סגור
חדשות כיפה

78% מהציבור - השליטה הישראלית ביו"ש לא טובה. 88% - אין ברירה

בסקר שנחשף בכנס מיוחד, שעסק במעורבות אנשי דת בסכסוך הישראלי פלסטיני, עלה כי רוב מוחלט של הציבור משוכנע שאין פתרון טוב יותר מאשר הנוכחות הישראלית ביהודה ושומרון. 51%: מנהיגים דתיים צריכים להיות מעורבים בקידום השלום

מצב בעייתי אבל אין ברירה. מחסום צה"ל ביהודה ושומרון

מצב בעייתי אבל אין ברירה. מחסום צה"ל ביהודה ושומרוןצילום: פלאש 90. הדס פרוש

מרבית הציבור הישראלי חושב שהשליטה על שטחי יהודה ושומרון לא מיטיבה עם המדינה, אך רוב מוחלט משוכנע שאין ברירה אלא להמשיך את המצב הקיים. כך עלה מסקר מיוחד שפורסם היום (ה') לקראת כנס בנושא מעורבותם של אנשי דת בסכסוך הישראלי פלסטיני.

בכנס, שנערך במכון ון ליר בירושלים תחת הכותרת "קולות שונים, חזונות שונים: מרחיבים את דמיון השלום", השתתפו אנשי דת שונים מהמגזר הערבי והיהודי, וביניהם חוקרת ההלכה הרבנית ד"ר תרצה קלמן, הרב ד"ר דורון דנינו, הדסה ומיכל פרומן ואשת החינוך שרה אליאש.

לפי הסקר, שנערך על ידי פרופ' ניסים מזרחי, ד"ר אריקה וייס וכנרת שדה, ובוצע על ידי מכון ב.י. ולוסיל כהן מאוניברסיטת תל אביב, 78% מהציבור היהודי בישראל ו-93% מהציבור הערבי, סברו ששלום עם אנשים מדתות אחרות הוא ערך חשוב בדתם. בנוסף לכך, 51% מהציבור היהודי ו-72% מהציבור הערבי הסכימו שמנהיגים דתיים, המייצגים דתות שונות באזור, צריכים לקחת חלק בקבלת החלטות שקשורה לשלום.

כנס אנשי הדת

כנס אנשי הדתצילום: תמר עבאדי, מולטימדיה ון ליר

בנוגע לסוגיית השליטה הישראלית בשטחי יהודה ושומרון, ענו 78% ששליטה זו אינה טובה לישראל. לצד זה, 66% אמרו כי אין ברירה ולכן היא חייבת להימשך. סה"כ 88% מהנשאלים ציינו כי בנסיבות הקיימות המצב הקיים הכרחי.

פרופ' ניסים מזרחי, מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל אביב, ועמית מחקר בכיר במכון ון ליר התייחס לממצאי הסקר ואמר כי "כשבוחנים לעומק את יחס הציבור היהודי והערבי לשלום מתברר שקבוצות שונות מעניקות משמעות שונה לעצם המושג שלום. תובנה זו עולה ממצאי המחקר האנתרופולוגי שערכנו וזוכה לחיזוק בממצאי הסקר. אנו מקווים כי התובנות שעולות מהמחקר, ויוצגו במלואן בכנס, יסייעו בפתיחת אפיקים חדשים לחשיבה ופעולה".

*הסקר נערך בקרב 514 יהודים וערבים (מייצג) 409 יהודים 105 ערבים. טעות הדגימה - 4.4%

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
14.03.2019

1. זה פייק סקר (חמי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

צפו: עימות סוער בין סמוטריץ' ואחמד טיבי

קרא עוד