סגור

עם דגל ישראל ביד: אסטרונאוטית שנולדה לאב ישראלי בדרך לחלל

ג'סיקה מאיר, תטוס בספטמבר הקרוב לחלל, שם תשהה במשך כחצי שנה ותערוך סדרת ניסויים בתחומי הפסיכולוגיה, הרפואה והכימיה. מאיר תיקח איתה דגל ישראל, זוג גרביים עם ציור מנורת שבעת הקנים ופיקלו קטן

חדשות כיפה
ז באייר התשעט
,
12 במאי, 2019 9:50
גסיקה מאיר

גסיקה מאירצילום: נאסא

ב-25 בספטמבר, ג'סיקה מאיר (41) אמריקנית בת לאב ישראלי, תלבש חליפת אסטרונאוטים,תטוס לחלל למשימה בת שישה חודשים בתחנת החלל הבינלאומית. לכל אסטרונאוט מותר לקחת איתו שלושה פריטים אישיים. מאיר בחרה לקחת איתה דגל ישראל וזוג גרביים עם ציור מנורת שבעת הקנים. ובתור חובבת מוזיקה מושבעת תיקח איתה גם פיקלו קטן. 

אביה של מאיר הוא יהודי שנולד בעיראק. בילדותו עלה עם משפחתו לישראל, ונלחם במלחמת העצמאות. אחר כך רצה להיות רופא, נסע לשבדיה, ושם הכיר שבדית נוצרייה. במרוצת השנים היגרו השניים לארצות-הברית, נישאו, השתקעו במדינת מיין ונולדו להם חמישה ילדים. ג’סיקה היא הצעירה שבהם.

גסיקה מאיר

גסיקה מאירצילום: נאסא

ג'סיקה מספרת, כי כבר בגיל חמש, היא התחילה לחלום על טיסה לחלל. אחרי שסיימה את לימודיה בחטיבת הביניים בבית הספר השתתפה מאיר בסמינר חלל באוניברסיטה, ואחר כך בתוכנית אימון במרכז החלל קנדי.

לאחר מכן היא פנתה לנאס"א (סוכנות החלל האמריקאית) וניסתה להשתלב בתוכנית החלל שלה. במשך כמה שנים ניסתה פעמיים, אבל לא צלחה את המבחנים המפרכים. היא לא התייאשה - ניגשה פעם נוספת – ועברה. בשנת 2013 החלה את קורס האסטרונאוטים, שאותו סיימה בהצלחה בתום שנתיים. במהלכו למדה להטיס מטוסים והוכשרה כטייסת, למדה כיצד להטיס חללית, איך להשתלט על שריפה בחללית וכיצד להפעיל זרוע רובוטית בחלל. בנוסף לכך תירגלה ריצה על הליכון באזור נטול כוח כבידה ואפילו למדה רוסית.

בחודש שעבר קיבלה האסטרונאוטית את הבשורה שלה כה ציפתה: בספטמבר הקרוב היא תשמש כטייסת המשנה בחללית שתצא לתחנת החלל הבינלאומית. מדובר בחללית רוסית מסדרת סויוז הוותיקה והמפורסמת. החללית תשוגר מקזחסטן, ועל סיפונה יהיו אסטרונאוטים מרוסיה ומאיחוד האמירויות

המשימה של מאיר שתשהה בחלל חצי שנה תמימה, תהיה לערוך שם סדרת ניסויים בתחומי הפסיכולוגיה, הרפואה והכימיה - כדי לנסות ולהבין טוב יותר כיצד משפיעה השהייה הממושכת בחלל על בני אדם.

"אני עדיין מתקשה להאמין שזה באמת קורה" סיפרה. "נראה לי שרק כאשר אשב בחללית, רגע לפני השיגור, רק אז אאמין שהחלום אכן מתגשם", סיפרה לסוכנות ידיעות יהודית. על אף שאמה נוצרייה, רואים עצמם ג'סיקה ויתר אחיה כיהודים, והיא מספרת שלפעמים הם גם הולכים לבית-כנסת. מאיר מספרת כי לא חוותה מעולם אנטישמיות. "אני לא דתייה, אבל יש לי רקע תרבותי יהודי". 

 

12.05.2019

1. אם כך, מה כל הרעש? (משיח)

היא לא יהודייה היות שאמא שלה גוייה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב יהודה מרמורשטיין בראיון מיוחד לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מרגש: הסיפור מאחורי עמותת 'עלה'

קרא עוד