הודעת פייק למיליון אזרחים: כתב אישום נגד עובד מפלגת "הבית היהודי"

מכתב האישום שהגישה הפרקליטות כנגד איש הכספים של המפלגה עולה כי בהוראתו נשלחו מסרונים מטעים לכמיליון אזרחים במהלך יום הבחירות לכנסת ה-25. ההטעיה כוונה למצביעים של בן גביר

חדשות כיפה חדשות כיפה 10/07/24 08:22 ד בתמוז התשפד

הודעת פייק למיליון אזרחים: כתב אישום נגד עובד מפלגת "הבית היהודי"
הבית היהודי, כתב אישום לעובד המפלגה, צילום: Flash90,Flash90

פרקליטות המדינה הגישה אתמול (ג') לבית משפט השלום בכפר סבא כתב אישום נגד אחראי הכספים לשעבר במפלגת "הבית היהודי", שבמהלך הבחירות האחרונות לכנסת ה-25, הורה על שליחת מסרון (SMS) מטעה לכמיליון אזרחים, במטרה להטות את ההצבעות לטובת "הבית היהודי".

ההטעיה כוונה למצביעים של בן גביר

לפי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד שירי רום ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ביום הבחירות (1.11.2022), הנאשם, עובד ופעיל במטה המפלגה, הורה לחברת פרסום דיגיטלי המספקת חבילות דיוור, לשלוח את המסרון המטעה בו נכתב: "הגיע זמן בן גביר, צריך ימין חזק. הצבע ב', אנחנו על הגל". המסרון הציג מצג שווא, לפיו הבוחר מתבקש כביכול להצביע עבור איתמר בן גביר, אך זאת באמצעות האות "ב", שבה סומנה מפלגת הבית היהודי בקלפיות.

שקד נואמת באירוע. סליחה

שקד נואמת באירוע בחירות של הבית היהודי. צילום: כיפה

על פי כתב האישום, במעשים אלו ניסה הפעיל להטעות את ציבור הבוחרים ולהטות את ההצבעות לטובת מפלגת הבית היהודי, בה היה פעיל כאמור. כתב האישום מייחס לסלע עבירות של ניסיון לקבלת דבר במרמה, הפרעה לבחירות, פרסום מודעת בחירות ללא שם המתמודד, כינוי הסיעה או שם הסיעה המזמינה ועוד.