מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

המחבל שחוסל - רוצח בעלה של ח"כ לימור סון הר-מלך: "עוד שלב בסגירת המעגל"

בכיר חמאס חאלד נג'אר שחוסל ברפיח פיקד בעבר על שורת פיגועים בהם נרצחו ישראלים רבים ובהם גם בעלה של חברת הכנסת לימור סון הר-מלך. חברת הכנסת הגיבה: "אני מודה לכוחות הביטחון ולכל מי שהיה מעורב בחיסול המחבל הנתעב" | המחבל שוחרר בעסקת שליט לאחר שנגזרו עליו 7 מאסרי עולם

חדשות כיפה חדשות כיפה 27/05/24 08:12 יט באייר התשפד

המחבל שחוסל - רוצח בעלה של ח"כ לימור סון הר-מלך: "עוד שלב בסגירת המעגל"
לימור סון הר מלך, סגירת מעגל, צילום: עמיאל ירחי כיפה

בחיסול הממוקד הלילה (ב') ברפיח, חוסלו שני בכירי חמאס ובהם גם חאלד נג'אר, ראש מטה הגדה המערבית בחמאס. נג'אר, שישב בכלה הישראלי ושוחרר בעסקת שליט, אחראי על רצח של כמה אזרחים ישראלים ובהם גם זה של שולי הר-מלך, בעלה של חברת הכנסת מעוצמה יהודית.

"אני זוכרת את חאלד נג'אר המחבל המתועב"

הר-מלך הגיבה לחיסול המחבל וכתבה הבוקר: "צה"ל חיסל הלילה ברפיח את חאלד נג'אר ראש חוליית סילוואד שרצחה את בעלי שולי הר מלך הי"ד, שני חיילים, שני בחורים ואמא לשמונה ילדים. בבית הדין הצבאי קיבלו חברי החוליה שבעה מאסרי עולם.

"אני זוכרת את חאלד נג'אר המחבל המתועב" מוסיפה הר-מלך, "לאחר שנגזרו עליו 7 מאסרי עולם. הוא אמר בבוז: 'אתם אומה חלשה אנחנו אומה חזקה, יש לנו סבלנות, אנחנו נחטוף חיילים עד שאחרון האסירים שלנו ישוחרר. שבעה מאסרי עולם? אני לא מחשיב את המספרים האלה. אני הולך להשתחרר'. כמה שנים לאחר מכן הוא אכן שוחרר בעסקת שליט ואיתו כל החוליה".

מחבלים משתחררים. אילוסטרציה

מחבלים משתחררים. אילוסטרציה, צילום: עאבד רחים חאטיב, פלאש 90

"עוד שלב בסגירת המעגל שלי ובסגירת המעגל של עם ישראל באויביו"

לאחר שחרורו הוא חזר לטרור והיה שותף לחוליה שרצחה את מלאכי רוזנפלד הי"ד. הר-מלך מסיימת וכותבת: "התחושות מעורבות. מצד אחד הקלה גדולה על כך שהוא חוסל ולא יוכל יותר לפקד על רצח יהודים, אך מצד שני ההבנה שאנחנו מוכרחים ללמוד את השיעור הכואב, כי את הנעשה אין להשיב ושחרורו בעסקת שליט אפשר לו לחזור ולרצוח יהודים נוספים. היום הוא עוד שלב בסגירת המעגל שלי ובסגירת המעגל של עם ישראל באויביו".