פעילת השלום ששוחררה מהשבי: "לא מאמינה יותר בשלום"

עדה שגיא ששוחררה משבי חמאס שיתפה בראיון על תקופת השבי ועל איך הוא שינה את דעותיה: "העולם שונא יהודים". עוד הוסיפה: "לא מאמינה יותר בשלום, מבינה שחמאס לא רוצה בזה"

חדשות כיפה חדשות כיפה 19/06/24 16:19 יג בסיון התשפד

פעילת השלום ששוחררה מהשבי: "לא מאמינה יותר בשלום"
עדה שגיא |, צילום: מטה משפחות החטופים

עדה שגיא שהייתה פעילת שלום ושוחררה משבי חמאס לאחר 53 ימים התראיינה ל-BBC והצהירה כי היא "לא מאמינה יותר בשלום, מבינה שחמאס לא רוצה בזה". בנוסף אמרה כי עכשיו היא מאמינה ש"העולם שונא יהודים". בהמשך הראיון תיארה שגיא את תנאי החזקתה בשבי חמאס בעזה: "סטודנטים החזיקו בי בשביל 70 שקל ליום".

שגיא הוסיפה ואמרה שעם הגעתה לעזה מחבלי חמאס הביאו אותה לדירה עם מספר ישראלים אך לאחר יממה הועברה לדירה אחרת בחאן יונס משום שהדירה הראשונה הייתה מסוכנת לדברי המחבלים.

דעותיה השתנו בעקבות החטיפה לעזה

שגיא שחגגה יום הולדת 75 בעת שהותה בשבי החמאס התגוררה בקיבוץ ניר עוז בעוטף עזה ומשם נחטפה על ידי מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר. ממקום מגוריה בעוטף עזה, ניסתה שגיא לסייע למאמצעי השלום בין הישראלים לפלסטינים, אך אמונתה בשלום השתנתה בעקבות חטיפתה לעזה. בראיון ל-BBC אמרה שבסתיו 2023 היא תכננה להגיע ללונדון, לבקר את בנה נועם ולחגוג את יום הולדתה, אך למרבה הצער זה לא קרה.

הריסות קיבוץ ניר עוז |

הריסות קיבוץ ניר עוז | צילום: Chaim Goldberg,Flash90

"איבדתי את החופש שלי"

את שחרורה היא מתארת כאירוע שעורר בה רגשות עזים. לדבריה, ביום ה-49 מחבלי החמאס נתנו להם אוכל ולאחר מכן אמרו להם שהם הולכים הביתה. הם החלו בנסיעה לכיוון העיר רפיח אבל שבו לחאן יונס והוכנסו לבית חולים ונאמר להם ששם הם ישארו עד השחרור. שגיא המשיכה ואמרה כי היא קוראת לממשלת ישראל להגיע לעסקת חטופים: "איבדתי את הבית שלי. איבדתי את החופש שלי. המקום שאליו אני צריכה לחזור, הכפר שלנו, הקיבוץ - הרוס".