הרב טאו והרב ליאור יוצאים נגד האירוויזיון: "תופעות כאלה גם פוגעות בצורה קשה באושיות קיומנו"

במכתב שפרסמו הרב דב ליאור, הרב חיים שטיינר והרב צבי טאו, יוצאים הרבנים במחאה חריפה נגד קיומו של האירויזיון בכלל, ונגד חילול השבת ההמוני הכרוך בו בפרט

חדשות כיפה
יב באייר התשעט
,
17 במאי, 2019 14:11
הרב צבי טאו

הרב צבי טאוצילום: מיכאל יעקובסון, ויקיפדיה

במכתב שפרסמו היום (שישי) הרב דב ליאור, הרב חיים שטיינר והרב צבי טאו, יוצאים הרבנים במחאה חריפה נגד קיומו של האירויזיון בכלל, ונגד חילול השבת ההמוני הכרוך בו בפרט. "לאחרונה נודע לנו כי מופע ה'אירוויזיון', המתקיים בימים אלו כאירוע ציבורי במדינת ישראל, מלבד פריצת גדרי הצניעות והטהרה החמורים שיש בו, עוד כרוך לדאבוננו בחילול שבת המוני".

בהמשך מרחיבים הרבנים על חומרת חילול השבת ההמוני שהמדינה שותפה בה, לעומת המוסכמות שהיו במדינת ישראל מאז ומעולם לפיהם השבת במרחב הציבורי במדינה נשמרת: "דבר שכזה מזעזע ופוצע עד עומק הנפש ונוגד לחלוטין את עקרונות קיומנו כמדינה יהודית. מאז הקמתה קיבלה על עצמה מדינת ישראל לשמור על קדושת השבת ועל הצביון היהודי במרחב הציבורי שלה. לא נוכל לקבל מצב בו ערכי הנצח היסודיים ביותר של עמנו נתונים למרמס בראש כל חוצות, ועוד קבל עם ועולם".

גם הרב דוד לאו, הרב הראשי לישראל, קרא בשיעור שקיים אמש (ה') במודיעין,להדליק נרות שבת 10 דקות מוקדם יותר, וכן להוציא את השבת באיחור של 10 דקות, בגלל חילול השבת ההמוני הנגרם בשל אירועי האירוויזיון. "בשבת הקרובה עומד להתקיים חילול שבת המוני", אמר הרב לאו בשיעור. "לצערי זו לא הפעם הראשונה, אך הפעם זה יהיה לעיניי העולם כולו. לכן אני מבקש מכל אחד ואחת - עשר דקות לפני הדלקת נרות – נא לקבל על עצמנו שבת. להדליק נרות מוקדם יותר ולא לעשות מלאכה, וגם עשר דקות לאחר צאת השבת להימנע מעשיית מלאכה".

הרבנים טאו, ליאור ושטיינר מציינים במכתבם את הפגיעה החמורה שיש לכך על קיומה ופיתוחה של המדינה: "תופעות כאלה גם פוגעות בצורה קשה באושיות קיומנו. סוד חייה של האומה מונח בטהרתה, בקדושתה ובנאמנותה לערכי הנצח האלוקיים שלה. אפילו בגלותנו ידענו עד כמה ערכים אלו נחוצים לשמירת קיומנו, וכל שכן בתקופה זו בה זכינו להתקבץ לארצנו ולבנות את מדינתנו." 

את המכתב סיימו במחאה נמרצת על חילול כבוד האומה וכבוד השבת: "ועל כן באנו בזאת למחות מחאה נמרצת על חילול כבודה של האומה, חילול קדושת ישראל וחילולו של יום השבת בפרהסיה. וד' הטוב יגדור פרצותינו ופרצות עמו בית ישראל, ויגאלנו גאולה שלמה בקרוב".

נזכיר כי לאחרונה אישרה ועדת השרים היתר חריג לאלפי עובדים יהודים לעבוד בשבת זו ובשבת שעברה במתחם שהוקם לטובת האירויזיון, מדובר בהיקפים גדולים מאד של חילולי שבת שלא זכורים כמותם במדינה.


להורדת הקובץ

17.05.2019

1. "לאחרונה נודע לנו" חחחח איזו פוזה עלובה.... (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

2. תנו גז ישראל זה לא אירן. (רון)

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

3. מצטער. הייתי צריך להגיב בצורה יותר מכובדת (יהודי)

אבל לגופו של עניין מה זה לאחרונה? ואיך קרה הנס שבדיוק 24 שעות לפני נודע להם?

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

4. ל-2: אתה מאלה שדוחפים את אירן לכל מקום? מה הקשר אירן? שבת זה ערך יהודי לכל דבר ועניין! (אתה יודע שבאירן גם מפצחים פיסטוקים ומייצרים שטיחי - גם את זה)

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

5. אז אל תתקייימו...נהדר (מזכרת בתיה)

כמה שפחות דתיים יותר טוב.

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

6. ל-5 למה אתה בכלל נכנס לאתר דתי, מה חסר לך ? (רינת)

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2019

7. אברהם סתיו לא הגיב עדיין?! (יעקב)

הייתכן?! הרב טאו כתב וסתיו ג'וניור טרם הסביר שהרב טאו לא מבין אותו ואת עם ישראל. ושהוא בעד אבל גם נגד ובלה בלה בלה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גנץ ונתניהו. יחיסי הכוחות נשמרים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גנץ: "לא אלך לעימות עם נתניהו, כל ההצעה הזו היא ספין של ביבי"

קרא עוד