זכתה בלוטו בפעם השנייה: "הצבעתי על הפנטהאוז בבניין סמוך ואמרתי 'את זה'"

שבע שנים לאחר שזכו בנופש זוגי בחו"ל, זכה זוג בשנות הארבעים לחייו בפעם השנייה, הפעם בסכום חסר תקדים של עשרה מיליון שקלים. האפ יספרו לקרוביהים? "אולי בהמשך רק לקרובים לנו, כי כנראה נצטרך להסביר את מה שאפשר לנו לשדרג את הדירה"

חדשות כיפה חדשות כיפה 09/06/24 20:37 ג בסיון התשפד

זכתה בלוטו בפעם השנייה: "הצבעתי על הפנטהאוז בבניין סמוך ואמרתי 'את זה'"
הזוכה המאושר, צילום: מפעל הפיס

בהגרלת הלוטו שהתקיימה במוצ"ש, זכה זוכה יחיד בפרס הראשון בלוטו בסך של 10 מיליון שקלים. הזוכים, זוג נשוי בתחילת שנות ה־40 לחייהם. הגבר עוסק בתחום ההנדסה והאישה בתחום הרפואה. הזוג שיתף את אנשי מפעל הפיס שזו לא זכייתם הראשונה בהגרלות הפיס. "קצת לפני שהתחתנו זכינו באמצעות כרטיס 'מנוי פיס' בטיסה ונופש זוגי בברצלונה", שיחזרו הזוכים והוסיפו: "וזה יצא לנו ממש מושלם, כי טסנו מיד אחרי החתונה".

הזוג זכה בפעם השנייה

הזוכה הוסיף: "אחרי שהתחלנו את חיינו המשותפים, הגענו למצב שהיינו צריכים לצמצם בהוצאות. אשתי אמרה שצריך לבטל את כרטיס המנוי, כי כבר זכינו, ומה הסיכוי שנזכה שוב? עכשיו בדיעבד אני יכול להגיד, מניסיון אישי, שגם אם זוכים אפשר לזכות שוב!".

כעבור 7 שנים, עברו הזוג בדרכם למפגש חברתי מול דוכן מפעל הפיס. "לא יודע איך להסביר, אבל הרי הפעם האחרונה בה השתתפנו בהגרלה כלשהי הייתה לפני שבע שנים והרגשתי שאני צריך לשלוח טופס לוטו. אמרתי לעצמי – 'מה כבר יכול לקרות? מקסימום תפסיד כמה שקלים'. ביקשתי מהזכיין טופס לוטומט מלא + אקסטרה בסכום של 48 ₪".

"יצאנו למרפסת. פתחנו בקבוק יין והתחלנו לדבר בינינו"

ביום ראשון, יום לאחר ההגרלה, גילו הזוג שזכו בפרס הראשון. "גלשתי לאתר מפעל הפיס לגלות אילו מספרים עלו בגורל, והמספרים נראו לי תואמים. אשתי הורידה את יישומון מפעל הפיס כדי לסרוק את הטופס, ואז קפצה לנו הודעה שזכינו בפרס הראשון! בתחילה לא האמנו. התרגשנו מאוד. זו הייתה שעת ערב, והיינו צריכים להשכיב את הילדים לישון כדי שנוכל לשבת רגע, לאפס את המחשבות, ובעיקר לעכל מה בדיוק קרה לנו".

האישה מספרת: "לאחר שהשכבנו את הילדים לישון, יצאנו למרפסת. פתחנו בקבוק יין והתחלנו לדבר בינינו. בעלי שאל אותי מה הכי הייתי רוצה. לא חשבתי פעמיים, הצבעתי על הפנטהאוז המפואר בבניין סמוך אלינו ואמרתי לו 'את זה!'. שנינו צחקנו, כי גם ידענו שנצטרך לקבל החלטה מושכלת מה באמת אנחנו רוצים".

לא מספרים לאף אחד

וכך, אל תוך השעות הקטנות של הלילה הזוג המאושר שוחח והגיע למסקנות. "אנחנו רוצים להיות חכמים. ייקחו כמה חודשים לבחון לעומק את נושא המשכנתאות, השקעות וכדו'. אנחנו יודעים שהכסף קודם כל יעזור לשדרג את הדירה בעוד חדר, לאו דווקא פנטהאוז מפואר. כמו כן הכסף יעשה לנו שקט לעתיד".

הזוג כרגע לא מתכוונים לספר לאף אחד על דבר הזכייה. "אולי בהמשך רק לקרובים לנו, כי כנראה נצטרך להסביר את מה שאפשר לנו לשדרג את הדירה. ואז נספר שזכינו בסכום קטן של מיליון־מיליון וחצי. לא רוצים לנקר עיניים, ולמרות שסומכים על הקרובים שלנו, מעדיפים שלא לשתף".