"כמובן": דובר ממשלת גרמניה נשאל על צו המעצר נגד נתניהו - כך הוא הגיב

הסערה המדינית עם הכרזתן של ספרד, אירלנד ונורווגיה על הכרה במדינה פלסטינית ממשיכה ובישראל זועמים. בין שורת הצעדים שיינקטו נגד המדינות: השגרירים יינזפו וייצפו בסרטון החטופות | צווי המעצר נגד נתניהו וגלנט: דובר ממשלת גרמניה הצהיר מה יעשו במדינתו

חדשות כיפה חדשות כיפה 22/05/24 17:35 יד באייר התשפד

"כמובן": דובר ממשלת גרמניה נשאל על צו המעצר נגד נתניהו - כך הוא הגיב
קנצלר גרמניה בביקור סולידריות בישראל בתחילת המלחמה, צילום: Timeckert,Shutterstock

נמשכת הסערה המדינית סביב הכרתן של אירלנד, ספרד ונורווגיה במדינה פלסטינית. בישראל רואים זאת בחומרה ושוקדים על שורת צעדים שיינקטו כנגד המדינות. שר החוץ ישראל כ"ץ הגיב היום (ד') לדברים והחליט להחזיר לישראל את השגרירים מהמדינות.

"סנצ'ס, האריס וסטיורה - תסתכלו לבנות שלנו בעיניים"

במקביל, יזומנו שגרירי שלושת המדינות לשיחת נזיפה במשרדי משרד החוץ הישראלי ויידרשו לצפות בסרטון החטופות. שר החוץ ישראל כ"ץ אמר היום: "הנחיתי לזמן לשיחת נזיפה חמורה את שגרירי ספרד, אירלנד ונורווגיה בישראל בעקבות החלטת ממשלותיהם. במהלך שיחת הנזיפה השגרירים ייצפו בסרטון החטיפה הקשה והאכזרי של בנותינו שנחטפו בידי מחבלי החמאס - כדי להמחיש להם איזו החלטה מעוותת קיבלו ממשלותיהן". כ"ץ פנה לראשי המדינות ואמר: "סנצ'ס, האריס וסטיורה - תסתכלו לבנות שלנו בעיניים".

נתניהו עם שולץ

נתניהו עם שולץ, איך תגיב גרמניה? צילום: חיים צח, לע"מ

איך תגיב גרמניה לצווי המעצר נגד נתניהו?

במקביל לסערת ההכרה במדינה פלסטינית נמשכת גם סערת צווי המעצר נגד נתניהו וגלנט. דובר ממשלת גרמניה נשאל היום האם המדינה תבצע את המעצרים במידה וייצאו כאלה בידי בית הדין בהאג והשיב: "כמובן שכן, אנו שומרים על החוק".