מלכיה גרוס ז"ל הוא החלל ה-8 מישיבות ההסדר בשבוע האחרון: "יראת שמיים טהורה"

מלכיה גרוס (רס"ל) מהיישוב סוסיה ז"ל נפל בקרב ברפיח והוא החלל הרביעי מהיישוב במלחמה הנוכחית. בישיבתו ספדו לו: "חי חיים קצרים אך גדולים במהותם ומשמעותם"

חדשות כיפה חדשות כיפה 23/06/24 15:50 יז בסיון התשפד

מלכיה גרוס ז"ל הוא החלל ה-8 מישיבות ההסדר בשבוע האחרון: "יראת שמיים טהורה"
מלכיה גרוס |, צילום: דובר צה"ל

מלכיה גרוס (רס"ל) ז"ל, אשר נפל בקרב בדרום רצועת עזה במהלך השבת האחרונה היה לוחם במילואים בחיל השריון ותלמיד בישיבת ההסדר אור עציון. לאחר אירועי ה-7 באוקטובר גרוס התגייס למשך חודשים ארוכים למילואים. מלכיה גרוס ז"ל הינו הנופל ה-4 מהישוב סוסיא שבדרום הר-חברון וה-8 מישיבות ההסדר בשבוע האחרון. הלווייתו תיערך ביום שני, 24.06, בבית העלמין הצבאי הר-הרצל שבירושלים.

חברו ספד לו: "הוא לא היה מתפשר בכלל בערכים שלו"

חברו הקרוב, עזרא בלוק, ספד לו: "מלכיה היה החבר שיכולתי לצחוק איתו, החבר שיכולתי ללמוד איתו, לדון איתו על ערכים עם החוש המוסרי שלו, החבר שאתה יכול גם סתם לבלות איתו זמן. הוא היה אדם שחשב עמוק על כל דבר, היה תמיד מברר בעדינות ובצניעות להבין את האמת בפשטות, וחי לפי זה. הוא לא היה מתפשר בכלל בערכים שלו, אפילו בדברים הקטנים. את כל זה הוא עשה בפשטות ובענווה בצורה הכי מדויקת שיש, מתוך יראת שמים".

ישיבת אור עציון ספדו למלכיה ז"ל: "עם צאת השבת נשברנו. הידיעה על נפילתו של מלכיה ז"ל לא נותנת לנו מנוח. החיוך הקבוע הנסוך על פניו, הדיבור הנעים והשנינות האינסופית שלו, שבו את לב הכול. היה אהוב ואוהב, חבר נאמן, בעל עין טובה ויראת שמים טהורה".

"חי חיים קצרים אך גדולים במהותם ומשמעותם"

במהלך השנה האחרונה התגייס למשך חודשים ארוכים למילואים ועשה שליחות זו בשמחה, לא התלבט ולא התלונן. אהב את תורת ישראל ,את ארץ ישראל ואת עם ישראל. רק לפני ימים אחדים חזר לסבב נוסף של שירות מילואים באותה שליחות חיים וקידש שם שמים בחייו ובמות". הישיבה סיימה את ההספד בכך שמלכיה "חי חיים קצרים אך גדולים במהותם ומשמעותם".

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר, אורי פינסקי אמר: "נפילתם בגבורה של כה רבים מבני ישיבות ההסדר, במיוחד בשבוע האחרון בו נפלו 8 מבנינו המובחרים ביותר, מחייבת אותנו לתת דגש וחיזוק לרוח שאיתה מגיעים התלמידים המסורים לקרב ומה מביא את חוסן הרוח והגבורה הללו, יחד עם החיבור לכלל גיבורי ישראל ומלחמה כתף אל כתף באהבת ישראל".