בעקבות מזג האוויר הקיצוני: ההודעה של חברת החשמל

גל חום קיצוני יפקוד את רוב אזורי הארץ במהלך סוף השבוע ובשורת ערים יחצו הטמפרטורות את רף 40 המעלות. בשל כך, החליטה חברת החשמל לתגבר את צוותי השטח ומזהירה כי עלולות להתרחש תקלות

חדשות כיפה חדשות כיפה 13/06/24 14:25 ז בסיון התשפד

בעקבות מזג האוויר הקיצוני: ההודעה של חברת החשמל
עובדי חברת החשמל נערכים למזג האוויר הקיצוני, צילום: יוסי וייס

בחברת החשמל אומרים כי הם ערוכים למזג האוויר השרבי הצפוי בימים הקרובים, זאת במקביל להמשך פעילותה לתיקון נזקים ברשתות החשמל בעקבות המלחמה. לקראת החום הכבד הצפוי החל מהיום (ה'), החברה מתגברת את צוותי השטח ואלו נמצאים בכוננות מלאה ברחבי הארץ לרבות במוקדי השירות 103.

עלולות להתרחש תקלות מקומיות והפרעות לא צפויות

יחידות הייצור הזמינות של החברה, המהוות כיום פחות ממחצית מסך ייצור החשמל במשק, פועלות וערוכות לתת מענה. בהתאם לצורך, החברה תפעל בהתאם להנחיות "נגה" - חברת ניהול המערכת, האמונה בין השאר, לוודא שתחנות הכח ייצרו מספיק חשמל שיתן מענה לצריכה מלאה של כלל התושבים במדינה.

חברת החשמל מציינת כי למרות היערכות מקיפה עלולות להתרחש תקלות מקומיות והפרעות לא צפויות. הציבור מתבקש לגלות עירנות ולדווח על כל מקרה של סכנה בטיחותית כדוגמת כבלים קרועים, ענפים בקרבת קווי מתח, שריפות בסמוך לקווי חשמל באמצעות אתר האינטרנט שלנו, דרך הוואטסאפ במספר 0557000103 וכן במוקד 103. עד להגעת צוותי העבודה של החברה יש להתרחק מהמקום בשל סכנת התחשמלות.

ההמלצה למשתמשי מכשירים מצילי חיים

למשתמשים במכשירים מצילי חיים מומלץ להצטייד מראש בסוללות גיבוי ובמקרה חירום להתפנות לבית החולים. חברת החשמל עומדת לרשות ציבור הלקוחות באמצעות מגוון אמצעי הקשר: דף הפייסבוק, אתר האינטרנט, שירות ווטסאפ למספר 0557000103 ומרכז שירות 103 של החברה .