא הליכה לבחירות חוזרות. 

בסיומה של הפגישה התבקשו ראשי הסיעות לקרוא ליו"ר "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן, לעמוד בהתחייבותו לבוחריו ולהצטרף לממשלת הימין ללא דיחוי - ולא לתת את ידו להקמת ממשלת שמאל.

מישראל ביתנו נמסר בתגובה כי "מיד לאחר הבחירות מפלגת ישראל ביתנו המליצה לנשיא ריבלין על בנימין נתניהו כמועמד להרכבת הממשלה. כל מה שצריך על מנת להקים ממשלת ימין הוא לדרוש מהמפלגות החרדיות להסיר את ההתנגדות לחוק הגיוס כפי שהוסכם עליו בכנסת הקודמת וכפי שחוקק בקריאה ראשונה בתמיכת הליכוד ויתר מרכיבי הקואליציה".

עוד נמסר כי "באותו רגע שהמפלגות החרדיות יסירו את התנגדותן לחוק הנ"ל, בניגוד לסיכומים הקודמים, תקום ממשלה חדשה. ממשלת 60 אינה ממשלת ימין, אלא ממשלה חרדית שבמקום לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית תהפוך אותה למדינת הלכה. לכן, ישראל ביתנו תתנגד בתוקף לממשלת הלכה, ממשלת 60".

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
24.05.2019

1. ולממשלה של מושחתים וגנבים לא תהיה תקוה!!! (תהילה ומוריה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מפלגת נעם צילום: מפלגת נעם

ב'נעם' מבטיחים: "שר לענייני הגנה מהקרן החדשה" בקבינט המדיני-ביטחוני

קרא עוד