סגור
חדשות כיפה

התחממות נוספת ביחסים: ערבים מישראל יוכלו לעבוד בסעודיה

יורש העצר הסעודי החליט לפתוח את ארצו לתעסוקת ערבים ישראלים, הנחשבים לאיכותיים בזכות לימודיהם באוניברסיטאות בישראל, לטובת יוזמות כלכליות חדשות

צילום: Omar Rashidi/Flash90

במסגרת התחממות היחסים בין ישראל לסעודיה, תכנית החדשה תאפשר גם לערבים ישראלים לעבוד בסעודיה. הערבים בוגרי האוניברסיטאות בישראל נחשבים בעולם הערבי לבעלי מקצוע איכותיים, וכעת נפתח החלון להעסקתם גם בסעודיה, המשמשת מקום תעסוקה למיליוני אזרחי מדינות ערביות אחרות.

כיום, עובדים שאינם אזרחי סעודיה נדרשים לחדש את היתר השהייה והתעסוקה במדינה בכל שנה, ולעמוד בתנאים מגבילים - ובהם אזרח סעודי שערב להם ומתחייב לספק להם תעסוקה. ההיתרים הם זמניים בלבד ולממשלה אפשרות לגרש את הזרים בכל עת.

לינה אל מאיינה, חברת "השורא", אמרה בראיון לעיתון מקומי כי מטרת המיזם החדש היא למשוך למדינה בעלי מקצוע ומשקיעים, שיסייעו לה במהלכי השינוי הכלכלי שמקדמים במדינה. מטרתו של יורש העצר סלמאן היא להפחית את התלות של ארצו בנפט, ולפתח ענפי כלכלה אחרים. במסגרת התכנית יוכלו בעלי התושבות החדשים להחזיק נכסים בבעלותם במדינה, ולקבל זכויות שעד כה היו נחלתם של האזרחים הסעודים בלבד.

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
21.05.2019

1. כמה שפחות ערבים אצלנו - יותר טוב (שני צדדים למטבע)

מצד שני - זו עלולה להיות חרב פיפיות, אם יהיו רווקים שיתחתנו בסעודיה ואז יבקשו לחזור לארץ עם משפחתם החדשה. אסור להתיר זאת וצריך להערך מראש.

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2019

2. הסעודים רק רוצים לקחת כוח בנייה לעצמם (ד)

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2019

3. מעולה (ניר אריה)

איזה ברכה, אם זה יגרום להם להגר לשם זה ימות משיח, לכו לשלום

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2019

4. כן אבל צריך לחוקק שיהיה ברור שמוסלמי שיוצא לא חוזר (ג)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מסוק צה"ל | אילוסטרציה צילום: דוברות דולב

מסוקי קרב הוזנקו אל מצנח רחיפה לא מזוהה בצפון

קרא עוד