במחאה על סוגיית הגיוס: מאות חרדים חוסמים את כביש 4

מאות בחורי ישיבות המשתייכים לפג הירושלמי מוחים נגד גיוס חרדים וחוסמים את כביש 4 ממחלף אלוף שדה לכיוון צפון - התנועה מופנת לכביש 471. השוטרים החלו בפינוי המוחים

חדשות כיפה חדשות כיפה 20/06/24 18:14 יד בסיון התשפד

במחאה על סוגיית הגיוס: מאות חרדים חוסמים את כביש 4
"נמות ולא נתגייס", מפגינים חרדים, צילום: Chaim Goldberg,Flash90

ברקע סוגיית חוק הגיוס השנוי במחלוקת, בני הישיבות המשתייכים לפלג הירושלמי, מוחים נגד גיוס חרדים בכביש 4 סמוך לכניסה לבני ברק. מפקד תחנת רמת גן- בני ברק הכריז על הפגנה בלתי חוקית טרם נקיטת והפעלת אמצעים. חרף ההודעה, מפרי הסדר התיישבו על הכביש, תוך ניסיונות לחסום את התנועה וחסימת רכבים. השוטרים החלו בפינוי מפרי הסדר. בינתיים כביש 4 נחסם לתנועה ממחלף אלוף שדה לכיוון צפון והתנועה מופנת לכביש 471, מאם המושבת לכיוון דרום התנועה מופנית לפתח-תקווה.

חבר הכנסת החרדי לא פוסל גיוס בני ישיבות

כזכור חבר הכנסת יצחק פינדרוס מיהדות התורה אמר היום בכנס השנתי של מרכז רובינשטיין לאתגרים חוקתיים "דמוקרטיה תחת אש" באוניברסיטת רייכמן כי אינו פוסל שירות חרדים בצבא. פידנרוס השיב להורים שמחו במהלך נאומו על אי גיוס החרדים ואמר: "אם היו אומרים להורים כאן שצועקים, שאם הבן שלהם יילך לצבא יש סיכוי של 50 אחוז שהוא יהפוך לחרדי - מתאר לעצמי שחלקם היו שוקלים את זה שוב".

"להקים גדודים וחטיבות שברור שמי שנכנס לשם חרדי ייצא חרדי"

הנאום נקטע שוב ושוב לאור מחאות הקהל, כולל צעקות, הנפת שלטים והגשת מדי צה"ל עבור ילדיו של פינדרוס. חבר הכנסת הוסיף: "אני אומר את זה בצורה הכי פשוטה, החרדים לא יוותרו על עיקרון 'תורנו אמונתו' בשום מצב. אם צה"ל ישכיל להקים גדודים וחטיבות שברור שמי שנכנס לשם חרדי ייצא חרדי, אז הם יתגייסו".