חברת הכנסת מהאופוזיציה דורשת: תנו למשפחת יודקין לכתוב 'הי"ד' על מצבת בנם

באגף ההנצחה במשרד הביטחון ממשיכים לסרב לבקשת משפחתו של סרן ישראל יודקין ז"ל, לכתוב על המצבה את ראשי התיבות הי"ד. עתה, חברת הכנסת יוליה מלינובסקי דורשת משר הביטחון להתערב בנושא ולאפשר את בקשת המשפחה: "לא ייתכן שאנשים מאגף ההנצחה יאיימו על אמא של גיבור שנפל". על המכתב חתמו 20 ח"כים מהקואליציה והאופוזיציה

חדשות כיפה חדשות כיפה 23/06/24 11:16 יז בסיון התשפד

חברת הכנסת מהאופוזיציה דורשת: תנו למשפחת יודקין לכתוב 'הי"ד' על מצבת בנם
ישראל יודקין, צילום: באדיבות המשפחה

ביום חמישי האחרון ערכה משפחתו של סרן ישראל יודקין ז"ל גילוי מצבה על קרבו של הבן, אך המצבה נותרה ריקה לאחר שבאגף ההנצחה במשרד הביטחון מסרבים לבקשתה של המשפחה לכתוב הי"ד במקום ז"ל על המצבה. עתה מתגייסים שורת חברי כנסת כדי לנסות לעזור למשפחה.

חברת הכנסת יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) פנתה היום (א') לשר הביטחון בדרישה להיענות למשפחת יודקין ולצרף את המילים הי"ד ליד שמו של סרן ישראל יודקין ז"ל. במכתב כותבת חברת הכנסת כי "מערכת הביטחון חייבת להחליף דיסקט".

"לא ייתכן שאנשים מאגף ההנצחה יאיימו על אמא של גיבור שנפל"

מלינובסקי כותבת הבוקר: "שלחתי הבוקר מכתב לשר הביטחון יואב גלנט, ליו"ר ועדת החוץ והביטחון יולי אדלשטיין, וליו"ר יד לבנים אלי בן בדרישה להתחשב בבקשת משפחת יודקין לצרף את האותיות הי"ד (ה' יקום דמו) ליד השם במצבה של בן המשפחה סרן ישראל יודקין ז"ל שנפל בקרב.לא ייתכן שאנשים מאגף ההנצחה יאיימו על אמא של גיבור שנפל שאם היא לא תחתום על תופס המצבה, תשאר לה מצבה ריקה- איפה אנחנו חיים".

ישראל יודקין ז"ל

ישראל יודקין הי"ד, צילום: דובר צה"ל

למכתב הצטרפו עוד 20 חברי כנסת ושרים מהקואליציה והאופוזיציה וביניהם: יעקב מרגי ושלמה קרעי, חברי הכנסת מיכל וולדיגר, אוהד טל, אברהם בצלאל, צביקה פוגל, יצחק פינדרוס, ארז מלול, מאיר כהן, לימור סון הר מלך, צבי סוכות, יונתן מישרקי, יוסף טייב, מיכאל ביטון, ולדימיר בליאק, אושר שקלים, בועז טופורובסקי, יצחק קרוייזר וזאב אלקין.

"זה צה"ל, אנחנו משרד הביטחון"

בראיון ל"חדשות כיפה" אמר בשבוע שעבר אחיו של ישראל ,דובי יודקין כי משרד הביטחון "מתנהגים כמו ביריונים. הוא הוסיף: "אמרנו להם שנציגים של צה"ל אמרו במפורש שאנחנו נקבל מה שאנחנו רוצים, והם אמרו: 'לא, זה צה"ל, אנחנו משרד הביטחון, זה שני גופים שונים. חבורה של ליצנים, בושה וחרפה".

מכתבה של ח"כ יוליה מלינובסקי

מכתבה של ח"כ יוליה מלינובסקי צילום: צילום מסך