חדשות כיפה

43 שנה לאחר שנפל: חפציו של יוני נתניהו נמסרו לראש הממשלה

נתניהו ואחיו הצעיר נפגשו עם פקודו של אחיהם, אשר העביר להם מספר פריטים שהיו שייכים לו וביניהם: סכין קומנדו, הגדה של פסח, סרבלו האישי ועוד. נתניהו: "תזכורת מאוד מרגשת מהעבר"

ראש הממשלה ואחיו עם פקודו של יוני נתניהו

ראש הממשלה ואחיו עם פקודו של יוני נתניהוצילום: עמוס בן גרשום. לע"מ

43 שנה לאחר שאיבד את אחיו, יוני, במבצע אנטבה, זכה היום (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל מספר חפצים שהיו שייכים לו בזמן שירותו הצבאי. זאת לאחר שנפגש עם פקודו של אחיו בלשכתו בירושלים.

נתניהו ואחיו, ד"ר עדו, נפגשו עם יוסף שמש שהיה פקודו של יוני נתניהו ז"ל בגדוד 71 בחיל השריון ברמת הגולן, וקיבלו ממנו פריטים אישיים של אחיהם.


(צילום: איתי בית און/לע"מ)

בין הפריטים שנמסרו להם: סכין הקומנדו של יוני, הגדה של פסח בה קרא בסדר פסח המוזכר ב"מכתבי יוני", סרבלו האישי, ספרים שהעניק ליוסף, חולצת יחידה, שק שינה, כפפות ומצפן.

"יוסף היה חייל של יוני בגדוד השריון, גדוד 71, ברמת הגולן אחרי מלחמת יום הכיפורים", אמר נתניהו, "הוא שמר אצלו מאז חפצים אישיים של יוני והביא לנו אותם עכשיו. אחי עדו ואני מאוד מתרשמים, אנחנו מכירים חלק מהדברים הללו, סכין הקומנדו הזו הייתה ביחידה, אנחנו מכירים את הספרים של יוני, ויש כאן עכשיו הגדה לקראת חג הפסח שהוא השתמש בה בסדר שהוא ערך לחיילים שלו. זו תזכורת מאוד מרגשת מהעבר. אני מאוד מודה לך, תודה לך".

אחיו, ד"ר עדו נתניהו, הוסיף: "מרגש אחרי כל כך הרבה שנים לראות את הדברים האלה, במיוחד לראות את אותה הגדה שיוני כתב עליה במכתבים שלו. הוא כתב על הסדר המיוחד שהוא ערך בגדוד במכתב מאוד מיוחד ומאוד מרגש. תודה לך".

נתניהו וחפציו של אחיו

נתניהו וחפציו של אחיוצילום: עמוס בן גרשום. לע"מ

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב שמואל טל צילום: ישיבת תורת החיים

מתרחבת תמיכת הרבנים בהדחתו של הרב שמואל טל: "מבזה את תורת ישראל"

קרא עוד