לוחמות בעורף

לוחמות בעורף "קשה לי לחבוש כמה כובעים בו זמנית ולעשות הכול בשמחה ובנחת - ולבד"

מוריה רוזנר החזיקה את הבית לבד במשך חודשים ארוכים, גם כשהקטנה לא הסכימה להתלבש וגם כשלא הצליחה למצוא את המפתחות לבית. כשבעלה נריה שמר על מדינת ישראל היא שמרה על חמישה ילדים ונשארה גיבורה גם כשלא היה לה כוח | הלוחמות בעורף - אחת ביום

תהילה שינובר תהילה שינובר, חדשות כיפה 09/07/24 17:02 ג בתמוז התשפד

"קשה לי לחבוש כמה כובעים בו זמנית ולעשות הכול בשמחה ובנחת - ולבד"
מוריה ונריה רוזנר, צילום: פרטי

כבר תשעה חודשים שהן מחזיקות את הבית. מבשלות, מכבסות, מקפיצות למסגרות, מנקות וגם עושות קידוש על היין בשבת. בין לבין הן דואגות לאחד שנמצא שם רחוק, מתפללות לשלומו ורק מקוות שיחזור כבר - אחרי שהחזיר את החטופים. הלוחמות בעורף לוחמות בשקט, לא בשדה הקרב, אבל למרות שהן ממש ממש עייפות הצלחנו לתפוס כמה מהן לשיחה קצרה.

מוריה רוזנר מירושלים היא מורה, אשתו של נריה ואמא לחמישה ילדים. עד שמחת תורה היא הייתה רגילה שנריה הוא הבעל המקסים שלה והאבא הנפלא לילדים שלה, אך מאותו יום הוא נכנס לתפקידו כלוחם מילואים ביחידת צמ"ה בהנדסה קרבית, כמפקד D-9 ורס"פ. נריה היה במילואים מאותו בוקר ארור במשך חודשים ארוכים, וממש לאחרונה חזר הביתה.

מה הדבר הכי קשה בזמנים שנריה במילואים?

"שצריך לחבוש מספר כובעים בו זמנית ולעשות הכול בשמחה, בנחת , בריכוז מלא. ולבד!".

סיטואציה מאתגרת שזכורה לך במיוחד?

"יש המון סיטואציות, אבל אחת התרחשה בבוקר חורפי וגשום. הייתי צריכה להגיע בבוקר לעבודה ב-8:10, אבל הקטנה לא רצתה להתלבש. תוך שהיא בוכה רצתי להכין סנדוויצ'ים ולארגן את שאר הילדים, וכשכולם כבר היו מוכנים ובאתי לצאת לא מצאתי את המפתחות. אחרי דקות מתישות שסוף סוף מצאתי אותם, גיליתי שצריך להחליף לילדה הקטנה - שהרגע החלפתי לה".

מוריה ונריה רוזנר

מוריה ונריה רוזנר צילום: פרטי

מה אתם הכי אוהבים לעשות ביחד כשהוא חוזר?

"כשהוא חוזר אנחנו יכולים למצוא את עצמנו יושבים ומדברים ולפעמים גם לא אומרים דבר, מתפנקים בבשר טוב וצ'יפס שנריה מכין על המנגל".

מה הכי נותן לך כוח בתקופה הזאת?

"החיבוק הענקי של החברות שלי, המנהלת תמי פרידמן היקרה בבית ספר 'ראשית' שהכילה וגילתה אמפתיה לאורך השנה המטורללת הזו, הערבים והבקרים המפנקים שפינקו את נשות המגויסים, והידיעה שברוך השם יש פה אישה שמתפקדת כמו שצריך למרות הקושי".

"ברוך השם תפקדתי היטב ואני יודעת שזה נתן לאיש שלי רוגע וכוח בלחימה, שהוא יודע שבבית הכול תחת שליטה. בסך הכול השתדלתי לשמח כמה שיותר את הילדים".