סגור

פלסטיני תושב דומא : "לא יהודים ביצעו את ההצתה בכפר"

צפו: עדות חדשה של פלסטיני מהכפר דומא, שכנם של משפחת דוואבשה, חושפת מה ארע, לטענתו, באותו הלילה: "השריפה הראשונה לא בשבילם. לא בשבילם בכלל"

חדשות כיפה
יא באייר התשעט
,
16 במאי, 2019 19:57
בית משפחת דוואבשה השרוף בדומא

בית משפחת דוואבשה השרוף בדומאצילום: מרים אלסטר/פלאש 90

לאחר שהפרקליטות חתמה על הסכם טיעון עם הקטין שהיה חשוד ברצח בכפר דומא וזיכתה אותו מהאישומים, מגיעה עדות מרעישה של שכנם של המשפת דוואבשה. בתיעוד החדש, הפלסטיני, תושב הכפר דומא המתגורר בסמוך לבית משפחת דוואבשה, חושף את הגרסה הפלסטינית למה שארע בליל הצתת בית המשפחה לפני כ-4 שנים.

בשיחה תועד הפלסטיני בידי חוקר פרטי, מספר את הגרסה הרווחת בכפר לאירוע ועל פיה לא יהודים ביצעו את ההצתה באותו הלילה בכפר. "פלסטיני: זה שטויות, עזוב. חוקר: מה שטויות? מה היה שם? זה לא היהודים עשו נראה לי. פלסטיני: לא יא זאלאמה, אין כלום."

בהמשך מספר הפלסטיני את גרסת תושבי הכפר למה שקרה שם באותו הלילה: "פלסטיני: השריפה הראשונה לא בשבילם. לא בשבילם בכלל!. חוקר: מה זאת אומרת לא בשבילם? פלסטיני: יעני לא באים ישר לשרוף את הבית שלהם. עכשיו: יש בנאדם היה עובד אצל יהודים, היה גנב ועושה בלאגנים. עכשיו הוא קנה בית בשכם. עכשיו הוא כל הזמן אומר אני בשכם, אני במסעדה, קוראים לו ככה ככה. אז אנשים ידעו שהבית הזה ריק. הבית של הבנאדם הזה. הלכו לשרוף את הבית הזה."  מספר תושב דומא, תוך שהוא מתכוון להצתת בית השכן של משפחת דוואבשה שהוצת אף הוא באותו הלילה לפני הצתת בית משפחת דוואבשה, לטענת התושב מטעמים של סכסוך פנימי. 

הפלסטיני המשיך ותיאר את האירוע "באותו רגע הם היו מבקרים את האבא של הבנאדם של הבעל של הבית וחזרו באותו רגע לבית שלהם בשביל לישון. מדליקים את האור. האנשים שעשו את השריפה חשבו שהם ראו אותם ויודעים מי הם אז שרפו אותם." סיפר.    

בהמשך המשיך הפלסטיני לתאר כי המציתים של בית השכן החליטו להמשיך ולהצית גם את בית משפחת דוואבשה וזאת כיוון שחששו כי בני משפחת דוואבשה ידווח על זהות המציתים  "פלסטיני: הוא לא בנאדם. כן. יעני בנאדם לא ישר. עכשיו הזה, מה שנשרפו, היו אצל ההורים שלהם. חזרו באותו רגע של השריפה של הבית הזה, אז מישהו שרף את הבית הזה של הבנאדם הגנב. חשב שהם ראו ויודעים מי עשה את השריפה הזאת אז שרפו אותו, שלא ידברו מי שרף את הבית. מבין אותי?
משתתף נוסף בשיחה:  אה, רצו שאלה, בעצם הילד שנשרף וההורים – רצו שימותו בשביל שלא ידברו. פלסטיני: איווה."

עוד תועד הפלסטיני מספר כי המשטרה וכוחות הביטחון לא גבו עדויות מתושבי הכפר בעניין. נציין כי גרסת הפלסטיני מתיישבת עם שרשרת האירועים שהתרחשה בכפר באותו הלילה שכן תחילה הוצת בית השכן ורק זמן לאחר מכן הוצת גם ביתם של בני משפחת דוואבשה שנספו בשריפה. 

בנוסף, לבית המשפט הוגשו מספר עדויות של עדי ראייה לאירוע אשר אף הם מחזקות את הגרסה הרווחת בכפר. החוקר אשר תיעד את הדברים, העביר את הממצאים לארגון חוננו וכן לצוות ההגנה של עמירם בן אוליאל הנאשם המרכזי בתיק. עו"ד אשר אוחיון המייצג את בן אוליאל הגיב לדברים "הכלים שעומדים לרשות משטרת ישראל כדי להגיע לחקר האמת הינם רבים ומגוונים. כמו תושב דומא שבסרטון יש בוודאי עוד רבים אחרים. לצערנו הרב, המשטרה לא הגיעה אליהם באופן מכוון כדי למנוע חשיפת עובדות שאינן עולות בקנה אחד עם התיאוריה שלפיה יהודים ביצעו את ההצתה בבית משפחת דוואבשה." אומר עו"ד אוחיון .    

אוחיון הוסיף כי "עדיין לא מאוחר, וגם אם מאוחר - מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא. אני קורא למשטרת ישראל להתעשת ולחקור ברצינות גם את כיוון החקירה הזה. בכפר הזה היו אירועים אלימים וקשים בין חלקי האוכלוסייה השונים, לפני הצתת בית משפחת דוואבשה וגם לאחריו. חבל שלרשויות החקירה בישראל נוח להתעלם מהם ולהתחפר בקונספציה שלפיה יהודים בצעו את ההצתה בבית משפחת דוואבשה. במהלך המשפט נחשפו ראיות משמעותיות ביותר המעידות על כך שההצתה לא בוצעה על רקע לאומני. בשל איסור הפרסום שחל על הליכי המשפט לא ניתן בשלב זה לחשוף את הראיות המשמעותיות האלה בפני הציבור כולו ", מסר.    
 

16.05.2019

1. ידענו כל הזמן עמירם בן אוליאל חף מפשע (אריק)

הגיע זמן לתבוע עשרות מליוני שקלים פצוי על מעצר השוא הזה ולשחררו עכשיו.
גם אני הייתי בירושלים באותו לילה כמו עמירם בשכונת בית וגן בירושלים ולא ברחבי יו"ש

דווח על תגובה לא ראויה
16.05.2019

2. אווילי. מעניין כמה שילמו לערבי הזה עורכי הדין של בן אוליאל (אלי)

ולמרות ששילמו לו הוא לא מספק את הסחורה אלא מנפיץ השערות כמעט כמו אתר כיפה...

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

3. גרסא מטופשת (יורם)

ולא סבירה בעליל. הם חשבו שמישהו ראה אז שרפו אותו? אם הוא ראה הוא ער, ויכול להציל את עצמו. אני מקווה שהפלסטיני הזה לפחות מרוויח הרבה כסף על השקרים שהוא מספר.

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

4. לא יודע כמה הערבי ה"פלסטיני" מרוויח. אני יודע שהאינקויזיטורים (נתין המדמנה)

של השב"כ, נשיאנו המתוק ודרומה, מרוויחים היטב. הם ידעו 4 שעות אחרי ההצתה מי בדיוק הצית. יהודים. ואם יהודים הרי אלה נערי גבעות. גירסה אינטליגנטית יותר נזאת של הערבי, נכון יורם?

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

5. משטרה שמאלנית (הפטריוט מהדרום )

אם לא ביבי לא חוקרים!!

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2019

6. ברור שזה לא יהודי (רק אני)

אם יהודי היה מבצע את המעשה כנקמה על רצח - הוא היה מסתפק בבית ערבי בשולי הכפר. זורק בקבוק ובורח.
הוא לא היה נכנס עד אמצע הכפר, זורק בקבוק תבערה ועוד מתעכב לצייר גרפיטי בעברית.... ברור שזו סכנת נפשות. חוץ מזה שהיו עוד הצתות בכפר הזה לבתים מאותה משפחה.

דווח על תגובה לא ראויה
08.04.2020

7. ידוע (יוסף)

כבר כמה פעמים שהביית שם הוצת יש שם סכסוך מישפחתי
אבל קל ליתפוס נער גבעות ולהדביק לו את המעשה
הבחור צריך לקבל פיצויים מהשבכ המחלקה היהודית חחחחחחח
10 מיליון $

דווח על תגובה לא ראויה
08.04.2020

8. הערה (רוני)

ישן מאד וממוחזר!
לייקים ותגובות תומכות לא יזכו אותו מרצח, כמו שלייקים ופוסטים בפייסבוק לא עזרו לאיתמר בן גביר לעבור את אחוז החסימה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: דוברות זק״א

תוך שעתיים: שני בודדים נמצאו זמן רב לאחר מותם

קרא עוד