12 שנים לאחר מותו: המיתוס משמיע את קולו

את תמונתו ופעולותיו של סא"ל עמנואל מורנו לא ניתן לפרסם גם בחלוף שנים ארוכות מאז שנפל במלחמת לבנון השנייה. עם זאת את קולו ישמעו באי טקס האזכרה בהקלטה מיוחדת. צפו בחברו לצוות השר בנט סופד לו בדמעות

חדשות כיפה 06/08/18 07:48 כה באב התשעח

12 שנים לאחר מותו: המיתוס משמיע את קולו
עמנואל מורנו הי"ד, צילום: צילום מסך

12 שנה לאחר מותו, יישמע היום (שני) לראשונה קולו של סא"ל עמנואל מורנו הי"ד בטקס האזכרה שליד קברו. כך דווח ב'ישראל היום'.

בטקס ישמיעו בני המשפחה של מורנו, לוחם סיירת מטכ"ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה ושתמונתו עדיין אסורה לפרסום, הקלטה מיוחדת מטקס קבלת דרגות שנערך פחות משנה לפני שמצא את מותו.

"עומדים אנו בתפר בין סיומה של שנה ותחילתה של שנה חדשה הבאה עלינו לטובה", הוא אמר כשבועיים לאחר ההתנתקות מגוש קטיף, "חיתום וסיכום של שנה הוא לא רק תיאור תמציתי של רצף אירועים שהתחוללו, אלא נקודת מוצא לקראת השנה המתחדשת. השנה החולפת הייתה רצופה באירועים ומשברים, אשר איימו על אחדות העם ושלמותו".

צפו בסרטון שהופק לזכרו על ידי מכינת 'בני דוד':


 
בהמשך הוא פרש את משנתו להתמודדות עם משברים, "קיימות שלוש דרכי תגובה מול משבר: האחת, לשקוע במצולות הייאוש והדכדוך, זו אינה דרכנו כלל ועיקר, ולא נאריך בה. הדרכים האחרות מבטאות אופטימיות, אך האחת משובחת מן השנייה. הראשונה מביטה אל עבר האור שאחרי החושך, הטוב שמעבר לרע, ומתעלמת מעצם קיום הרע. זו הדרך הקרויה בפי העם 'לראות את חצי הכוס המלאה'. 

"אך יש דרך טובה ממנה, וזוהי דרכו של רבי עקיבא: שימוש ברע כמנוף להתחזקות. כידוע, כאשר אדם נמצא בקושי ובמשבר הוא מגלה כוחות נפש שאילולא המשבר לא היו באים לידי ביטוי, בדומה לחייל שעובר מסלול קשה ומייגע. ניתן לומר שלמרות ובעצם בזכות אותם קשיים, הוא יוצא חייל מחושל וטוב יותר".

הקצין המעוטר ביקש מהנוכחים לקחת את דבריו גם לחיי היום יום, "ניתן אפוא לסכם ולומר שבדרך האופטימיות הראשונה נשארים חזקים, בעוד שבדרכו של רבי עקיבא יוצאים מחוזקים. בעומדנו בפתח שנה חדשה, מי ייתן ונדע לאמץ הסתכלות זו על המציאות, גם בחיי היום יום הפרטיים וכן בחיי האומה. הסתכלות שהופכת משבר למבשר. בתקווה שממשברים אלו נצא מאוחדים ומחוזקים מול האתגרים העומדים לפנינו".

לסיום הוא הודה למפקדיו והוסיף: "תודה במיוחד להוריי שליוו ותמכו בי לאורך השנים, ואחרונה חביבה, אשתי, החצי השני שלי, שתומכת ואוהבת ללא גבול. תודה על הכל. שנה טובה לכולם".

https://www.facebook.com/NaftaliBennett/videos/1908943202460672/

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר