140 אנשים, 140 כליות

140 תורמי כליה התקבצו לשבת משותפת כדי לפגוש אחד את השני ועל מנת לדון בדרכים להעלאת הנושא על סדר היום הציבורי. המטרה: לחסל את רשימת ההמתנה בישראל

משה ויסטוך 06/03/17 12:36 ח באדר התשעז

140 אנשים, 140 כליות
חיים מאירסדורף, צילום: חיים מאירסדורף

מפגש מיוחד שנערך בשבת האחרונה בירושלים, הפגיש בין 140 תורמי כליה ששמעו זה את סיפורו של זה והחליפו חוויות.

התורמים, שהחליטו יום אחד להיפרד מאחת מכיליותיהם עבור אדם שהם לא מכירים על מנת להציל את חייו התכנסו במלון רמדה רנסנס בירושלים ביוזמת עמותת 'מתנת חיים', המעודדת ומלווה את שיח תרומת הכליות בישראל, במטרה להתמודד עם רשימת הההמתנה הארוכה להשתלת כליה בישראל.

במהלך השבת, התקיימו שיחות ומפגשים בין התורמים לאנשי רפואה, במסגרתם דנו בדרכים להעלות המודעות ולשיפור מערך התרומה מן החי. בין המשתתפים היו מנהל מחלקת השתלות בבית החולים רמב"ם, פרופ' אהרון הופמן, מנהל יחידת מחקר סרטן בביה"ח הדסה עין כרם, פרופ' איתן יפה נוף, שעבר השתלת כליה בעצמו וכן מושתל כליה נוסף, הרב ישיעיהו הבר העומד בראש העמותה.

הרב הבר, סיפר כי "עם הקמת העמותה, לפני שמונה שנים, הצבתי לי למטרה להפוך את ישראל למדינה הראשונה בעולם בה רשימת ההמתנה היא הפוכה, יותר אנשים מעוניינים לתרום מגופם כליה ולהציל חיים מאשר אנשים הממתינים לקבל השתלת כליה. אכן, השבת הזו מוכיחה כי אנחנו בדרך הנכונה וכי הודות להירתמות הציבור כולו נצליח, בעזרת השם, לעמוד במטרה ולהציל חיי אדם."

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר