סגור

בג"ץ דחה את עתירת ארגוני המקדש

הרכב שופטי בג"ץ בראשות השופט חנן מלצר דחה עתירה של ארגוני המקדש וקבע כי אין סיבה להתערב בהחלטת המשטרה: "לא מצאנו עילה משפטית להתערבות בהחלטות המשיבים". עם זאת, במשטרה הודיעו שיקיימו הערכת מצב בסמוך ליום ירושלים

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יא באייר התשעט
,
16 במאי, 2019 12:40
לראותו בלבד. הר הבית

לראותו בלבד. הר הביתצילום: pixabay

שינוי מגמה? שופטי בג"ץ דחו הבוקר (ה') עתירה של ארגוני המקדש נגד החלטת המשטרה לסגור את הר הבית ליהודים ביום ירושלים. במשטרה אומרים כי מאחר ומדובר בימים האחרונים של חודש הרמדאן, ההר סגור ליהודים תמיד בתקופה זו.

עו"ד אביעד ויסולי, שייצג את ארגוני המקדש, טען כי במשטרה התעלמו מהטיעון הביטחוני, והציג תיעוד שצולם השבוע בהר, המראה כי בניגוד לטענת המשטרה הנוכחות המוסלמית בהר מועטה מאוד.

במשטרה הודיעו בבית המשפט כי עמדתו של השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שיש לפתוח את ההר לעליית יהודים בכל זאת, בכפוף להערכת מצב, מקובלת עליהם. ובכל זאת החליטו השופטים לדחות את העתירה בנימוק: "לא מצאנו עילה משפטית להתערבות בהחלטות המשיבים".

עו"ד יובל רויטמן, שייצג את המשטרה, הסביר כי בגלל שמדובר בימים האחרונים של הרמדאן, יש בהר הבית "כמות גדולה של מוסלמים בכל שעות היממה". עם זאת, כאמור, הוא הבהיר כי לקראת יום ירושלים תתקיים הערכת מצב נוספת, וייתכן כי ההר ייפתח בכל זאת.

 

16.05.2019

1. כרגיל (ארנון יששכר)

כרגיל בשם חופש הדת והפולחן, שוייון בן בני האדם,זכות הקניין,ועוד כל מיני לוקשים של ערכים מזוייפים שמערכת המשפט מוכרת לנו, בגץ מפלה יהודים מעליה להר הבית על רקע גזעני.פויה בגץ , נו נו נו! לא יפה.אתה מהווה זרועו הארוכה של החמאס הגיהאד ושאר הכנופיות הפלסטיניות, אולי כדאי שהם גם יממנו אותך?

דווח על תגובה לא ראויה
16.05.2019

2. מגיב 1 (לילי)

יש לך את זה ביותר אידיוטיזם צרוף?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

בתגובה לשקט בדרום: צה"ל מבטל את הסנקציות על עזה

קרא עוד