סגור

פולארד מדבר לראשונה: למדינת ישראל לא אכפת ממני

המרגל הישראלי, שהשתחרר מהכלא האמריקאי לפני כארבע שנים, לאחר שריצה 30 שנות מאסר בעוון ריגול לטובת ישראל, תוקף בראיון ראשון מאז השחרור את מדינת ישראל על היחס כלפיו. הראיון המלא

חדשות כיפה
טז באייר התשעט
,
21 במאי, 2019 20:42
פולארד בראיון

פולארד בראיוןצילום: צילום מסך, חדשות 12

המרגל הישראלי מדבר. ארבע וחצי שנים לאחר שהשתחרר מהכלא האמריקאי, בו ריצה 30 שנות מאסר בעוון ריגול לטובת ישראל, ג'ונתן פולארד מדבר לראשונה. בראיון ששודר הערב (ג') בחדשות 12, תוקף פולארד את מדינת ישראל, ואומר כי "אם למדינה לא אכפת ממישהו כמוני, שבילה 30 שנה בכלא בשם המדינה ועם ישראל, אז כמה דאגה היא יכולה להראות כלפי מישהו במדינה, חיילים או אזרחים".

מאז שחרורו, הוטלו על פולארד הגבלות חמורות, במסגרתן נאסר עליו לעזוב את גבולות ארצות הברית, הוא חויב להגיע לביקורות תכופות במשטרה, ונאסר עליו להתראיין לתקשורת. טרם ברור האם הראיון הוא הפרה של תנאי השחרור של פולארד, והאם הוא צפוי לעונש בעקבותיו.

המראיינת, יונה לייבזון, לא תיאמה את הראיון מראש, אלא פגשה אותו במקרה במסעדה בוושינגטון, ושכנעה אותו להתראיין, לראשונה, מול מצלמות:

איך אתה מרגיש לגבי המאמצים שישראל עושה, או לא עושה, כדי שאתה תוכל לעלות לישראל? 

"לולא האמנתי בה', הייתי מדוכא מאוד כרגע"

אתה מאוכזב?

"כדי להיות מאוכזב צריך לצפות ליותר, ורף הציפיות שלי נמוך עד כדי כך שאינני מופתע. חוסר האכפתיות של הממשלה לגבי הבאתנו הביתה, הייתה מרסקת אותנו אלמלא הייתי יודע שאמונתנו בה' ואהבתנו את הארץ ואת אנשיה חזקה כל כך, שבסופו של דבר היא תוביל אותנו הביתה"

האם יש גורמים רשמיים שנמצאים בקשר איתך? האם מישהו פנה באופן רשמי?

"לא" 

תוקף את גנץ. ראש הממשלה נתניהו

אין ציפיות ממנו. ראש הממשלה נתניהוצילום: פלאש 90

 היית מצפה מראש הממשלה נתניהו להעלות את הנושא בפני הנשיא טראמפ? 

"היו כמה הזדמנויות לעשות את זה. זו שאלה של סדר עדיפויות ונראה שתמיד יש משהו אחר – בין אם זה ההסכם עם אירן, העברת השגרירות לירושלים, או ההכרה בריבונותנו על רמת הגולן – תמיד יש משהו. 
ולכן, המשמעות של קידום העניין שלי בסדר העדיפויות תהיה שלממשלה אכפת ממני מספיק כדי להגיד: 'זה מה שאנחנו רוצים. הוא ריצה את עונשו והגיע הזמן שהוא יבוא הביתה. בריש גלי. וזה פשוט לא נעשה. ואני פשוט מודאג מאוד ממה שנגזר מכך לגביי המחויבות של הממשל להגנה ולביטחון של כולם".

פולארד משליך את היחס שהוא מתאר כלפיו ליחס של המדינה כלפי אזרחים וחיילים במדינה: "אם לא אכפת לכם מאדם כמוני, שבילה 30 שנה בכלא בשם ארץ ישראל ואזרחיה, כמה דאגה אפשר להפגין, לחוש, כלפי כל אחד אחר במדינה? מהחיילים ועד האזרחים שלנו. אם אתם לא נוקטים מחויבות כזו כלפי אדם אחד – זה מעיד על כך שאין לכם מחויבות כזו כלפי שאר תושבי המדינה. כאן המבחן – האם תהיו מוכנים להילחם למען אדם אחד. ואם לא... תסיקו את המסקנות בעצמכם" 

מה תרצה שיידעו הצופים בישראל? 

"שאנחנו עדיין נלחמים להגיע הביתה, ואם ירצה השם אנחנו נגיע לשם".

21.05.2019

1. הפקרות (אלי יוסף)

הוא לא היה צריך לשבת 30 שנה. חובה עלינו להביא אותו הביתה. מהרגע הראשון - זה סיפור של איך הפקנו אותו - . בחמש דקות בין ביבי וטרמף אפשר לסדר את זה. הבעייה - שלא באמת אכפת

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2019

2. יונתן פולארד הצדיק אנחנו צריכים אותך יותר ממה שאתה צריך אותנו. (ידידיה שילה)

כל יום שהאיש היקר הזה לא איתנו בארץ, זה הפסד בעיקר שלנו. הגיע הזמן להחליף דיסקט. כמו שהצלחנו להעלות את הריבונות על סדר היום, כך אפשר להעלות גם את פולארד.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עמית הלוי  צילום: צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי

עמית הלוי מתכונן לכניסה לכנסת: "רוב גדול בתנועת הליכוד יצביע נגד הקמת מדינה פלסטינית"

קרא עוד